Жорстке виховання викликає зміни у мозку дітей

Adoption
Date
  • 5470 Переглядів
Жорстоке поводження з дітьми може включати всі типи фізичного або емоційного насильства, сексуальне насильство, нехтування, неувага та експлуатація. Такі практики заподіюють важку шкоду здоров'ю дитини.

6734_5i.jpg (40.27 Kb)

Раніше було відомо, що у дітей, з якими жорстоко поводяться, з часом зменшується обсяг префронтальної кори та мигдалеподібного тіла. Ці відділи головного мозку відіграють ключову роль в регулюванні емоцій, розвитку депресії та тривожного розладу. Ці розлади психіки можуть супроводжувати дитину протягом усього життя.

агато прийомів жорсткого виховання дітей не підходять під визначення жорстокого поводження. Більшість людей в розвинених країнах вважає їх нормальними. До них відносяться удари або крики у відповідь на складну поведінку дитини, легкі фізичні покарання в різних формах. До особливих ознак жорсткого виховання відносять емоційне забарвлення подій: батьки відчувають злість під час покарань.

Як може впливати на головний мозок дітей жорстке виховання, раніше не було відомо.

Учасниками нового дослідження були 94 дитини у віці від 2,5 до 9 років, ситуацію в сім'ях яких вчені спостерігали протягом декількох років. Щорічно вони оцінювали батьківські практики виховання і рівень тривожності у дітей.

Вчені проаналізували знімки головного мозку дітей, отримані при магнітно-резонансній томографії. Вони виявили, що товщина сірої речовини в префронтальній зоні кори головного мозку і мигдальне тіло були тим менші в обсязі, чим частіше діти стикалися з жорстким вихованням.

"Вперше практики жорстокого виховання, які не відповідають критеріям жорстокого поводження дітьми, були пов'язані зі зменшенням обсягу певних структур мозку – тих, що і при важких знущання", – зазначили науковці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: виховання, дитина, дитяча психологія, дитяче здоров'я


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Ми вирішили розібратися, як вибрати няню, будувати відносини з помічницею і які вимоги їй висувати?

На які речі звернути увагу при виборі няні для дитини?

Дитина | 08:00, 05.12.2021

Ми вирішили розібратися, як вибрати няню, будувати відносини з помічницею і які вимоги їй висувати?

Помилки у вихованні дітей, яких найчастіше припускаються мачухи і прийомні батьки

Дитина | 07:00, 05.12.2021

"Бути прийомними батьками схоже на балансування на дроті у цирку: один невірний рух і на вас чекає падіння", — вважає американський доктор психології Рамані Дурвасула. "Це тонка матерія — спілкування і взаєморозуміння, яке змішані родини отримують у

Приходить зима з її коливаннями температур, слизькими вуличками та тротуарами. Тому кожен з нас шукає дієвий спосіб зробити своє взуття менш слизьким.

Лайфхаки для зимового взуття, щоб не ковзати та не падати

Консультації | 00:30, 05.12.2021

Приходить зима з її коливаннями температур, слизькими вуличками та тротуарами. Тому кожен з нас шукає дієвий спосіб зробити своє взуття менш слизьким. Ми пропонуємо сам прості, але досить ефективні лайфхаки для зимового взуття, аби не падати та вбере

Діти активно рухаються в утробі. Торкаються ніжками та ручками. Вчених зацікавив цей феномен і вони захотіли його досліджувати детальніше. Після довги

Чому діти штовхаються в утробі матері?

Дитина | 17:00, 04.12.2021

Діти активно рухаються в утробі. Торкаються ніжками та ручками. Вчених зацікавив цей феномен і вони захотіли його досліджувати детальніше. Після довгих спостережень вони з'ясували, навіщо діти штовхають матку?

Вчені вже давно вивчають вплив материнського куріння на плід. Але вперше вони вирішили з'ясувати, як шкідливі звички батька можуть вплинути на дітей.

Батьки, які курять, значно знижують шанси сина стати батьком

Здоров'я | 14:00, 04.12.2021

Вчені вже давно вивчають вплив материнського куріння на плід. Але вперше вони вирішили з'ясувати, як шкідливі звички батька можуть вплинути на дітей. І їхні результати дуже вражаючі.

У дитинстві ми були щасливими, вільними і могли практично усе. Як повернути собі віру у диво, щиру цікавість і бажання дивуватися, розбираємося у нашо

Секрети щастя, які варто запозичити у дітей

Дитина | 10:00, 04.12.2021

У дитинстві ми були щасливими, вільними і могли практично усе. Як повернути собі віру у диво, щиру цікавість і бажання дивуватися, розбираємося у нашому матеріалі.

Все частіше у дітей молодшого віку можна зустріти таку недугу як вальгусна деформація стопи. Що це за захворювання, чи лікується воно і як полегшити с

Вальгусна деформація стопи у дітей

Дитина | 08:30, 04.12.2021

Все частіше у дітей молодшого віку можна зустріти таку недугу як вальгусна деформація стопи. Що це за захворювання, чи лікується воно і як полегшити стан дискомфорту та болю у малюка?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: