Кожна п'ята дитина має порушення сну через війну

Adoption
Date
  • 322 Переглядів
Війна вплинула на кожного українця, навіть якщо мова про найменших. Діти часто не вміють правильно пояснити, що їх хвилює. Проте, якість їхнього сну може багато розповісти про їхній психологічний стан.

1425_3.jpg (44.58 Kb)

Батькам дуже важливо пам’ятати, що лише кваліфікований фахівець може діагностувати ПТСР у дитини.

Водночас варто бути уважними до певних симптомів, які можуть вказувати на стрес чи ПТСР. Йдеться про:

- порушення сну;
- часті істерики;
- нічні жахи;
- агресію;
- депресивні стани;
- бажання усамітнитися;
- надмірну прив’язаність до батьків;
- проблеми з концентрацією уваги;
- апатію;
- знижений інтерес до ігор;
- підвищену тривожність.

Несвоєчасне звернення за допомогою може призвести до серйозних наслідків, таких як біполярний афективний розлад чи розлад адаптації. Вони можуть спричинити те, що дитина у дорослому віці не зможе досягти успіхів у навчанні чи на роботі, а також до залежності від алкоголю чи наркотиків.

Тож батькам у ці часи варто бути особливо уважними до своїх дітей та за перших симптомів не зволікати, а одразу йти до лікаря.

Як батьки можуть допомогти дитині пережити складні часи
Передусім, варто дати малечі бути собою та займатися улюбленими активностями. Це може бути малювання, танці, вокал або просто улюблена гра тощо.

Важливо підтримувати гнучкий підхід до дисципліни та режиму дня. Особливо у періоди високого емоційного навантаження.

Не варто вимагати від дитини бути такою ж успішною, як до війни. Адже це природно, що хронічний стрес впливає на концентрацію, пам’ять, стиль взаємодії.

Важливо також не заперечувати війну, а допомогти адаптуватися до нових реалій. У цьому малечі допомагає психолог. Ефективною є регулярна підтримка та усвідомлена комунікація, щоб дитина відчувала можливість покластися на батьків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: порушення сну у дітей


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

У сучасному світі давно є в продажі інші типи термометрів, які безпечні і для дітей, тож немає потреби у користуванні саме ртутним. Проте, саме він є

Якщо дитина розбила ртутний термометр

Здоров'я | 00:30, 19.06.2024

У сучасному світі давно є в продажі інші типи термометрів, які безпечні і для дітей, тож немає потреби у користуванні саме ртутним. Проте, саме він є найбільш точним і багато дорослих досі його використовують і дають їх своїм чадам. І якщо раптом тра

Якщо дитина надто активна (більше, ніж інші діти), а ще постійно вимагає уваги від старших, можливо, є сенс зврнутися до фахівців, щоб з'ясувати, чи є

Що треба знати про дефіцит уваги і гіперактивність у дітей?

Дитина | 10:30, 18.06.2024

Якщо дитина надто активна (більше, ніж інші діти), а ще постійно вимагає уваги від старших, можливо, є сенс зврнутися до фахівців, щоб з'ясувати, чи є у неї РДУГ.

Є така наука - астрологія - якщо вірити їй, знак зодіаку, під яким народжується дитина, впливає не лише на її характер, а й на розвиток.

Знаки зодіаку, діти яких часто стають справжніми геніями

Дитина | 20:19, 17.06.2024

Є така наука - астрологія - якщо вірити їй, знак зодіаку, під яким народжується дитина, впливає не лише на її характер, а й на розвиток.

Юні дівчатка мріють якомога швидше стати дорослими. Тож мамині косметичні засоби - т, чим вони можуть таємно користуватися. Та варто заздалегідь поясн

Чому дівчаткам-школяркам не можна користуватися маминими кремами?

Косметологія | 12:10, 16.06.2024

Юні дівчатка мріють якомога швидше стати дорослими. Тож мамині косметичні засоби - т, чим вони можуть таємно користуватися. Та варто заздалегідь пояснити донечці, чому так робити не варто.

Психологи впевнені, що колір одягу впливає на самопочуття і самооцінку дитини, більше того, і на її здоров'я. Вчені стверджують, що «колір - це незамі

Як колір одягу впливає на характер дитини?

Дитина | 06:20, 16.06.2024

Психологи впевнені, що колір одягу впливає на самопочуття і самооцінку дитини, більше того, і на її здоров'я. Вчені стверджують, що «колір - це незамінний засіб для управління дітьми».

Виховання дітей - це складний процес і батькам часто доводиться робити вибір, який неприємний навіть для них самих, але є речі, які не можна дозволяти

7 речей, які не можна забороняти дітям

Дитина | 01:20, 16.06.2024

Виховання дітей - це складний процес і батькам часто доводиться робити вибір, який неприємний навіть для них самих, але є речі, які не можна дозволяти дитині з метою захисту її життя і здоров'я. Та є те, що ніколи не варто забороняти сину чи доньці.

Усі люблячі батьки хвилюються за своїх дітей і прагнуть, щоб у них все склалося якнайкраще. Та ми не можемо прожити життя замість них, не можемо вклас

Перші стосунки підлітка: Як поводитись батькам?

Дитина | 00:30, 16.06.2024

Усі люблячі батьки хвилюються за своїх дітей і прагнуть, щоб у них все склалося якнайкраще. Та ми не можемо прожити життя замість них, не можемо вкласти свій досвід у їхні голови, тож дуже важливо зрозуміти, що у кожного з нас повинен бути свій шлях

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: