Як реагувати на дитячі капризи?

Adoption
Date
  • 883 Переглядів
Дитячі примхи, особливо після 3 років, можуть виникнути через неузгоджене виховання. Наприклад, у випадках, коли мама забороняє будь-що дитині, а бабуся при малюку захищає онука. Таке виховання – неефективне. Дитина вважатиме, що бабуся завжди її ховатиме від «поганої» мами. При цьому, бабусь дуже важко переконати, що балуючи дитину, вони нададуть їй «ведмежу» послугу.

0280_isterika-u-rebenka6-400x300.jpg (29.96 Kb)


Також однією з причин виникнення капризів та істерик може бути або нестача уваги до дитини, або ж надмірна увага до неї. Гіперопека над дитиною веде до того, що батьки виконують усі бажання малюка. Дитина не знає, що таке слово "ні". У сім'ях, де дітей надто опікуються і легко прощають різні витівки, часто виростають егоїсти, які впевнені, що все має бути влаштоване тільки так, як їм хочеться, а зважати на інших не варто. У майбутньому це виллється у серйозні проблеми у добрих стосунках у сім'ї та в колективі.

Для повноцінного розвитку дитини потрібні тепло та турбота. При цьому необхідно пам'ятати, що дитина є особистістю, яку потрібно поважати. Якщо у суперечках із дорослими завжди перемагатиме дитина, вона почне переоцінювати себе. Крихітка твердо засвоїть, що завдяки своїм наполегливим вимогам, капризам і крикам, плачем, зможе добитися всього, що забажає. Дитина звикне звертати увагу лише на власні бажання, кількість яких з кожним разом тільки зростатиме.

У результаті зросте егоїст, який зможе узгодити свої бажання з реальними можливостями. У майбутньому така дитина обов'язково зазнає поразки вже в дитсадку і вже напевно в школі.

Крім того, беручи гору над батьками, малюк поступово усуне їх з процесу виховання, оскільки вони для нього втратить авторитет.

Сильна воля батьків не повинна у всьому придушувати психіку, що розвивається, інакше малюк перетвориться на замкнуту, невпевнену людину, яка може зіткнутися з проблемами в дорослому житті. При цьому зовні дитина буде виглядати слухняною, акуратною, ввічливою, серйозною, загалом, «хорошою» в усіх відношеннях. Всім дорослим дитина буде до душі, тому що з нею не буде жодних проблем. Але такій дитині буде важче самоствердитися, вона схильна до тривожності та пасивності. Вона потребуватиме постійного керівництва сильнішої людини. У дитячому віці у цьому немає нічого поганого, що у дорослому віці призведе їх до проблем, оскільки малюк звикне бути залежним від людей та обставин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, Дитина, бажання, виховання, дитини, майбутньому, оскільки, завжди, розвитку, дорослому


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Чи безпечні вони? Чи варто хвилюватися, якщо у дитини йде з неї кров?

Що батькам потрібно знати про родимки у дітей

Здоров'я | 07:40, 14.04.2024

Чи безпечні вони? Чи варто хвилюватися, якщо у дитини йде з неї кров?

Коли дитина хвилюється, батьки одразу хочуть її заспокоїти і підтримати. І в ці моменти говорять: «Не бійся». Психологиня зазначила, чому так робити н

Психолог розповів, як підтримати невпевнених в собі дітей

Дитина | 06:20, 14.04.2024

Коли дитина хвилюється, батьки одразу хочуть її заспокоїти і підтримати. І в ці моменти говорять: «Не бійся». Психологиня зазначила, чому так робити не варто.

Чи бувало, що дитина раптово відмовляється їсти улюблені страви, або ж їсть дуже мало і це ніяк не пов'язано з її здоров'ям?

Їжа не повинна бути подарунком чи покаранням: Лікар розповів, як змінити харчову поведінку у дітей

Дитяче харчування | 00:30, 14.04.2024

Чи бувало, що дитина раптово відмовляється їсти улюблені страви, або ж їсть дуже мало і це ніяк не пов'язано з її здоров'ям?

Поїти чи не поїти немовля? А з якого віку дитині можна давати пити воду? Чи краще морс? Або компот? А скільки рідини в нормі повинна випивати дитина?

«Вода надміру навантажує незрілі нирки дитини»: чим поїти малюка в спеку?

Дитина | 12:10, 13.04.2024

Поїти чи не поїти немовля? А з якого віку дитині можна давати пити воду? Чи краще морс? Або компот? А скільки рідини в нормі повинна випивати дитина?

Вчені з Австралії заявили, що їм вдалоя встановити причину синдрому раптової дитячої смерті (СВДС). Виявляється, щороку у світі від синдрому помирає 2

Вчені розкрили загадку раптової смерті немовлят уві сні

Немовля | 10:30, 13.04.2024

Вчені з Австралії заявили, що їм вдалоя встановити причину синдрому раптової дитячої смерті (СВДС). Виявляється, щороку у світі від синдрому помирає 20% дітей у віці від народження до року.

Атопічний дерматит у дітей має схильність повторюватися і загострюватися в окремі періоди. Дерматологиня Катерина Бакіко дала поради, як уникнути заго

Пляшка з прохолодною водою і рушник: лікарка розповіла, як боротись з атопічним дерматитом у дітей

Хвороби | 09:30, 13.04.2024

Атопічний дерматит у дітей має схильність повторюватися і загострюватися в окремі періоди. Дерматологиня Катерина Бакіко дала поради, як уникнути загострення влітку та вберегти шкіру від подразників у цей перод.

Йшов, упав, отямився - гібс. Зі струсом мозку щось схоже, особливо якщо мова йде про дітей. Як їх не пильнуй, вони у будь-яку мить можуть впасти і сил

Діти найчастіше дістають струс мозку у віці до 4 років - медики

Хвороби | 08:30, 13.04.2024

Йшов, упав, отямився - гібс. Зі струсом мозку щось схоже, особливо якщо мова йде про дітей. Як їх не пильнуй, вони у будь-яку мить можуть впасти і сильно вдаритися головою.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: