Для чого потрібен глюкозотолерантний тест при вагітності?

Adoption
Date
  • 501 Переглядів
Глюкозотолерантний тест при вагітності – аналіз не обов'язковий, але надзвичайно важливий, саме він допомагає виявити ризик гестаційного діабету у майбутньої мами та допомогти уникнути ускладнень зі здоров'ям малюка.

6850_unnamed_37.jpg (38.15 Kb)


Вагітність - дуже напружений час для жіночого організму, можуть "випливти" як старі захворювання, так і з'явитися нові. Тому не слід нехтувати своїм здоров'ям і здавати всі важливі аналізи для того, щоб контролювати ситуацію і в разі потреби вживати заходів.

Що таке гестаційний діабет?

Гестаційний діабет – досить поширена проблема під час вагітності, бо практично кожна сьома майбутня мама у світі стикається з таким діагнозом. Він не залежить від способу життя, якості харчування та іншого, це трапляється тому, що під час вагітності відбувається збій і підшлункова залоза не виробляє достатньої кількості інсуліну, необхідного для врегулювання норми цукру в крові. Погіршується ситуація тим, що приблизно з п'ятого місяця вагітності організм жінки повинен виробляти більше інсуліну, щоб покрити потреби дитини.

Гестаційний діабет не завжди має яскраво виражені симптоми, за якими жінка може зрозуміти, що з організмом щось не так, саме тому на 25-28 тижнях вагітності гінеколог призначає глюкозотолерантний тест, який допоможе визначити рівень цукру в крові вагітної жінки.

Як підготуватись до глюкозотолерантного тесту? За 8 годин до тесту необхідно виключити їжу, дозволяється пити лише воду. За кілька днів краще обмежити вживання солодкого: випічка, цукерки, тістечка – це може негативно позначитися на результатах. До проведення тесту вранці дозволяється пити лише воду.

У день проведення глюкозотолерантного тесту у вас має бути гарне самопочуття, також обов'язково повідомте лікаря про ліки, які ви приймаєте, деякі з них можуть вплинути на результати.

Обов'язково візьміть із собою щось перекусити, після того, як у вас вдруге візьмуть кров, вам захочеться підкріпитися.

Як здавати? Глюкозотолерантний тест ви можете здати як у жіночій консультації безкоштовно, так і в будь-якій приватній лабораторії, єдине, запасіться часом, тому що на всю процедуру знадобиться приблизно 2 години.

Під час тесту вам необхідно буде тричі здати кров із вени перший раз кров беруть натще, другий – через годину після того, як ви випили глюкозу, а третій – через 2 години.

Глюкоза продається в будь-якій аптеці в упаковці 75 г. Цей порошок необхідно розвести в 400 мл води і випити протягом 10 хвилин. Оскільки глюкоза надто солодка, не кожна майбутня мати може випити таку кількість рідини на голодний шлунок. Щоб полегшити цей процес, видавіть у воду сік одного лимона, на результати тесту це ніяк не вплине, але пити глюкозу стане значно легше.

Всі дві години необхідно перебувати в поліклініці або поруч, оскільки, по-перше, заборонені будь-які фізичні навантаження, які можуть вплинути на результат, а по-друге, може виникнути запаморочення, нудота або блювота, тому ви повинні бути під наглядом.

Після другого аналізу крові лікар оцінює результати. У нормі, у першому аналізі рівень цукру не повинен перевищувати 5,3 ммоль/л, а третьому – 8,6 ммоль/л.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, вагітності, необхідно, діабет, результати, години, можуть, інсуліну, глюкозу, гестаційний діабет, тес, кров, тест на глюкозу


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Всім відомо, що вагітним жінкам краще не піддаватися стресу. Вчені з Університету Цинциннаті (США) знайшли ще один доказ того, що стрес матері негатив

Стрес майбутньої матері впливає на розвиток дитячих хвороб

Я вагітна | 00:30, 21.02.2024

Всім відомо, що вагітним жінкам краще не піддаватися стресу. Вчені з Університету Цинциннаті (США) знайшли ще один доказ того, що стрес матері негативно впливає на розвиток її майбутньої дитини.

Матері-вегетаріанки позбавляють своїх дітей нормального інтелектуального розвитку.

Як вегетаріанство мами впливає на розвиток її дітей?

Дієта для вагітних | 13:43, 20.02.2024

Матері-вегетаріанки позбавляють своїх дітей нормального інтелектуального розвитку.

Затримки розвитку дитини у череві матері можна уникнути, якщо жінка вживатиме гранатовий сік.

Гранатовий сік здатен захищати мозок плода від травм під час вагітності

Я вагітна | 09:30, 20.02.2024

Затримки розвитку дитини у череві матері можна уникнути, якщо жінка вживатиме гранатовий сік.

Масштабне міжнародне дослідження за участю 165 країн зафіксувало рекордні темпи зростання народжуваності близнюків — майже на 30% протягом останніх со

У світі з рекордними темпами народжуються близнюки

Вагітність та пологи | 07:40, 20.02.2024

Масштабне міжнародне дослідження за участю 165 країн зафіксувало рекордні темпи зростання народжуваності близнюків — майже на 30% протягом останніх сорока років.

Деякі пари не надто довго відкладають цю подію, а іншим доводиться пройти через безліч випробувань на шляху до щасливого батьківства. Але трапляється

Чому коханий не хоче мати дітей?

Плануємо дитину | 08:30, 19.02.2024

Деякі пари не надто довго відкладають цю подію, а іншим доводиться пройти через безліч випробувань на шляху до щасливого батьківства. Але трапляється й таке, що один з партнерів відтягує появу дитини усіма силами, а іноді й категорично заявляє, що не

Вагітні жінки, у яких діагностовані розлади настрою, включаючи і депресію, що відмовляються від прийому антидепресивних препаратів, значно збільшують

Депресія під час вагітності сприяє розвитку аутизму у новонароджених дітей

Я вагітна | 07:40, 19.02.2024

Вагітні жінки, у яких діагностовані розлади настрою, включаючи і депресію, що відмовляються від прийому антидепресивних препаратів, значно збільшують ризик розвитку аутизму у своїх майбутніх дітей.

Чим ближче настає дата пологів, тим частіше жінки ставлять собі питання про те, чи можна заздалегідь купувати дитячі речі. Багато людей вважають, що ц

Чи варто купувати речі для майбутньої дитини ще до її народження?

Я вагітна | 00:30, 17.02.2024

Чим ближче настає дата пологів, тим частіше жінки ставлять собі питання про те, чи можна заздалегідь купувати дитячі речі. Багато людей вважають, що це категорично заборонено робити.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: