Вчені виявили новий симптом COVID-19

Adoption
Date
  • 268 Переглядів
Учені з Університету Лідса виявили новий симптом затяжного COVID-19, який супроводжується почервонінням кінцівок, свербижем та поколюванням.

8905_11.png (416.96 Kb)


Як відомо, більшість людей, які захворіли на COVID, одужують протягом декількох днів або тижнів після появи перших симптомів. Досі найпоширенішими симптомами були сильна втома, втрата нюху, біль у м'язах та задишка. Інші включають проблеми з пам'яттю, біль у грудях, безсоння, прискорене серцебиття, запаморочення, біль у суглобах, шум у вухах, а також депресію і тривогу.

Нове дослідження вчених виявило раніше невідомий симптом так званого довгого COVID.

Опубліковане в медичному журналі The Lancet дослідження описує новий симптом, який побачив на собі 33-річний чоловік, пише видання. Він звернувся до спеціалізованої клініки, після того, як пів року мав те, що лікарі описують як "швидке фіолетове забарвлення" ніг. Коли чоловік стояв, то помітив, що ноги ставали важчими й були "поколювання, свербіння та тьмяний колір". Він додав, що час від часу на його ногах з'являвся висип, але загадкові симптоми зникали, коли він лягав.

Це відоме як акроціаноз, або стійке та екстремально синє чи ціанотичне забарвлення шкіри. Зазвичай це відбувається на руках і ногах, але може також поширюватися на ніс і вуха.

"Це був яскравий випадок акроціанозу у пацієнта, який не відчував його до інфікування COVID-19. Пацієнти, які відчувають це, можуть не знати, що це може бути симптомом затяжного перебігу COVID та дисфункції автономії", - розповів співавтор дослідження д-р Манодж Сіван, доцент клінічного факультету і почесний консультант з реабілітаційної медицини Університету Лідса.

Також зазначається, що лікарі можуть не знати про зв'язок між акроціанозом та затяжним перебігом COVID.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: COVID-19, симптоми COVID-19


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Зміна клімату збільшить кількість дітей, які народяться з вадами серця. Упродовж 2025-2035-х очікують різку зміну клімату. За цей період до 7 тис. збі

Чому все більше дітей народжується з вадами серця?

Дитина | 08:20, 28.11.2023

Зміна клімату збільшить кількість дітей, які народяться з вадами серця. Упродовж 2025-2035-х очікують різку зміну клімату. За цей період до 7 тис. збільшиться кількість вад серця у дітей.

Статистика онкологічних захворювань все більш лякає: щороку в Україні на рак хворіє близько 130 тисяч людей.

Ознаки раку, про які потрібно знати мамі

Патологія | 06:20, 28.11.2023

Статистика онкологічних захворювань все більш лякає: щороку в Україні на рак хворіє близько 130 тисяч людей.

Ніхто з нас не застрахований від станів, коли ми відчуваємо фізичний дискомфорт. Тому у домашній аптечці повинен бути необхідний набір медикаментів. П

Що повинне бути у сімейній аптечці: список від сімейного лікаря

Хвороби | 02:00, 28.11.2023

Ніхто з нас не застрахований від станів, коли ми відчуваємо фізичний дискомфорт. Тому у домашній аптечці повинен бути необхідний набір медикаментів. Про це розповів сімейний лікар Віталій Вавшко.

Шкільний вік - один з найважливіших періодів для розвитку зорового аналізатора, тому профілактичні огляди необхідно проходити два рази на рік.

Чому прогресує короткозорість у дітей?

Дитина | 06:20, 27.11.2023

Шкільний вік - один з найважливіших періодів для розвитку зорового аналізатора, тому профілактичні огляди необхідно проходити два рази на рік.

Часто можуть траплятися такі ситуації, коли перед важливим іспитом чи співбесідою почав боліти живіт або ж раптово зникав голос перед важливим виступо

Як негативні емоції у батьків можуть призвести до хвороб?

Психологія | 02:00, 26.11.2023

Часто можуть траплятися такі ситуації, коли перед важливим іспитом чи співбесідою почав боліти живіт або ж раптово зникав голос перед важливим виступом на конференції. Це виникає через вразливість тіла до емоцій людини.

Для тренування імунітету діти періодично мають хворіти. Але якщо дитина буквально не вилізає з застуд, хворіє часто і із затяжними епізодами, його іму

Як допомогти формуванню здорового імунітету у дитини?

Імунітет | 08:20, 23.11.2023

Для тренування імунітету діти періодично мають хворіти. Але якщо дитина буквально не вилізає з застуд, хворіє часто і із затяжними епізодами, його імунній системі потрібна допомога та підтримка!

Американські науковці зробили неочікуваний висновок та виявили, що помірне споживання алкоголю допомагає дожити до 90 років.

Американські вчені здивували, як дожити до 90

Здоров'я | 02:00, 22.11.2023

Американські науковці зробили неочікуваний висновок та виявили, що помірне споживання алкоголю допомагає дожити до 90 років.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: