Чому жінки живуть довше за чоловіків

Adoption
Date
  • 121 Переглядів
Ви, напевно, чули, що жінки живуть довше за чоловіків, чому сприяють біологічні, поведінкові та екологічні чинники, хоча вчені досі не розібралися, наскільки впливова кожна з передумов.

7128_yayayalrvapmppa.jpg (37.99 Kb)


За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), передбачається, що в світі народиться більше 141 мільйона дітей. Також передбачається, що хлопчики проживуть в середньому 69,8 років, а дівчатка - 74,2. Різниця - 4,4 року, і цей тренд кочує з покоління в покоління. Тривалість життя сьогоднішніх 60-літніх жінок теж буде на роки вище, ніж у чоловіків.

В цілому давно зрозуміло, що ситуація, що склалася, обумовлена ​​природою, а не умовами життя. Однак міжстатева різниця в довголітті зазвичай пояснюється збудованими суспільством гендерними ролями, нормами і поведінкою. Крім того, що чоловіки менше "печуться" про здоров'я, вважається, що традиційні заняття сильної статі пов'язані з підвищеним ризиком, чреваті нещасними випадками і тяжкими захворюваннями.

Давайте нарешті розберемося, чому жінки живуть довше за чоловіків, орієнтуючись на наукові факти, а не нав'язані соціумом стереотипи. Розглянемо по порядку головні причини.

ГОРМОНИ
Виявляючи винуватців, варто визнати, що статеві гормони доставляють чоловікам більше неприємностей, ніж всі інші обставини. За словами вчених, справжні проблеми наступають після настання статевої зрілості - під так званий «тестостероновий шторм», що схиляє до небезпечної або саморуйнівної поведінки, потрапляють більшість молодиків. Почасти це пов'язано з природною схильністю до ризику, але в основному - з фізіологічними змінами, викликаними тестостероном.

СТРЕС
Століття тому це звучало цілком виправдано - чоловіки були годувальниками і захисниками сім'ї, стурбованими достатком і безпекою, що оберталося для видобувачів чималим стресом. Сьогодні права та обов'язки зрівнялися, і жінкам доводиться навіть складніше, оскільки платне делегування турбот про будинок є аж ніяк не у кожної, а чоловіки не поспішають розділити з нами щоденні клопоти.

Методи боротьби зі стресом теж далекі від порівняння - за статистикою шкідливим звичкам чоловіки потурають куди активніше за жінок, що, звичайно, не додає їм здоров'я і довголіття. До слова, результати недавніх досліджень в США підтвердили, що ті, хто курить, п'є, їсть всякі шкідливості і уникає фізичних вправ, втрачають до десяти років від природної тривалості життя.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: чоловіки, жінки, жінки живуть довше


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Кому корисно пити каву та зелений чай?

Хвороби | 15:00, 01.03.2021

Вживання зеленого чаю або кави знижує ризик смерті до 62% у тих, хто пережив інсульт і серцевий напад.

Кава попереджує глухоту у чоловіків

Тато | 14:00, 01.03.2021

Іспанські вчені довели, що кава позитивно впливає на здоров'я чоловіків: ті, хто регулярно вживають цей напій, запобігають ризик розвитку глухоти на 15%.

Як лікувати різні види головного болю?

Хвороби | 13:00, 01.03.2021

Головний біль не завжди однаковий.

Точна причина мігрені невідома, але за однією з гіпотез у розвитку захворювання певну роль відіграє порушення регуляції нервовою системою тонусу судин

Як лікувати мігрень у вагітних?

Вагітність та пологи | 12:00, 01.03.2021

Точна причина мігрені невідома, але за однією з гіпотез у розвитку захворювання певну роль відіграє порушення регуляції нервовою системою тонусу судин головного мозку.

Антибіотики здатні вбити тільки бактерії і ніяк грибки або віруси. Ці препарати, навпаки, при тривалому їх застосуванні, можуть викликати грибок, напр

Чи можна приймати антибіотики під час вагітності?

Я вагітна | 08:00, 01.03.2021

Антибіотики здатні вбити тільки бактерії і ніяк грибки або віруси. Ці препарати, навпаки, при тривалому їх застосуванні, можуть викликати грибок, наприклад кандидоз. Найчастіше бактерії сильніше призначених антибіотиків, тоді лікар повинен призначити

Випадіння волосся може свідчити про наявність діабету

Хвороби | 06:20, 01.03.2021

Випадіння волосся може обумовлюватися негативним впливом підвищеного рівня цукру в крові - це одна з ознак неконтрольованого і діабету 2 типу.

Вважається, що лихоманка – це добре, тому що вона змушує імунну систему активуватися і включити всі захисні реакції організму. Однак часто жар супрово

Чи можна вагітним приймати Парацетамол?

Я вагітна | 10:00, 28.02.2021

Вважається, що лихоманка – це добре, тому що вона змушує імунну систему активуватися і включити всі захисні реакції організму. Однак часто жар супроводжується головним болем, розбитістю, болями в м’язах, що істотно порушує самопочуття вагітної, а під

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: