Холестаз, або свербіж вагітних: в чому небезпека?

Adoption
Date
  • 7481 Переглядів
depositphotos_9420138_m.jpgХолестаз, або свербіж вагітних (ХВ), в першу чергу вражає печінку, так як у деяких жінок саме цей орган найбільше чутливий до змін гормонального фону при вагітності. Печінка виробляє жовч, яка згодом виводиться в кишечник по жовчних протоках і бере участь у травленні. Виникнення холестазу тісно пов'язане із зменшенням відводу в кишечник жовчі, після чого в крові поступово накопичуються солі жовчних кислот.


Хто схильний до ризику виникнення холестазу?

Поширеність ХВ серед жінок в чималому ступені залежить від країни, в якій проживає майбутня мама. Наприклад, у Чилі він зустрічається найчастіше, тоді як у країнах Європи, за винятком Польщі та скандинавських країн, даним захворюванням страждають менше 1% вагітних жінок.

Холестаз вагітних в країнах СНД зустрічається рідко. Але якщо у вас в сім'ї все ж були випадки холестазу, наприклад, його перенесла ваша мати або сестра, ймовірність, що він з'явиться у вас, істотно зростає.

Як розпізнати холестаз?

Сверблячка при вагітності не завжди є ознакою холестазу, може бути викликаний і іншими факторами, наприклад, розтягуванням шкіри. Але в будь-якому випадку бажано, щоб лікар здійснив перевірку на наявність захворювання.

Сверблячка в якості симптому, як правило, спостерігається в останні 10 тижнів вагітності, але часом це відбувається набагато раніше.

Аналізи крові повинні включати печінкову пробу та визначення жовчних кислот. Якщо результати проведених аналізів негативні, а свербіж все ще триває, аналізи проводять знову.

Крім цього, рекомендовано пройти УЗД з метою виявлення наявності жовчних каменів, які аналогічним чином можуть спровокувати блокаду жовчних проток. Взагалі, у вагітних жовчні камені зустрічаються вкрай рідко, але оскільки холестаз сприяє їх появі, наявність ХВ і одночасно жовчних каменів - явище цілком ймовірне.

Чи може холестаз вагітних нанести дитині шкоду?

Наявність ХВ підвищує ймовірність народження мертвої дитини на 15%. Немовля може померти через вплив жовчних кислот, що проникають через плаценту, або через ураження самої плаценти.

Лікування холестазу вагітних

Зараз для лікування холестазу застосовуються 2 види лікарських засобів. Найбільшу перевагу пренатальні центри віддають лікам під назвою урсодезоксихолева кислота (Урсосан), сприяє усуненню або ослабленню свербежу, нормалізації вмісту жовчних кислот, відновленню нормального функціонування печінки.

Також лікування може здійснюватися стероїдами (зокрема, дексаметазоном) - правда, вони повинні бути використані з величезною обережністю.

У жінок, які страждають ХВ, значно зростає ризик післяпологових кровотеч. Це обгрунтовано тим, що жовчі відведена значна роль при засвоєнні організмом вітаміну K, одержуваного з їжею і сприяє згортанню крові.

Тому вагітні жінки в деяких клініках щодня отримують вітамін K перорально, аж до самих пологів. Це роблять із метою запобігти виникли кровотечі. Вітамін K також захистить і вашу дитину.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: холестаз, хвороби, хвороби вагітних, профілактика, симптоми, лікування


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Під час вагітності захворіти на грип ризикованіше, ніж зазвичай.

Вплив грипу на вагітність

Вагітність та пологи | 08:30, 21.11.2022

Під час вагітності захворіти на грип ризикованіше, ніж зазвичай.

Фолікуліт – це поширене захворювання шкіри, яке виникає, коли запалюються волосяні фолікули.

Фолікуліт: симптоми, причини та фактори ризику

Хвороби | 23:00, 20.11.2022

Фолікуліт – це поширене захворювання шкіри, яке виникає, коли запалюються волосяні фолікули.

Запідозрити нестачу гемоглобіну можна за постійним почуттям втоми, дуже блідим відтінком шкіри, синім колам під очима. Але достеменно розповість, що з

Як підняти гемоглобін у домашніх умовах?

Хвороби | 10:00, 20.11.2022

Запідозрити нестачу гемоглобіну можна за постійним почуттям втоми, дуже блідим відтінком шкіри, синім колам під очима. Але достеменно розповість, що з твоїм гемоглобіном, аналіз крові. Його необхідно здавати кожній людині раз на півроку. Причому зага

Як часто має хворіти дитина на гострі респіраторні захворювання, щоб отримати такий діагноз? За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, 8 ГРВ

Що робити, коли дитина часто хворіє?

Дитина | 08:00, 16.11.2022

Як часто має хворіти дитина на гострі респіраторні захворювання, щоб отримати такий діагноз? За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, 8 ГРВІ на рік для дитини, яка відвідує дитячий колектив, — це нормально. Відповідно, діагноз "дитина, що

Брак магнію є поширеною медичною причиною, яка пояснює появу вночі хворобливих спазмів у ногах.

Причини нічних судом у ногах

Здоров'я | 10:00, 15.11.2022

Брак магнію є поширеною медичною причиною, яка пояснює появу вночі хворобливих спазмів у ногах.

Можливо, ваша дитина ще не вміє говорити, але як її батьки, ви експерт у тому, як звучить її голос.Якщо її крики та голос починають звучати напружено

Чи може закладеність грудної клітки спричинити втрату голосу у дитини?

Дитина | 23:00, 14.11.2022

Можливо, ваша дитина ще не вміє говорити, але як її батьки, ви експерт у тому, як звучить її голос.Якщо її крики та голос починають звучати напружено та хрипко, а ви чуєте булькання та вологість у грудях, не зволікайте, викликайте педіатра.

Дослідники з Королівського та Університетського коледжу Лондона виявили, що наявність симптомів COVID-19 пов’язана з погіршенням психічного здоров’я т

COVID-19 впливає на подальше психічне здоров’я та благополуччя людей

Хвороби | 19:00, 12.11.2022

Дослідники з Королівського та Університетського коледжу Лондона виявили, що наявність симптомів COVID-19 пов’язана з погіршенням психічного здоров’я та зниженням задоволеності життям.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: