Чому дитині корисно гратися самій

Adoption
Date
  • 1171 Переглядів
Коли дитина має можливість вільно гратися, вона розвиває здібності, необхідні для її здорового розвитку - психічного, емоційного й фізичного. Діти, які активізують уяву та придумують свої власні ігри, персонажів або історії без допомоги дорослих, учаться розпізнавати й висловлювати свої емоції, бути самостійними та впевненими в собі, ефективніше вирішувати проблеми, справлятися з новими ситуаціями. Вони також учаться справлятися зі страхом і злістю у важких ситуаціях. Нарешті, ігри дуже важливі для навчання, успішності, щастя малюка. Розглянемо кілька навичок, які дитина розвиває за допомогою ігор.

7400_1.jpg (36.12 Kb)


Навичка № 1. Упевненість у собі

Діти, які граються на самоті, вчаться весело проводити час, не покладаючись на інших. Ця навичка важлива протягом усього життя: дорослішаючи, діти неминуче зіштовхуються з ситуаціями, коли вони самотні й повинні самі про себе подбати. Ігри на самоті допоможуть малюкові почуватися більш упевненим у собі.

Навичка № 2. Пізнавальні функції

Дослідження показують, що коли дитина сама грається в уявні гри, у неї розвиваються важливі пізнавальні функції. Зокрема, виконавчі функції (функції, що дозволяють планувати поточні дії відповідно до загальної мети). Це вчить дитину саморегуляції. Іншими словами, вона може контролювати свої емоції й поведінку, стримує свої імпульси, проявляє самоконтроль і дисципліну. Це важливо для здорового, безпечного й успішного життя.

Навичка № 3. Творче рішення проблем

Ігри на самоті вчать дитину використовувати свою уяву. Без дорослих і друзів, які впливають на її заняття, вона отримує свободу, необхідну для дослідження власних творчих ідей. Цей досвід навчає її вирішувати проблеми в майбутньому. Люди, здатні ефективно вирішувати проблеми, більш успішні в школі, на роботі та в житті в цілому.

Навичка № 4. Терпіння

Дітям важливо засвоїти, що батьки не будуть завжди поруч із ними. Уміння розважити себе саму розвиває терпіння дитини. Ця навичка буде їй корисна протягом усього життя.

Навичка № 5. Спокій

Коли діти вчаться розважатися на самоті й отримують від цього задоволення, вони поступово заспокоюються від цього заняття. У них зберігається гарний настрій, оскільки під час ігор вони ні з ким не сперечаються й не змагаються.

Сучасним дітям стає все складніше та складніше відпочивати. Особливо в умовах щільних графіків і великої кількості електронних пристроїв навколо. Ігри на самоті дають їм можливість відволіктися від усього й зосередитися на самій грі. Нарешті, ігри на самоті вчать дитину самозаглиблення й заспокоєння. Коли малюк засвоїть цю навичку, він зможе розуміти свої власні емоції, контролювати їх.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина грається сама


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Дитина стала вже достатньо дорослою і виникла потреба користуватися дезодорантом, але ви не впевнені в тому, що ті, які продаються в мас-маркеті, не з

Як власноруч виготовити дезодорант для дітей власними руками?

Дитина | 08:30, 14.04.2024

Дитина стала вже достатньо дорослою і виникла потреба користуватися дезодорантом, але ви не впевнені в тому, що ті, які продаються в мас-маркеті, не зашкодять здоров'ю сина чи дочки? У нас є вирішення для такої проблеми.

Чи безпечні вони? Чи варто хвилюватися, якщо у дитини йде з неї кров?

Що батькам потрібно знати про родимки у дітей

Здоров'я | 07:40, 14.04.2024

Чи безпечні вони? Чи варто хвилюватися, якщо у дитини йде з неї кров?

Коли дитина хвилюється, батьки одразу хочуть її заспокоїти і підтримати. І в ці моменти говорять: «Не бійся». Психологиня зазначила, чому так робити н

Психолог розповів, як підтримати невпевнених в собі дітей

Дитина | 06:20, 14.04.2024

Коли дитина хвилюється, батьки одразу хочуть її заспокоїти і підтримати. І в ці моменти говорять: «Не бійся». Психологиня зазначила, чому так робити не варто.

Чи бувало, що дитина раптово відмовляється їсти улюблені страви, або ж їсть дуже мало і це ніяк не пов'язано з її здоров'ям?

Їжа не повинна бути подарунком чи покаранням: Лікар розповів, як змінити харчову поведінку у дітей

Дитяче харчування | 00:30, 14.04.2024

Чи бувало, що дитина раптово відмовляється їсти улюблені страви, або ж їсть дуже мало і це ніяк не пов'язано з її здоров'ям?

Поїти чи не поїти немовля? А з якого віку дитині можна давати пити воду? Чи краще морс? Або компот? А скільки рідини в нормі повинна випивати дитина?

«Вода надміру навантажує незрілі нирки дитини»: чим поїти малюка в спеку?

Дитина | 12:10, 13.04.2024

Поїти чи не поїти немовля? А з якого віку дитині можна давати пити воду? Чи краще морс? Або компот? А скільки рідини в нормі повинна випивати дитина?

Вчені з Австралії заявили, що їм вдалоя встановити причину синдрому раптової дитячої смерті (СВДС). Виявляється, щороку у світі від синдрому помирає 2

Вчені розкрили загадку раптової смерті немовлят уві сні

Немовля | 10:30, 13.04.2024

Вчені з Австралії заявили, що їм вдалоя встановити причину синдрому раптової дитячої смерті (СВДС). Виявляється, щороку у світі від синдрому помирає 20% дітей у віці від народження до року.

Атопічний дерматит у дітей має схильність повторюватися і загострюватися в окремі періоди. Дерматологиня Катерина Бакіко дала поради, як уникнути заго

Пляшка з прохолодною водою і рушник: лікарка розповіла, як боротись з атопічним дерматитом у дітей

Хвороби | 09:30, 13.04.2024

Атопічний дерматит у дітей має схильність повторюватися і загострюватися в окремі періоди. Дерматологиня Катерина Бакіко дала поради, як уникнути загострення влітку та вберегти шкіру від подразників у цей перод.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: