Покоління «Великого пальця»: хто вони - ті, кого ми виховуємо?

Adoption
Date
  • 153 Переглядів
Сьогодні «зі смартфоном в руках» народилося вже ціле покоління молоді. З дитинства вони знають, як поводитися з різними гаджетами.

8860_b10ba3a9e3b1323e7d4effc881ed7dd3.png (376.07 Kb)

Діти - яскравий приклад нових поколінь молоді: покоління Y і Z. Можна сказати, що в нашій країні проживає п'ять поколінь:

1. Люди похилого віку, представники «мовчазного покоління». Вони народилися в період між революцією та Другою Світовою війною.
• Головні події, що сформували цінності цього покоління, - індустріалізація, колективізація, репресії, війна.
• Провідні цінності, сформовані в таких умовах: законослухняність, колективізм, готовність багато працювати і жертвувати для «вищих» цілей.

2. Представники покоління «бебі-бумерів» складають значну частку співробітників компаній нашої країни, хоча поступово заміщаються, йдучи на пенсію.
• Вони виросли в період суттєвих позитивних змін у житті країни: завершення війни і відновлення економіки, «відлига» після репресивних років правління Сталіна.

3. «Покоління X» багато авторів розглядають їх, як розчарованих.
• Їх дитинство і дорослішання припали на роки застою і наростаючої економічної та ідеологічної кризи, розпаду СРСР і економічного колапсу. В результаті для представників цього покоління характерні прагматизм, звичка розраховувати тільки на свої сили, скептичне ставлення до ідеології.

4. «Покоління Y» або «покоління міленіуму». Для них світ за визначенням текучий і нестабільний.
• Вони добре розуміють, як бути завжди на зв'язку, і з дитинства сприймають мобільний зв'язок, інтернет і соціальні мережі як невід'ємні умови існування.

5. «Покоління Z», представники XXI століття, про яких поки мало що можна сказати - адже навіть народитися встигла тільки одна його половина.

Потрібно врахувати, що чіткої межі між поколіннями не існує. У цій статті ми детальніше познайомимося з поколінням Y (роки народження з 1983 по 2003, тобто, їм зараз від 8 до 28 років. І у деяких цінності продовжують формуватися досі). Його ще називають поколінням великого пальця! Пов'язано це з тим, що стільниковий телефон для них існував практично завжди і ці діти вміють дуже швидко набирати на них SMS.

Отже, покоління «нульових», «Міленіум», «Y» - покоління, представлене молодіжною аудиторією зараз, на початку двотисячних. Зараз ми спробуємо розібратися в характеристиках. Спираючись на результати дослідження сучасних соціологів, можна виділити наступні якості, властиві молодим людям покоління Y.

1. У покоління Y добре розвинені соціальні навички. Вони комунікабельні і контактні (хоч і вважають за краще спілкуватися опосередковано - через соціальні мережі та мобільних телефон).

Яскравий представник цього покоління - засновник «Facebook» Марк Цукерберг народився в 1984 році. (Ідеальними Y-компаніями на сьогоднішній день можна назвати «Google» та інші великі IT-компанії.

2. Розвинена комунікабельність безпосередньо пов'язана з тим, що вони з дитинства мали можливість використовувати цифрові технології і добре в них розбираються.

3. При всій своїй комунікабельності «ігреки» - індивідуалісти, яким важливо висловити свою точку зору. Можливо, тому що вони менш ідеологізовані, ніж їх попередники.

4. Сім'я для «ігрек» має велике значення. Поняття «гідне життя» - це в першу чергу робота і сім'я.

5. «Ігрекам» не подобається довго займатися одним тим же. Вони не хочуть довго працювати на одному місці і в одній професії

6. Співробітники - «ігреки» націлені на гнучкий графік і можливість дистанційної роботи, щоб вистачало часу для інших інтересів (наприклад, подорожей).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: психолог, сім'я, відносини, психотип, психологія, покоління, гаджети, якоств, властивості, смартфони, типи людей


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Якщо дорослий роздратований, він це може висловити своєму опоненту. А діти найчастіше свої негативні емоції передають через сльози. Буває, що плач вик

Не говоріть ніколи дитині ці фрази, коли вона плаче

Дитина | 07:00, 02.12.2021

Якщо дорослий роздратований, він це може висловити своєму опоненту. А діти найчастіше свої негативні емоції передають через сльози. Буває, що плач викликає роздратування і злість батьків. Вони починають забороняти дітям це робити, а якщо у родині хло

Якщо ваша дитина краде, ви повинні це припинити – але тільки якщо ви абсолютно впевнені у фактах. Ніщо не поранить важче, ніж несправедливе звинувачен

Що робити, якщо дитина краде?

Дитина | 00:30, 02.12.2021

Якщо ваша дитина краде, ви повинні це припинити – але тільки якщо ви абсолютно впевнені у фактах. Ніщо не поранить важче, ніж несправедливе звинувачення. Якщо не впевнені – промовчіть, перевірте ще раз. Починайте розмову лише тоді, коли сумнівів нема

Як мають поводитися батьки, коли їхню дитину кривдять на дитячому майданчику? Іщо робити, коли дитина плаче, коли забирають її іграшки. Що робити бать

Чому дитина плаче, коли забирають іграшку?

Дитина | 21:00, 01.12.2021

Як мають поводитися батьки, коли їхню дитину кривдять на дитячому майданчику? Іщо робити, коли дитина плаче, коли забирають її іграшки. Що робити батькам у таких ситуаціях?

Діти у певному віці можуть почати боятися чужих чоловіків. Ридають, коли вони приходять у гості. Можуть злякатися та заплакати, якщо «дядько» звертаєт

Чому діти бояться чужих людей?

Дитина | 14:00, 01.12.2021

Діти у певному віці можуть почати боятися чужих чоловіків. Ридають, коли вони приходять у гості. Можуть злякатися та заплакати, якщо «дядько» звертається до дітей на вулиці. В чому проблема?

Чтобы у ребенка правильно сформировались челюсти и прикус, врачи детской стоматологии на Левом берегу в Киеве WDR «Вайдер» рекомендуют регулярно посещ

Где лечить зубы ребенку в Киеве

Дитина | 12:04, 01.12.2021

Чтобы у ребенка правильно сформировались челюсти и прикус, врачи детской стоматологии на Левом берегу в Киеве WDR «Вайдер» рекомендуют регулярно посещать стоматологическую клинику.

Среди используемых в современной медицине методов диагностики у детей к самым безопасным и информативным относится магнитно-резонансная томография (МР

МРТ детям

Дитина | 10:23, 01.12.2021

Среди используемых в современной медицине методов диагностики у детей к самым безопасным и информативным относится магнитно-резонансная томография (МРТ). Она не предполагает лучевой нагрузки, поэтому безвредна, и является совершенно безболезненной. М

Пандемія Covid-19 вносить корективи в плани мільйонів людей, тому не виключено, що протиепідемічні заходи можуть торкнутися і термінів зимових канікул

Коли почнуться зимові канікули 2021/2022 в Україні?

Дитина | 07:00, 01.12.2021

Пандемія Covid-19 вносить корективи в плани мільйонів людей, тому не виключено, що протиепідемічні заходи можуть торкнутися і термінів зимових канікул 2021/2022. Втім, Міністерство освіти і науки України затвердило графік канікул, на який пропонує ор

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: