Хрипкий кашель у дитини без температури

Adoption
Date
  • 496 Переглядів
Будь-які відхилення у стані дитини сильно турбують дбайливих батьків. Звичайно, що тривогу викликає стан, коли дитина хрипко кашляє.

0082_kashel_rebenka_i.jpg (98.58 Kb)

Це найчастіше не пов'язане з патологіями і зникає при усуненні причин. У той же час не слід ставитись до нього зайво спокійно.

Утруднене дихання може вказувати на розвиток серйозного захворювання. У будь-якому випадку цей прояв має бути під контролем у лікаря.

Часті причини виникнення хрипів

По суті будь-які хрипи є сторонніми звуками, що виникають при диханні дитини. Вони викликаються появою перешкод під час проходження повітряної маси по верхніх дихальних шляхах. Найчастіше хрипи супроводжуються кашльовим рефлексом, коли організм намагається самостійно очистити проходи повітря. Однак нерідко вони протікають без кашлю або кашель з'являється значно пізніше.

Виділяються дві основні етіологічні категорії виникнення такої аномалії:

звуження просвіту в дихальних каналах при запаленні та бронхіальних спазмах;
перекриття каналів слизовою або гнійною масою, а також сторонніми тілами.

Причини хрипів можуть ховатися у будь-якому елементі системи дихання – бронхах, трахеї, легенях. При цьому вони можуть мати патологічний характер або фізіологічну природу, не пов'язану із захворюваннями.

До найбільш поширених причин, що провокують хрипи, можна віднести такі фактори:

Захворювання респіраторно-інфекційного типу, коли поразки зазнають верхні шляхи, бронхи, альвеоли.
Запальні процеси в носоглотці та на лімфатичних вузлах – фарингіт, тонзиліт, ларингіт.
Бронхіальні спазми та накопичення виділень, що викликаються як захворюваннями дихальних органів, так і проблемами в інших системах – серце, нирках.
Проникнення шлункового вмісту у носоглотку. Таке явище найбільш характерне для малюків віком до 2-3 місяців.
Чужорідні тіла – дрібні предмети (зокрема шматочки іграшок), тверді харчові елементи.
Алергія. Найбільш поширені алергени – квітковий пилок, пилові частки, ліки, шерсть свійських тварин, продукти (особливо цитрусові плоди).
Віковий фактор, пов'язаний із фізіологічними процесами розвитку дитини у віці 1-3 роки.
Надмірно сухе повітря.
Роздратування слизової оболонки внаслідок тривалого вдихання забрудненого повітря, пари шкідливих речовин.

Хрипи без кашлю

Сухий різновид. Такі хрипи виникають без забивання каналів слизом. Вони викликаються залишковими явищами після завершення запальних реакцій, м'язовим спазмуванням бронхіальних стінок та бронхіол, набряклістю тканин.

За характером звуку сухі хрипи можуть бути свистячими або дзижчими. У першому випадку їх провокує звуження каналу, що особливо для астматиків і алергіків.

Звуки, що дзижчать, виявляються після запалень в результаті наявності перемичок ниткоподібного вигляду.

Вологий тип. Він характеризується накопиченням у дихальних каналах рідкого слизу. Повітряний потік, проходячи через цю рідину, залишає в ній бульбашки, а їх масове лопання і утворює хрип. Вологий тип аномалії проявляється найчастіше при вдиху. Інтенсивність хрипу залежить від кількості та розмірів бульбашок.

За цим показником виділяється 3 типи явища:

Дрібнопузирчастий хрип схожий на реакцію після вживання сильно газованої води. Його можуть провокувати такі захворювання, як легеневий інфаркт, бронхіоліт, бронхопневмонія.

Середньопухирчастий хрип виражається звуком, схожим на той, що виникає при дутті в соломинку, занурену у воду. Він може свідчити про наявність бронхоектазу, бронхіту з гіпертрофованою секрецією, перші ознаки легеневого набряку та пневмонії.

Крупнопухирчастий хрип отримав і іншу назву - хрип, що клекоче. Іноді його можна розрізнити навіть на відстані. Розвивається аномалія в дітей із ослабленим кашльовим рефлексом і свідчить про занедбану форму набрякових явищ (зокрема. набряку легких).

При будь-яких видах кашлю та хрипів зверніться за консультацією до лікаря!

Бдьте здорові!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, дихальних, можуть, повітря, дитини, викликаються, хрипів, виникнення, сторонніми, найбільш, хрипи в дітей, кашель з хрипати, кашель і хрипи


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Як повинні виховувати мами і тати своїх дітей? Які корисні навички прищеплювати? І що буде потрібно від самих батьків? Давайте розбиратися.

Ознаки батьків, які виховують успішну дитину

Психологія | 05:00, 29.05.2022

Як повинні виховувати мами і тати своїх дітей? Які корисні навички прищеплювати? І що буде потрібно від самих батьків? Давайте розбиратися.

Дуже часто матері, які намагаються відновити грудне вигодовування, використання соски та бутилочки для годування. Це призводить до подальштх проблем з

До яких проблем з вигодовуванням можуть призвести пустушки?

Дитина | 01:30, 29.05.2022

Дуже часто матері, які намагаються відновити грудне вигодовування, використання соски та бутилочки для годування. Це призводить до подальштх проблем з ГВ.

Вважається, що захворювання ясен є проблемою, з якою стикаються лише дорослі, але малюки так само вразливі до гінгівіту. За даними пародонтологів, біл

Червоні ясна у малюків: причини

Дитина | 00:30, 29.05.2022

Вважається, що захворювання ясен є проблемою, з якою стикаються лише дорослі, але малюки так само вразливі до гінгівіту. За даними пародонтологів, більшість дітей мають певний ступінь гінгівіту.

Дослідження показали, що діти, залишені на піклування бабусь і дідусів, а не няням або вихователям дитячих садків, краще і швидше вчаться говорити. А

Дітям, які ростуть з бабусею і дідусем, дуже пощастило - дослідження

Сімейні справи | 12:00, 28.05.2022

Дослідження показали, що діти, залишені на піклування бабусь і дідусів, а не няням або вихователям дитячих садків, краще і швидше вчаться говорити. А ще вони більш емоційно стабільні.

Скільки в народній творчості є пісень про матір і дитину, скільки існує притч і легенд про особливий зв’язок цих близьких людей! А який образ батька в

Як тато впливає на формування особистості дитини?

Тато | 10:00, 28.05.2022

Скільки в народній творчості є пісень про матір і дитину, скільки існує притч і легенд про особливий зв’язок цих близьких людей! А який образ батька в фольклорі? Він виступає майже чужою людиною, стороннім спостерігачем. Але і його роль у розвитку ди

Сучасному поколінню батьків – важко. Вони бачили у власному дитинстві підхід “дітей повинно бути видно, але не чутно”, і часто природно переймають ті

Цитати, які змусять вас замислитися над методами виховання дітей

Дитина | 08:00, 28.05.2022

Сучасному поколінню батьків – важко. Вони бачили у власному дитинстві підхід “дітей повинно бути видно, але не чутно”, і часто природно переймають ті методи виховання, які застосовували до них. Але чи не були ті методи травматичними для дітей?

У вихованні синів головну роль повинен грати батько. Він не тільки повинен знайти правильні і дієві слова, але і вміти їх донести до своїх дітей, щоб

Слова, які завжди треба говорити своїм синам, навіть якщо вони дорослі

Сімейні справи | 07:00, 28.05.2022

У вихованні синів головну роль повинен грати батько. Він не тільки повинен знайти правильні і дієві слова, але і вміти їх донести до своїх дітей, щоб вони їм допомогли прожити гідне життя.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: