Що може бути причиною хропіння малюка під час сну

Adoption
Date
  • 11524 Переглядів
05ba503f5a0805672fa2199f3630.jpg

Як не дивно, дитяче хропіння - далеко не рідкість. Завжди потрібно вияснити причину, чому дитина хропить уві сні.
В результаті обстеження 375 маленьких дітей у віці від 2 до 6 років, педіатри встановили: 9,2 % хроплять постійно, 38,9% хроплять, як повідомили батьки, щонайменше, від випадку до випадку. Правда, діти хроплять зовсім не так, як дорослі: шум більше походить на звуки, що видаються тваринними, наприклад, на мукання корови.

Хропіння виникає внаслідок вібрації тканини в області м'якого піднебіння, коли з якоїсь причини дихальні шляхи звужені (у дорослих таке вузьке місце зазвичай виникає в результаті розслаблення мускулатури, наприклад, коли випито багато пива або вина) або ж в результаті якого-небудь центрального порушення регуляції дихання; чим молодша дитина, тим більш імовірною причиною є збільшені глоткові мигдалини (аденоїди, в народі звані поліпами). Однак, у більш пізньому дитячому віці перекрити дихальні шляхи, викликаючи хропіння, можуть також піднебінні мигдалини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Доктор Комаровський: Аденоїди (ВІДЕО)

Неприємні дихальні шуми часто супроводжуються іншими симптомами: діти вдень часто дихають через рот, сплять із закинутою головою, мають бліду шкіру, вранці насилу прокидаються, встають з сухим ротом, вдень надто активні.

Якщо дитина хропе, завжди треба з'ясовувати причину. Причиною частих інфекцій, запалень середнього вуха (отит) або придаткових пазух носа (синусит) є поліпи. У такому випадку операція - справжнє благо: дитина спить спокійніше, краще чує, рідше страждає від інфекцій. Правда, раннє оперування аденоїдів обертається тим, що вони виростають знову. Тому досвідчені ЛОР-лікарі не поспішають призначати операцію, а спочатку лікують дитину за певною схемою.

До речі, іноді проти хропіння допомагає вже те, що дитина привчає себе до іншого положення сну: наприклад, якщо спати на боку, а не на спині, "небо" не так сильно вібрує і сон покращується.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, сон, хропіння, аденоїди, медики, лікування, профілактика


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

У більшості випадків реакції після щеплення минають самостійно.

Реакція після щеплення: температура, набряк, почервоніння

Щеплення | 07:00, 27.02.2021

У більшості випадків реакції після щеплення минають самостійно.

Багато батьків упевнені, що загальна анестезія дуже небезпечна для їхньої дитини, проте чим саме, точно сказати не можуть. Одним з головних страхів є

Як діти переносять наркоз: У чому небезпека загального наркозу?

Хвороби | 05:00, 27.02.2021

Багато батьків упевнені, що загальна анестезія дуже небезпечна для їхньої дитини, проте чим саме, точно сказати не можуть. Одним з головних страхів є те, що дитина може не прокинутися після операції . Такі випадки дійсно зафіксовані, проте відбувають

Користь арахісу для немовлят

Немовля | 15:30, 26.02.2021

Згідно з новим дослідженням знизити рівень алергії на арахіс серед людей можна, якщо змінити рекомендації щодо його споживання.

Недоношені діти помирають через харчування матері

Мама | 13:00, 26.02.2021

У дослідженні, опублікованому в журналі Nature Communications, вчені з Медичного центру Джона Хопкінса пояснили, чому дієта матері важлива для здоров'я недоношених дітей.

Ти – сильнийСила – це не про приховування емоцій та не про поведінку

Які слова син має почути від мами?

Мама | 12:00, 26.02.2021

Ти – сильнийСила – це не про приховування емоцій та не про поведінку "крутого" хлопця. Така фраза у майбутньому допоможе вистояти проти важких життєвих ситуацій та стати душевно стійкою дорослою людиною.

Опубліковані наукові дослідження довели, що у батьків є улюбленці серед дітей. Мами більше тягнуться до доньок, а тати – до синів.

Вчені розповіли, кого з дітей батьки вважають улюбленцями

Сімейні справи | 10:00, 26.02.2021

Опубліковані наукові дослідження довели, що у батьків є улюбленці серед дітей. Мами більше тягнуться до доньок, а тати – до синів.

Звичка, яка руйнує наш імунітет

Мама | 08:30, 26.02.2021

Вагома причина є менше солодкого. Детальніше - читайте у матеріалі.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: