Якщо дитина любить битися: поради батькам

Adoption
Date
  • 128 Переглядів
Діти у ранньму віці, особливо хлопчики, люблять битися. Природно, що є два типи реагування — агресивний і депресивний. І вже в ранньому дитинстві зрозуміло, який із типів більш властивий Вашій дитині. Якщо Ваш малюк обрав пер¬ший шлях і найчастіше відповідає на образу ударом, на агресію — агресією, то за відсутності контролю цього процесу проблеми Вам забезпечені.

8403_5.jpg (42.89 Kb)

Остерігайтеся заохочувати агресивні витівки, зворушуватися ними. Досить часто можна почути від мами пустуна й забіяки: «Це ж треба, який шустрий!» Дитина все чує і реагує адекватно. Мамі подобається,— отже, так і буду поводитися. Звичайно, дитину необхідно присоромити, але все-таки пам’ятайте, що вона поки не здатна контролювати свої пориви. Якщо, наприклад, малюк утомився від зборів на прогулянку й париться в комбінезоні, поки Ви вовтузитеся з його черевиками, він може і ударити. На жаль, це нормально. Намагайтеся в критичних ситуаціях діяти швидко й спритно, не створюючи додаткових проблем.

Часто діти поводяться агресивно в період адаптації до садочка або школи. Адже для них зміна обстановки, колективу — це великий стрес. Крім того, малюк вважає, що мама його кинула, коли залишила в дитячому садочку. Найчастіше малюк просто не вміє поводитися в новій групі однолітків. Тому, перш ніж піти до дитячого садочка, намагайтеся привчити дитину до нормального спілкування, наприклад, у пісочниці у дворі. Розкажіть та покажіть, як потрібно спілкуватися, як правильно відповідати кривдникам без застосування сили.

Як бути, якщо ніякі умовляння та пояснення не допомагають? Іноді батьки вважають, що потрібно покарати дитину фізично, щоб вона на собі відчула, що таке біль. Але цей спосіб небезпечний тим, що фізичне покарання може зумовити тільки напад відповідної агресії, і така поведінка закріпиться ненадовго.

У ситуації, коли необхідно зупинити забіяку, дії батьків майже завжди спрямовані на те, щоб зупинити ситуацію, а не на те, щоб зрозуміти
дитину. А необхідно робити навпаки. Зробіть паузу. Покарати завжди встигнете. Подумайте, чому Ваша дитина так вчинила. Образилася на малюка, з яким гралася, за те, що той відібрав улюблену іграшку?

Іноді причина агресивної поведінки глибша, і приховується вона в сімейних взаєминах. Як дізнатися, у чому саме справа? Часом потрібна консультація психолога, а іноді Ви можете виявити взаємозв’язок самі. Наприклад, старша дитина стає агресивною і б’ється в пісочниці з іншими дітьми після того, як Ви приголубили молодшу і приділили їй більше часу.

Тоді потрібно не карати старшу, а якщо Ви розумієте причину, приділити їй трохи більше часу та частіше говорити, як Ви її любите.

Якщо в родині часті конфлікти між домашніми, дитина теж може відреагувати на такі події агресивною поведінкою. Але агресія буде спрямована зовсім не на маму або тата, тому що це неможливо. Не може дитина вдарити дорослого! Просто через певний час Ви будете вислухувати скарги виховательки, що Ваш син не знаходить спільної мови і з іншими дітьми.

Однак не завжди агресивна поведінка є наслідком прихованого щиросердечно¬го дискомфорту. Іноді при¬чина поверхнева, але для її усунення також будуть потрібні певні зусилля. На¬приклад, дитина може бути забіякуватою, якщо в її родині прямо або побічно заохочується жорстокість. Для неї немає перешкод до того, щоб когось ударити — навпаки, це цілком нормальний варіант спілкування. Подумайте, чи не перегинає палицю тато, виховуючи із сина «справжнього чоловіка». Чи часто ви пояснюєте малюкові прості істини про те, що бити іншу людину можна лише в самому крайньому випадку, тільки коли вичерпані всі мирні способи? І чи знає взагалі Ваше маля про ці способи? Чи вміє дитина миритися? Чи навчили Ви її гуманно ставитися до маленьких, до людей похилого віку?

Іноді дитина б’ється тому, що одного разу зрозуміла, наскільки зручно в певних ситуаціях розв’язувати в такий спосіб свої проблеми. Відучити її користуватися таким способом розв’язання проблеми досить складно.
Що робити, якщо Ваша дитина б’ється?
• Найперше – з’ясуйте, яка причина такої поведінки.
• Іноді варто дозволяти дитині побалуватися і «випустити пару».
• Поясніть дитині, що розв’язувати проблеми можна і мирними способами.
• Разом із дитиною придумайте ці способи виходу із конфліктних ситуацій.
• Не застосовуйте фізичне покарання, інакше маля засвоїть, що битися дозволено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, б'ється, забіяка, поведінка, виховання


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Група дослідників з Єврейського університету в Єрусалимі довела зв'язок між переробленими продуктами і зниженням якості кісток, виявивши шкоду, яку ці

Перероблені продукти руйнують дитячий скелет

Сімейні справи | 11:00, 20.04.2021

Група дослідників з Єврейського університету в Єрусалимі довела зв'язок між переробленими продуктами і зниженням якості кісток, виявивши шкоду, яку ці продукти завдають дітям молодшого віку. Дослідження було опубліковане в журналі Bone Research.

Страх – це стан, який відрізняється характерною симптоматикою, асоціюється з пережитим стресом і може мати наслідки для дитячої психіки.

Як допомогти дитині при тривожності і заїканні

Дитина | 10:00, 20.04.2021

Страх – це стан, який відрізняється характерною симптоматикою, асоціюється з пережитим стресом і може мати наслідки для дитячої психіки.

Трапляються випадки, коли дитяча поведінка виводить батьків з рівноваги, провокує на крики та дії, про які вони потім шкодують. Як дорослим впоратися

Поради психологів: Як не виливати свою злість на дитину

Сімейні справи | 08:00, 20.04.2021

Трапляються випадки, коли дитяча поведінка виводить батьків з рівноваги, провокує на крики та дії, про які вони потім шкодують. Як дорослим впоратися з гнівом?

Батькам потрібно пам'ятати, що дитина це особистість, а не іграшка чи боржник, який щось повинен віддати. Є речі, які малюк зовсім не зобов'язаний роб

Настанови мами й тата, які не зобов'язана виконувати дитина

Сімейні справи | 07:00, 20.04.2021

Батькам потрібно пам'ятати, що дитина це особистість, а не іграшка чи боржник, який щось повинен віддати. Є речі, які малюк зовсім не зобов'язаний робити.

Наша влада уже попередила, що невакцинованих дітей не будуть приймати до школи і в садок. Що ж робити таким діткам? Чи справді усе так серйозно?

Невакциновані діти: чи справді не будуть брати їх в садок і до школи

Дитина | 05:00, 20.04.2021

Наша влада уже попередила, що невакцинованих дітей не будуть приймати до школи і в садок. Що ж робити таким діткам? Чи справді усе так серйозно?

Харчування дитини - важливе завдання для батьків. Варто звернути увагу на такі принципи.

Принципи правильного дитячого харчування

Дитяче харчування | 00:40, 20.04.2021

Харчування дитини - важливе завдання для батьків. Варто звернути увагу на такі принципи.

Експерти розповіли, чим може обернутися нанесення татуювань в підлітковому віці.

Татуювання у підлітковому віці не завжди доречні

Дитина | 00:20, 20.04.2021

Експерти розповіли, чим може обернутися нанесення татуювань в підлітковому віці.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: