Як діти переносять наркоз: У чому небезпека загального наркозу?

Adoption
Date
  • 1377 Переглядів
Багато батьків упевнені, що загальна анестезія дуже небезпечна для їхньої дитини, проте чим саме, точно сказати не можуть. Одним з головних страхів є те, що дитина може не прокинутися після операції . Такі випадки дійсно зафіксовані, проте відбуваються вкрай рідко. Найчастіше знеболюючі не мають до них ніякого відношення, і смерть настає в результаті самого хірургічного втручання.

7115_2.jpg (36.17 Kb)

Перед проведенням анестезії фахівець отримує письмовий дозвіл від батьків. Однак перш ніж відмовлятися від її застосування, слід добре подумати, так як деякі випадки вимагають обов’язкового використання складного знеболювання. Зазвичай загальний наркоз застосовують, якщо необхідно відключити свідомість дитини, захистити його від страху, больових відчуттів і запобігти стрес, який зазнає малюк, коли вони присутні на власній операції, що може негативно відбитися на його ще незміцнілої психіці.

Глибокий сон, спровокований лікарськими препаратами, дозволяє лікарям проводити тривалі і складні операційні втручання. Зазвичай процедуру використовують в дитячій хірургії, коли знеболення життєво необхідно , наприклад, при важких вроджених вадах серця та інших відхиленнях. Однак анестезія – зовсім не така безневинна процедура.

Готувати малюка до майбутньої анестезії найрозумніше за 2-5 днів . Для цього йому призначають снодійні та седативні препарати, які впливають на процеси метаболізму. Приблизно за півгодини перед наркозом малюкові можуть ввести атропін, піпольфен або промедол – кошти, які посилюють ефект головних наркозних ліків і допомагають уникнути їх негативного впливу. Перед скоєнням маніпуляції малюку проводять клізму і виводять з сечового міхура вміст. За 4 години до операції повністю виключають прийом їжі і води, так як під час втручання може початися блювота, при якій блювотні маси можуть проникнути в органи дихальної системи і стати причиною зупинки дихання. У деяких випадках робиться промивання шлунка. Процедуру роблять за допомогою маски або спеціальною трубкою, яку поміщають в трахею . Спільно з киснем з приладу надходить наркозное ліки. Крім того, внутрішньовенно вводяться анестезуючі засоби, що полегшують стан маленького пацієнта.

Як впливає наркоз на дитину
В даний час ймовірність важких наслідків для організму дитини від анестезії становить 1-2% . Однак багато батьків упевнені, що наркоз негативно позначиться на їх малюка. Через особливості зростаючого організму даний вид знеболювання у дітей протікає дещо по-іншому. Найчастіше для анестезії використовують клінічно перевірені препарати нового покоління, які дозволені в дитячій практиці . Такі кошти мають мінімум побічних ефектів і швидко витягуються з організму. Саме тому вплив наркозу на дитину, а також будь-які негативні наслідки зводяться до мінімуму. Таким чином, можна зробити прогноз тривалості впливу використовуваної дози препарату, і при необхідності повторити наркоз.

Введення в організм оксиду азоту, так званого «звеселяючого газу», призводить до того, що діти, які перенесли хірургічне втручання під загальним знеболенням, найчастіше нічого не пам’ятають.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: наркоз


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Діатез може виникнути у немовляти в будь-який час.

Лікування алергічного діатезу у немовляти

Немовля | 10:30, 13.04.2021

Діатез може виникнути у немовляти в будь-який час.

Молочниця у дівчаток 3-5 років досить часто розвивається саме в ділянці статевих органів.

Чи може у дівчинки бути молочниця

Мама | 09:45, 13.04.2021

Молочниця у дівчаток 3-5 років досить часто розвивається саме в ділянці статевих органів.

Від бруксизму найчастіше страждають діти у віці 3-10 років. Такі напади нічного скреготіння можуть повторюватись кілька разів за ніч.

Скрегіт зубами у дитини: основні причини

Дитина | 11:30, 12.04.2021

Від бруксизму найчастіше страждають діти у віці 3-10 років. Такі напади нічного скреготіння можуть повторюватись кілька разів за ніч.

Багато дітей відмовляються приймати ліки, випльовують їх вбо навіть можуть виблювати. Саме тому сьогодні поговоримо про те, як лікувати дитину без стр

Поради мамі: Як дати дитині ліки без істерик

Мама | 07:00, 12.04.2021

Багато дітей відмовляються приймати ліки, випльовують їх вбо навіть можуть виблювати. Саме тому сьогодні поговоримо про те, як лікувати дитину без стресів як для неї, так і для мами.

Визначити наявність пахової грижі у дітей буває досить складно, особливо якщо немає добре помітного випинання, або дитина занадто маленька, щоб показа

Симптоматика пахової грижі у дитини

Дитина | 07:30, 11.04.2021

Визначити наявність пахової грижі у дітей буває досить складно, особливо якщо немає добре помітного випинання, або дитина занадто маленька, щоб показати місце, яке її турбує.

Про специфічний запах від шкіри тіла, як можливу ознаку небезпечних порушень в організмі, розповіла терапевт Наталя Лазуренко.

Запах шкіри може свідчити про хворобу

Здоров'я | 14:00, 10.04.2021

Про специфічний запах від шкіри тіла, як можливу ознаку небезпечних порушень в організмі, розповіла терапевт Наталя Лазуренко.

Ожиріння може бути пов'язане з важким перебігом менструацій у жінок. Це може бути викликано затримкою віднволення слизової оболонки матки.

Болючі місячні виникають через зайву вагу

Мама | 20:30, 09.04.2021

Ожиріння може бути пов'язане з важким перебігом менструацій у жінок. Це може бути викликано затримкою віднволення слизової оболонки матки.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: