Ознаки та симптоми мальабсорбції жиру у дитини

Adoption
Date
  • 637 Переглядів
Порушення всмоктування жирів - це нездатність кишечника засвоювати жири. Жири є основними поживними речовинами, необхідними для енергії та росту. До цього стану може призвести ряд захворювань кишечника, печінки та підшлункової залози.

1142_1580230685_bolit-zhivot-v-oblasti-pupka-u-rebenka-prichiny-i-kak-lechit.jpg (34.98 Kb)


Малюки можуть серйозно постраждати від мальабсорбції жиру через їх швидке зростання. Якщо у вашого малюка є цей стан, є ряд ознак і симптомів і деякі специфічні ознаки можуть вказувати на причину.

Діарея
Діарея є найпоширенішою проблемою з порушенням всмоктування жирів у будь-якому віці. Діарея, що виникає, є унікальною і зазвичай називається стеатореєю, що означає «жир у калі». Ці випорожнення, як правило, жирні, об’ємні, і якщо ваш малюк привчається до туалету, кал плаває в унітазі. Вони часто мають неприємний запах. Поширеним тестом для діагностики порушення всмоктування жиру є тест калу, під час якого лаборант аналізує кал, щоб визначити, чи вміст жиру вище норми.

Втрата ваги
Немовлята мають високу потребу в жирах, необхідних для росту. Жири є важливим джерелом енергії і забезпечують 9 калорій на грам.

Симптоми мальабсорбції зазвичай більш серйозні у дітей раннього віку через їх обмежені енергетичні запаси та більшу частку споживаних калорій, які використовуються для збільшення ваги та росту.

Малюки з легким порушенням всмоктування жирів можуть не набирати вагу, у більш важких випадках вони можуть почати втрачати вагу та уповільнити ріст. В уражених малюків також може спостерігатися в’яла шкіра та виснаження м’язів.

Дефіцит вітамінів
Вітаміни A, D, E і K є жиророзчинними вітамінами. Порушення всмоктування жирів також призводять до втрати цих вітамінів. Дефіцит вітаміну А може спричинити нічну сліпоту, хронічну діарею, лущення шкіри та часті інфекції легенів. Дефіцит вітаміну D може викликати рахіт, порушення росту кісток.

Дефіцит вітаміну К може спричинити кровотечі, оскільки кров погано згортається. Рідко розлад вітаміну Е може викликати легку анемію.

Інші симптоми
Можуть виникати й інші симптоми порушення всмоктування жиру, залежно від конкретного захворювання, яке спричиняє цей стан. Муковісцидоз може викликати повторні напади пневмонії та запори. Синдром Бассена-Корнцвейга - рідкісне вроджене захворювання, яке також пов'язане з нестійкою ходою і розумовою відсталістю. Захворювання печінки також можуть мати супутню жовтяницю, яка викликає жовте забарвлення шкіри.

Целіакія, при якій спостерігається порушення всмоктування всіх поживних речовин, може супроводжуватися шкірним висипом.

Проконсультуйтеся з лікарем вашої дитини для встановлення діагнозу та лікування, якщо ви підозрюєте у вашої дитини розлад всмоктування жирів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, всмоктування, можуть, порушення, Дефіцит, вітаміну, симптоми, мальабсорбції, Діарея, викликати


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Біологи періодично стикаються з ситуацією, при якій група крові дитини не збігається з батьками. Якщо раніше вона викликала підозри у родичів, то сьог

Чи може група крові дитини не збігатися з батьківською?

Вагітність та пологи | 14:50, 23.02.2024

Біологи періодично стикаються з ситуацією, при якій група крові дитини не збігається з батьками. Якщо раніше вона викликала підозри у родичів, то сьогодні наукою доведено: таке цілком можливо. Давайте розберемося в цьому питанні.

Після появи у родині дитини завжди є ймовірність, що щось піде не за планом, наприклад, мало хто з батьків здатний відрізнити вираз лідерських здібнос

Чому дитина вами командує?

Сімейні справи | 11:20, 23.02.2024

Після появи у родині дитини завжди є ймовірність, що щось піде не за планом, наприклад, мало хто з батьків здатний відрізнити вираз лідерських здібностей від перевірки батьків на гнучкість. Дедалі частіше ми бачимо родини, де дитина навіть не питає,

Маленькі діти, які п'ють дві чашки 100% фруктового соку в день, харчуються краще і корисніше в підлітковому віці, бо їдять більше фруктів, вважають вч

Вчені розповіли про користь соків для дітей

Дитяче харчування | 09:30, 23.02.2024

Маленькі діти, які п'ють дві чашки 100% фруктового соку в день, харчуються краще і корисніше в підлітковому віці, бо їдять більше фруктів, вважають вчені.

Як вважає відомий письменник і психолог Ліз Бурбо, серед всіх психологічних травм дитинства можна виділити 5 найбільш поширених і найбільш сильно впли

5 найбільш поширених психологічних травм з дитинства

Дитина | 08:30, 23.02.2024

Як вважає відомий письменник і психолог Ліз Бурбо, серед всіх психологічних травм дитинства можна виділити 5 найбільш поширених і найбільш сильно впливаючих на формування особистості дитини.

Не можна грати на протилежній стороні. Ніколи. Навіть якщо дитина тисячу разів не права.

Психологи пояснили, чому батькам завжди треба бути на боці дитини?

Сімейні справи | 06:20, 23.02.2024

Не можна грати на протилежній стороні. Ніколи. Навіть якщо дитина тисячу разів не права.

Зазвичай, перед появою малюка, найбільша кількість хвилювань концентрується навколо майбутньої мами, про молодих тат найчастіше забувають, що дуже сум

Чому дуже важливо, щоб у житті дитини був батько?

Тато | 01:20, 23.02.2024

Зазвичай, перед появою малюка, найбільша кількість хвилювань концентрується навколо майбутньої мами, про молодих тат найчастіше забувають, що дуже сумно, адже батько відіграє величезну роль у формуванні світогляду дитини з перших місяців її життя.

Дослідники Даніель Еванс і Енді Філд вивчили дані батьків і дітей, народжених у Великобританії в період з 1 квітня 1991 року по 21 грудня 1992 року. В

Вчені розповіли про вплив сімейних стосунків на математичні здібності дітей

Дитина | 00:30, 23.02.2024

Дослідники Даніель Еванс і Енді Філд вивчили дані батьків і дітей, народжених у Великобританії в період з 1 квітня 1991 року по 21 грудня 1992 року. Вони оцінювали домашню обстановку у родині і порівнювали її з результатами математичних тестів, які д

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: