Дитячі хвороби. Грижа

Adoption
Date
  • 2287 Переглядів
Грижа, або розрив, - це випинання тканини через стінку порожнини тіла. Це можна порівняти з випинанням внутрішньої труби через отвір в велосипедній шині.
Найзвичайнішою грижею у дитини є непряма пахова грижа, яка присутня, але не завжди визначається при народженні. Зазвичай ця форма грижі не стає явною до більш пізнього віку.

Вона починається як опуклість над середньою точкою складки пахової області. Потім збільшується у напрямку середньої лінії. Досягає певного розміру і входить в мошонку хлопчика чи статеві губи дівчинки.

Опуклість складається з підшкірного мішка (очеревини), який містить частину сальника (коміра, який покриває кишечник) або петлю малого кишечника. Рідше він містить петлю великої кишки, сечовий міхур або яєчник.

Рідкісне місце знаходиться під складкою паху, де може відчуватися пульс основної артерії, що йде до ноги. Це стегнова грижа. Рідше справжня грижа з'являється в середині черевної порожнини над або нижче пупка як грижа черевної стінки.

Часто грижа присутня у пупку немовлят і називається пупковою грижею. Однак, це не справжня грижа, так як вона не містить мішка і зазвичай зникає спонтанно до п'ятирічного віку.

Діагноз

Діагноз визначається по типовому розташуванню мішка і за тією ознакою, що його вміст може бути акуратно вправлений назад (відновлено) в черевну порожнину.

Якщо грижа не може бути вправлена, то про неї говорять, що вона «поміщена у в'язницю». Якщо припинено надходження крові до вмісту грижі, то вважається, що це защемлена грижа. Защемлена грижа викликає сильний біль і набухання.

Проста і укладена грижі не дають ніяких симптомів, крім почуття важкості.

Домашнє лікування

Грижа може тимчасово зменшитись м'яким натисканням, поки дитина розслаблена - в теплій ванні, якщо це необхідно. Бандажі й ремені для підтримки грижі в скороченому стані марні і можуть заподіяти шкоду або навіть бути небезпечними. Фіксувати пупкову грижу в даний час вважається марними.

Запобіжні заходи

Обмеження грижі, що супроводжується сильним болем і іноді нудотою, блювотою і прострацією, є важким станом хворого і вимагає невідкладної (протягом декількох годин) хірургічної корекції. Іноді не намагайтеся зменшити ущемлену грижу, яка була в протягом декількох хвилин.

Медичне лікування

Хірургічне втручання потрібне при всіх випадках, крім пупкової грижі. Пупкова грижа зазвичай виліковується сама. Хоча думки щодо кращого часу для коректування постійної пупкової грижі варіюються, зазвичай робиться у віці від двох до п'яти років або пізніше.

Оскільки, грижі часто з'являються на двох сторонах, хірург може скорегувати обидві сторони, навіть якщо тільки одна з них візуально вражена грижею.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: грижа, хвороби, дитина, лікування


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Як зрозуміти, що ваш організм потім може здатися?

Здоров'я вагітної жінки може розповісти про майбутні хвороби

Я вагітна | 22:30, 15.08.2019

Як зрозуміти, що ваш організм потім може здатися?

Збираєтесь з малюком на відпочинок? Не забудьте про ліки!

Що має бути в аптечці для подорожі з дітьми

Дитина | 07:40, 16.06.2019

Збираєтесь з малюком на відпочинок? Не забудьте про ліки!

Відомо: раціон, багатий жирними і солодкими продуктами, підвищує ризик розвитку серцево-судинних захворювань і діабету.

До передчасної смерті можуть призвести продукти харчування

Харчування | 07:00, 08.06.2019

Відомо: раціон, багатий жирними і солодкими продуктами, підвищує ризик розвитку серцево-судинних захворювань і діабету.

Що може призвести до плоскостопості в дитини - читайте далі.

Основні причини дитячої плоскостопості

Дитина | 15:30, 07.06.2019

Що може призвести до плоскостопості в дитини - читайте далі.

Найнебезпечніші напої для нашого здоров'я, від яких краще відмовитися назавжди!

Топ-5 напоїв, які надзвичайно шкідливі

Харчування | 23:00, 06.06.2019

Найнебезпечніші напої для нашого здоров'я, від яких краще відмовитися назавжди!

Меланома - одна з агресивних форм раку: врятувати людину можна, якщо діагноз поставлений на ранній стадії. На 74 % ризик виникнення цього захворювання

Чому деяким людям не можна засмагати

Хвороби | 08:00, 04.06.2019

Меланома - одна з агресивних форм раку: врятувати людину можна, якщо діагноз поставлений на ранній стадії. На 74 % ризик виникнення цього захворювання збільшує засмага.

Багато хто думає, що в грибках немає нічого серйозного, проте, як стверджують медики, вони можуть привести до сумних наслідків, якщо вчасно не подбати

Симптоми, які вказують на грибок нігтів

Косметологія | 01:20, 04.06.2019

Багато хто думає, що в грибках немає нічого серйозного, проте, як стверджують медики, вони можуть привести до сумних наслідків, якщо вчасно не подбати про лікування.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: