У Китаї виявили новий небезпечний зоонозний геніпавірус Лан'я

Adoption
Date
  • 863 Переглядів
Під час одного спостереження за пацієнтами з лихоманкою з недавньою історією контакту з тваринами у східному Китаї філогенетично відмінний геніпавірус, названий геніпавірусом Langya (LayV), був ідентифікований у зразку мазка з горла одного пацієнта за допомогою метагеномного аналізу.

8015_lab.jpg (33.42 Kb)


Подальше дослідження виявило 35 пацієнтів із гострою інфекцією LayV у провінціях Шаньдун і Хенань Китаю, серед яких 26 були інфіковані лише LayV (інших збудників не було). Ці 26 пацієнтів мали гарячку (100% пацієнтів), втому (54%), кашель (50%), анорексію (50%), міалгію (46%), нудоту (38%), головний біль (35%), блювоту (35%), що супроводжується порушеннями тромбоцитопенії (35%), лейкопенією (54%), порушенням функції печінки (35%) і нирок (8%).

Серологічне дослідження домашніх тварин виявило серопозитивність у кіз (3 із 168 [2 %]) і собак (4 із 79 [5 %]). Серед 25 досліджених видів диких дрібних тварин РНК LayV була переважно виявлена у землерийок (71 з 262 [27%)], і це свідчить про те, що землерийка може бути природним резервуаром LayV.

Донедавна у світі були відомі лише 2 типи геніпавірусів, небезпечних для людей – Ніпах і Хендра родини Paramyxoviridae, які заражають людей і викликають смертельні захворювання.

Як відомо, вірус Ніпах передається від людини до людини. Відстеження контактів 9 пацієнтів з вірусом Лан'я із 15 членами родини, які тісно контактували, не виявило передачі LayV при тісному контакті, але розмір вибірки був надто малим, щоб визначити стан передачі LayV від людини до людини. Вченим необхідно оцінити потенційну перехресну реакцію з вірусом Моцзян (з яким Langya найбільше схожий) для покращення серологічного тестування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, людини, пацієнти, виявило, геніпавірус, дослідження, вірус, передачі, родини, langya, новий вірус, гризуни, миші, ланья, китай, інфекція, захворювання, новини


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Українці звикли лікуватися самостійно і звертаються до лікаря, переважно, коли вже

Лікар пояснив, чому дорослим і дітям приймати антибіотики під час застуди чи грипу небезпечно

Хвороби | 14:50, 16.04.2024

Українці звикли лікуватися самостійно і звертаються до лікаря, переважно, коли вже "припекло". Але так не можна, і ось чому.

Якщо усім довкола тепло (комфортно чи навіть жарко), а у вас постійно холодні руки та ноги, і взагалі ви постійно мерзнете, варто звернути на це увагу

8 причин, чому вам постійно холодно

Здоров'я | 11:20, 16.04.2024

Якщо усім довкола тепло (комфортно чи навіть жарко), а у вас постійно холодні руки та ноги, і взагалі ви постійно мерзнете, варто звернути на це увагу. Те, щ о вам постійно холодно, може бути ознакою одного із захворювань.

Усі ми знаємо, що ібупрофен (Нурофен) та парацетамол показані при ГРВІ, грипі та застуді. Та, виявляється, є стани, коли краще приймати одні таблетки,

Батькам на замітку: Коли краще приймати ібупрофен, а коли - парацетамол?

Хвороби | 10:30, 16.04.2024

Усі ми знаємо, що ібупрофен (Нурофен) та парацетамол показані при ГРВІ, грипі та застуді. Та, виявляється, є стани, коли краще приймати одні таблетки, а в інших випадках - другі. Тож як з цим розібратися?

Часто ми допускаємося великої помилки, придбавши одяг, одразу одягаємо його і йдемо в ньому

І дорослим, і дітям: Чому після купівлі одягу його потрібно прати?

Здоров'я | 07:40, 16.04.2024

Часто ми допускаємося великої помилки, придбавши одяг, одразу одягаємо його і йдемо в ньому "в люди". А спочатку його слід було попрати!

Знати, які жарознижувальні приймати, - це ще не все. Важливовміти приймати їх правильно. Інакше наслідки можуть бути плачевними.

Що буде, якщо неправильно вживати жарознижувальні препарати для дітей і дорослих?

Здоров'я | 01:20, 16.04.2024

Знати, які жарознижувальні приймати, - це ще не все. Важливовміти приймати їх правильно. Інакше наслідки можуть бути плачевними.

Часто ми не зважаємо на певні сигнали організму. І даремно, адже він нам намагається про щось розповісти, або ж кричить про допомогу.

4 сигнали організму, що зі здоров'ям щось не так

Здоров'я | 00:30, 16.04.2024

Часто ми не зважаємо на певні сигнали організму. І даремно, адже він нам намагається про щось розповісти, або ж кричить про допомогу.

Навесні алергікам не легко і чим більше рослин починають розцвітати - тим гірше. Але виявилось, що і те, що ми їмо, погано впливає на перебіг алергії.

Що не можна їсти алергікам в період загострення?

Алергія | 12:10, 15.04.2024

Навесні алергікам не легко і чим більше рослин починають розцвітати - тим гірше. Але виявилось, що і те, що ми їмо, погано впливає на перебіг алергії.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: