Різниця у віці між дітьми: плюси та мінуси кожної

Adoption
Date
  • 648 Переглядів
Хоча «ідеальної» різниці у віці між дітьми не існує, є речі, про які варто подумати — або підготуватися — коли ви розширюєте свою сім’ю.

9616_684523_2_w_590.jpg (109.1 Kb)


Якщо ви знаєте, що у вас буде більше однієї дитини, рішення про те, коли народити другу (або третю і т.д.) дитину, може бути важливим. Є багато переваг і недоліків у тому, щоб народити дітей з невеликою віковою різницею, а також трохи більшою різницею.

Ось розбивка за віком речей, про які варто подумати, коли ви чекаєте майбутньої дитини.

Плюси і мінуси різниці у віці між дітьми в 1 рік
Ваші діти можуть стати хорошими друзями, коли вони настільки близькі за віком. Тим не менш, так мало часу між дітьми може бути важким для вас.

Можливі переваги різниці у віці на 1 рік
Ви станете неймовірно ефективними. Так, ті перші кілька років з двома дітьми до 2-х років пройдуть як сон, але перевага полягає в тому, що ви швидко навчитеся одягати підгузники, купатися та виконувати всі інші повсякденні завдання.

Вашого старшого можуть менше турбувати зміни. Ваша старша дитина занадто мала, щоб повністю зрозуміти, що все це означає, тому вона, можливо, менш імовірно буде відмовлятися від нової дитини, ніж якби була старшою.

Ваші діти можуть стати ближчими. Хоча сварок може бути більше, діти такого близького віку також можуть бути ближчими емоційно, мати спільних друзів і насолоджуватися тими ж іграми, телешоу та заняттями.

Потенційні проблеми 1-річної різниці у віці
Це важко для вашого тіла. Народження другої дитини так швидко після першої означає, що ваше тіло не обов’язково має достатньо часу для повного відновлення. Ваші рівні заліза та кальцію можуть бути виснажені, і ви можете страждати від внутрішньоутробної анемії або просто відчувати втому та виснаження. Деякі дослідження показали, що повторна вагітність протягом року після пологів підвищує ризик передчасних пологів. Якщо ваш перший народився за допомогою кесаревого розтину менш ніж за 18 місяців до появи другого малюка, вам може бути важко (або небезпечно) витримати пологи вагінальним шляхом. Саме тому фахівці рекомендують почекати не менше 18 місяців між вагітностями.

Дуже багато роботи! У вас вже є дуже вимоглива дитина, яка все ще має багато потреб, які вам потрібно задовольнити. І роки безсонних ночей, пелюшок, грудного вигодовування та дитячих відригувань будуть йти одна за одною, якщо різниця у віці між дітьми така мала.

Ваша увага розділена. Важче розвивати зв’язок між матір’ю та дитиною, коли ваші руки зайняті двома немовлятами.

Не можна передавати дитяче спорядження. Оскільки ваші діти дуже близького віку, вам, ймовірно, доведеться придбати додаткове дитяче спорядження, наприклад, друге ліжечко та подвійну коляску.

Плюси і мінуси 2-річної різниці у віці дітей
На даний момент ваші діти все ще достатньо близького віку, щоб мати багато спільних інтересів — і, маючи трохи більше часу до другої вагітності, вам теж легше.

Можливі переваги 2-річної різниці у віці
Ваше тіло готове. Коли справа доходить до того, наскільки ваше тіло підготовлене до наступної дитини, дворічна перерва для вас корисніша, ніж чекати менше часу: ваше тіло мало достатньо часу, щоб відновитися після останньої вагітності.

Це знижує ризик ускладнень вагітності. Експерти рекомендують почекати принаймні 18 місяців між вагітностями, оскільки це зменшує ризик того, що ваша молодша дитина буде недоношеною або має низьку вагу при народженні (особливо, якщо вам більше 35 років).

Ви маєте досвід. На цьому етапі ви не забудете основи догляду за новонародженим, і водночас ви відчуєте впевненість, яка приходить від догляду за старшою дитиною.

Потенційні проблеми 2-річної різниці у віці
Ревнощі брата/сестри можуть бути сильнішими. Суперництво може бути більшим, ніж при меншій або більшій різниці у віці.

Ваші діти можуть бути примхливими. У дитинстві ваша старша дитина не любить ділитися — і це також стосується уваги (особливо вашої!). Тож ваш старший малюк, швидше за все, буде вимогливим і зухвалим до вас, коли з’явиться новий брат чи сестра.

Ваша дитина може регресувати. Більшість дітей відчувають певний регрес після народження брата або сестри (згадайте, випадки привчання до горщика, дитячі розмови, смоктання пальця), але така поведінка особливо поширена в дитячому віці.

Це може бути (тимчасово) хаотичним. Метушливий новонароджений плюс старший малюк можуть означати подвійний стрес і дисгармонію у вашому домі, принаймні на деякий час.

Плюси і мінуси 4-річної (і більше) різниці у віці між дітьми
Щойно спогади про недосипання та зміну підгузників зникають, багато батьків, які мають одну дитину, починають серйозно думати, щоб народити ще одну дитину (чи більше).

Можливі переваги 4-річної різниці у віці
Ви отримаєте більше часу наодинці з кожною дитиною. Ви матимете більше часу, щоб читати, грати та іншим чином насолоджуватися кожною з ваших дітей окремо.

Ваш старший може впоратися з цим краще. До 4 років первістки стають дещо дорослішими, а це означає, що вони менш схильні відчувати загрозу, ревнощі або невпевненість у собі з появою брата або сестри. І оскільки фізична агресія найбільш виражена у віці від 2 до 4 років, ваш старший малюк також схильний бути ніжнішим з дитиною.

Вам стане легше емоційно. Ви менше ймовірно, що будете пережмвати через дрібниці, коли ви так довго є батьками.

Ваша старша дитина може допомогти. Ваша старша дитина достатньо самостійна, щоб не потребувати вашої постійної уваги, а значить, вона може допомогти вам у догляді за дитиною. Наприклад, ваша молодша дитина може перейняти розмову, читання і навіть привчання до горщика від свого старшого брата або сестри.

Потенційні проблеми 4-річної різниці у віці
Пологові ускладнення можуть бути більш поширеними. Порівняно з жінками, які чекають два роки, щоб завагітніти, ризик ускладнень пологів може бути вищим (особливо якщо вам більше 35 років).

Ви можете трохи забути основи по догляду. Через більше часу між пологами ви могли забути деякі основи, наприклад, як сповивати. І ви також можете втратити вільний час, до якого звикли на даний момент, оскільки ваша старша дитина відносно самодостатня.

Ваші діти можуть мати різні вподобання. Подорожі до Disney World, кіновечір — ваші діти можуть не любити деякі сімейні заняття, якби вони були близькими за віком, а це може означати, що вам доведеться розділити заняття зі своїм партнером.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: Різниця у віці між дітьми, плюси, мінуси, вік, різниця між дітьми, мама, сайт для мам, вагітність, дитина, різниця, 1-річна, молодша, старша, вік дитини


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Так, ви все правильно прочитали, а ми все вірно написали: як підготуватися БАТЬКАМ до початку навчання свого чада? Адже цей період не лише дитині, а й

Як батькам підготуватися до школи: дитина йде в перший клас

Сімейні справи | 09:30, 18.04.2024

Так, ви все правильно прочитали, а ми все вірно написали: як підготуватися БАТЬКАМ до початку навчання свого чада? Адже цей період не лише дитині, а й мамі з татом дається важко.

Психологи вважають, що кризовий період - це час, коли дитина змінює свої пріоритети і відбувається скачок розвитку. Проте, усе не так легко дається, я

Як батькам пережити кризові періоди у дитини?

Сімейні справи | 07:40, 18.04.2024

Психологи вважають, що кризовий період - це час, коли дитина змінює свої пріоритети і відбувається скачок розвитку. Проте, усе не так легко дається, як виглядає на перший погляд. Особливо для батьків.

Як тільки у дитини підвищується температура, батьки схильні до паніки і переживань. Проте, дуже важливо визначити, через що піднялась температура.

Як правильно збивати температуру у новонародженого і дітей до року?

Немовля | 06:20, 18.04.2024

Як тільки у дитини підвищується температура, батьки схильні до паніки і переживань. Проте, дуже важливо визначити, через що піднялась температура.

Зараз цей метод вже значно менш поширений серед народних методів лікуваня нежитю, а за часів молодості наших бабусь практикувалось лікування захворюва

Ніколи не робіть цього дітям! Прогрівати ніс при нежитю небезпечно

Хвороби | 06:20, 17.04.2024

Зараз цей метод вже значно менш поширений серед народних методів лікуваня нежитю, а за часів молодості наших бабусь практикувалось лікування захворювань носа за допомогою гріття. І для цього не рідко використовували теплі варені яйця або теплі компре

Поки погода змінюється і нас чекає дощ та похолодання, ми думками вже гріємось на сонечку. І заздалегідь готуємось до теплих днів та прогулянок під со

Як одягати малюка в спеку і коли краще гуляти?

Дитина | 09:30, 15.04.2024

Поки погода змінюється і нас чекає дощ та похолодання, ми думками вже гріємось на сонечку. І заздалегідь готуємось до теплих днів та прогулянок під сонцем. Особливо важлива наступна інофрмація для батьків.

Під час відпочинку з дитиною біля водойми чи озера, моря, не залишайте дитину саму ні на хвилину і не заспокоюйте ебе тим, що дитина вміє триматися на

Скоро літо: як уникнути утоплення дитини?

Дитина | 06:20, 15.04.2024

Під час відпочинку з дитиною біля водойми чи озера, моря, не залишайте дитину саму ні на хвилину і не заспокоюйте ебе тим, що дитина вміє триматися на воді. Статистика показує, що 47% дітей у віці 10−17 років, які потонули, вміли плавати.

Дитина стала вже достатньо дорослою і виникла потреба користуватися дезодорантом, але ви не впевнені в тому, що ті, які продаються в мас-маркеті, не з

Як власноруч виготовити дезодорант для дітей власними руками?

Дитина | 08:30, 14.04.2024

Дитина стала вже достатньо дорослою і виникла потреба користуватися дезодорантом, але ви не впевнені в тому, що ті, які продаються в мас-маркеті, не зашкодять здоров'ю сина чи дочки? У нас є вирішення для такої проблеми.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: