Дитячі хвороби. Грижа

Adoption
Date
  • 2374 Переглядів
Грижа, або розрив, - це випинання тканини через стінку порожнини тіла. Це можна порівняти з випинанням внутрішньої труби через отвір в велосипедній шині.

Найзвичайнішою грижею у дитини є непряма пахова грижа, яка присутня, але не завжди визначається при народженні. Зазвичай ця форма грижі не стає явною до більш пізнього віку.

Вона починається як опуклість над середньою точкою складки пахової області. Потім збільшується у напрямку середньої лінії. Досягає певного розміру і входить в мошонку хлопчика чи статеві губи дівчинки.

Опуклість складається з підшкірного мішка (очеревини), який містить частину сальника (коміра, який покриває кишечник) або петлю малого кишечника. Рідше він містить петлю великої кишки, сечовий міхур або яєчник.

Рідкісне місце знаходиться під складкою паху, де може відчуватися пульс основної артерії, що йде до ноги. Це стегнова грижа. Рідше справжня грижа з'являється в середині черевної порожнини над або нижче пупка як грижа черевної стінки.

Часто грижа присутня у пупку немовлят і називається пупковою грижею. Однак, це не справжня грижа, так як вона не містить мішка і зазвичай зникає спонтанно до п'ятирічного віку.

Діагноз

Діагноз визначається по типовому розташуванню мішка і за тією ознакою, що його вміст може бути акуратно вправлений назад (відновлено) в черевну порожнину.

Якщо грижа не може бути вправлена, то про неї говорять, що вона «поміщена у в'язницю». Якщо припинено надходження крові до вмісту грижі, то вважається, що це защемлена грижа. Защемлена грижа викликає сильний біль і набухання.

Проста і укладена грижі не дають ніяких симптомів, крім почуття важкості.

Домашнє лікування

Грижа може тимчасово зменшитись м'яким натисканням, поки дитина розслаблена - в теплій ванні, якщо це необхідно. Бандажі й ремені для підтримки грижі в скороченому стані марні і можуть заподіяти шкоду або навіть бути небезпечними. Фіксувати пупкову грижу в даний час вважається марними.

Запобіжні заходи

Обмеження грижі, що супроводжується сильним болем і іноді нудотою, блювотою і прострацією, є важким станом хворого і вимагає невідкладної (протягом декількох годин) хірургічної корекції. Іноді не намагайтеся зменшити ущемлену грижу, яка була в протягом декількох хвилин.

Медичне лікування

Хірургічне втручання потрібне при всіх випадках, крім пупкової грижі. Пупкова грижа зазвичай виліковується сама. Хоча думки щодо кращого часу для коректування постійної пупкової грижі варіюються, зазвичай робиться у віці від двох до п'яти років або пізніше.

Оскільки, грижі часто з'являються на двох сторонах, хірург може скорегувати обидві сторони, навіть якщо тільки одна з них візуально вражена грижею.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: грижа, хвороби, дитина, лікування


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Во время путешествий в тропические страны, в жаркое время года, при употреблении некачественных продуктов или воды возникают неприятные нарушения со с

Сорбент с комбинированным составом – эффективное решение при отравлении

Хвороби | 15:55, 23.12.2019

Во время путешествий в тропические страны, в жаркое время года, при употреблении некачественных продуктов или воды возникают неприятные нарушения со стороны ЖКТ. Появляется тошнота, рвота, диарея, слабость, поднимается температура. Так организм реаги

Для многих из нас зубной врач является одним из самых страшных персонажей из детства. Поход к нему превращался в настоящую пытку, родители им пугали,

Как лечить зубы у ребенка

Хвороби | 20:48, 10.12.2019

Для многих из нас зубной врач является одним из самых страшных персонажей из детства. Поход к нему превращался в настоящую пытку, родители им пугали, а звук бормашины так и остался одним из самых неприятных на всю жизнь. Остается лишь порадоваться, ч

Що викликає мерзлякуватість?

Шість причин постійно холодних рук і ніг

Хвороби | 15:00, 08.12.2019

Що викликає мерзлякуватість?

Все просто - під забороною стоматолог!

До якого лікаря не можна йти, якщо у дитини застуда

Дитина | 09:35, 28.11.2019

Все просто - під забороною стоматолог!


І в чому небезпека?

Як визначити дефіцит йоду у дитини?

Хвороби | 00:30, 04.11.2019

І в чому небезпека?

Возможно, не все даже слышали название специальности этого врача, но хотя бы раз в жизни с проблемaми, которыми ведает ортопед, сталкивались все мы. Е

Для чего нужен хороший ортопед

Патологія | 14:55, 03.11.2019

Возможно, не все даже слышали название специальности этого врача, но хотя бы раз в жизни с проблемaми, которыми ведает ортопед, сталкивались все мы. Если все максимально упростить, то такой врач заведует суставами и костями человека. В каких же случа

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: