Як кишкова інфекція може призвести до синдрому подразненого кишечника?

Adoption
Date
  • 454 Переглядів
Якщо у вас синдром подразненого кишечника (СПК), ви, можливо, вже знаєте, що точна причина невідома, але кілька факторів можуть сприяти його розвитку.

8058_srk.png (333.23 Kb)


Деякі з цих факторів включають:

дисбаланс кишкових бактерій або зміна гормонів,
зміна ліків,
зміна дієти,
шлунково-кишкова інфекція,
хірургія,
харчове отруєння,
напади кишкового дистресу, такі як діарея мандрівника.

Вчені не зовсім впевнені, але деякі вважають, що кишкова інфекція, яка пошкоджує нервову систему, може сприяти СПК.

У недавньому дослідженні Університету Рокфеллера вчені провели експеримент на мишах, досліджуючи, чому нейрони в кишечнику гинуть і як імунна система зазвичай їх захищає.

Нейрони - це клітини вашого мозку та центральної нервової системи, які вказують вашому тілу, як поводитися. У мозку людини приблизно 100 мільярдів нейронів. Цікаво, що у вашому кишечнику також є 500 мільйонів нейронів (ось чому ми називаємо його другим мозком!), пов’язаних із вашим мозком через нерви нервової системи.

Імунна система та запалення
Ваша імунна система активується, коли ваше тіло розпізнає щось чужорідне, що потім викликає запалення. Випадкові запалення, спрямовані на загрозливих загарбників, корисні, оскільки захищають вас і ваше здоров’я!

Однак іноді запалення зберігається день у день, навіть якщо вам не загрожує іноземний загарбник. Ось тоді запалення може стати вашим ворогом, і може виникнути хвороба. Даніель Мусіда, доцент і керівник лабораторії імунології слизової оболонки, зазначає, що «запалення допомагає кишківнику запобігти інфекції, але його надмірна кількість може завдати тривалої шкоди».

Щоб зрозуміти вплив інфекції на нервову систему, Мусіда та його колеги дали мишам ослаблену форму сальмонели, - бактерії, яка, як відомо, викликає харчове отруєння. Після зараження Мусіда та команда проаналізували нейрони в кишечнику та виявили, що інфекція сальмонелою призвела до тривалого зменшення нейронів. Зменшення було результатом нейронних клітин, які експресують два гени, Nlrp6 і Caspase 11, які можуть сприяти певному типу запальної відповіді. Ця реакція, у свою чергу, може зрештою спонукати нейронні клітини пережити форму запрограмованої клітинної смерті. Коли дослідники маніпулювали мишами, щоб усунути ці гени в нейронних клітинах, вони побачили зменшення кількості нейронів, що гинуть.

Що спричиняє відмирання нейронів і що можна зробити, щоб зупинити це?
Поки що точно не зрозуміло, чому запалення викликає загибель нейронів, але вчені вже мають підказки, які свідчать про те, що можна втрутитися в цей процес. Ключем може бути спеціалізований набір імунних клітин кишечника, відомих як м’язові макрофаги.

Попередня робота лабораторії Мусіда показала, що клітини макрофагів експресують гени, які борються із запаленням, і співпрацюють з нейронами, щоб забезпечити рух їжі через травний тракт. Якщо ці нейрони відмирають, як це трапляється з інфекцією, можливим результатом є запор – лише один із не дуже приємних симптомів СПК.

Вчені виявили, що макрофаги мають особливу молекулу рецептора, яка приймає сигнали стресу, що вивільняються іншим набором нейронів у відповідь на інфекцію. Після активації цей рецептор спонукає макрофаг виробляти молекули, які називаються поліамінами, які, на думку вчених, можуть перешкоджати загибелі клітин нейронів

Лікування СПК
В інших експериментах щодо того, як кишкова інфекція може призвести до СПК, дослідники виявили, що інфекція сальмонели змінює спільність мікробів у кишечнику мишей – і коли вони відновили кишкову флору тварин до нормального стану, нейрони відновилися.

Пол Мюллер, науковий співробітник лабораторії, каже: «Використовуючи те, що ми дізналися про макрофаги, можна було б думати про способи порушити запальний процес, який вбиває нейрони».

Наприклад, вони вважають можливим розробити кращі методи лікування СПК, які б стимулювали виробництво поліаміну (органічної сполуки, відповідальної за ріст і виживання клітин), можливо, за допомогою дієти, або шляхом відновлення мікробів у нашому кишечнику.

Оскільки короткострокові реакції на стрес також, здається, мають захисний ефект, Мюллер вважає, що посилення виробництва поліаміну також може допомогти націлити систему реакції на стрес.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, нейрони, запалення, клітини, інфекція, кишечник, система, імунна


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Під час вагітності захворіти на грип ризикованіше, ніж зазвичай.

Вплив грипу на вагітність

Вагітність та пологи | 08:30, 21.11.2022

Під час вагітності захворіти на грип ризикованіше, ніж зазвичай.

Фолікуліт – це поширене захворювання шкіри, яке виникає, коли запалюються волосяні фолікули.

Фолікуліт: симптоми, причини та фактори ризику

Хвороби | 23:00, 20.11.2022

Фолікуліт – це поширене захворювання шкіри, яке виникає, коли запалюються волосяні фолікули.

Запідозрити нестачу гемоглобіну можна за постійним почуттям втоми, дуже блідим відтінком шкіри, синім колам під очима. Але достеменно розповість, що з

Як підняти гемоглобін у домашніх умовах?

Хвороби | 10:00, 20.11.2022

Запідозрити нестачу гемоглобіну можна за постійним почуттям втоми, дуже блідим відтінком шкіри, синім колам під очима. Але достеменно розповість, що з твоїм гемоглобіном, аналіз крові. Його необхідно здавати кожній людині раз на півроку. Причому зага

Як часто має хворіти дитина на гострі респіраторні захворювання, щоб отримати такий діагноз? За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, 8 ГРВ

Що робити, коли дитина часто хворіє?

Дитина | 08:00, 16.11.2022

Як часто має хворіти дитина на гострі респіраторні захворювання, щоб отримати такий діагноз? За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, 8 ГРВІ на рік для дитини, яка відвідує дитячий колектив, — це нормально. Відповідно, діагноз "дитина, що

Брак магнію є поширеною медичною причиною, яка пояснює появу вночі хворобливих спазмів у ногах.

Причини нічних судом у ногах

Здоров'я | 10:00, 15.11.2022

Брак магнію є поширеною медичною причиною, яка пояснює появу вночі хворобливих спазмів у ногах.

Можливо, ваша дитина ще не вміє говорити, але як її батьки, ви експерт у тому, як звучить її голос.Якщо її крики та голос починають звучати напружено

Чи може закладеність грудної клітки спричинити втрату голосу у дитини?

Дитина | 23:00, 14.11.2022

Можливо, ваша дитина ще не вміє говорити, але як її батьки, ви експерт у тому, як звучить її голос.Якщо її крики та голос починають звучати напружено та хрипко, а ви чуєте булькання та вологість у грудях, не зволікайте, викликайте педіатра.

Дослідники з Королівського та Університетського коледжу Лондона виявили, що наявність симптомів COVID-19 пов’язана з погіршенням психічного здоров’я т

COVID-19 впливає на подальше психічне здоров’я та благополуччя людей

Хвороби | 19:00, 12.11.2022

Дослідники з Королівського та Університетського коледжу Лондона виявили, що наявність симптомів COVID-19 пов’язана з погіршенням психічного здоров’я та зниженням задоволеності життям.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: