Грип, вірус, COVID і застуда: як їх розрізняти?

Adoption
Date
  • 174 Переглядів
У багатьох людей є нежить, кашель, закладеність носа. Ви просто застудилися чи підхопили щось у натовпі точно таких же сопливих? Як відрізнити грип, коронавірус, застуду і вірус?

6165_5.jpg (52.4 Kb)

Слід зазначити, більшість стандартних симптомів - однакові в усіх варіантів захворювань. І вакцинація від грипу чи коронавірусу - не гарантія, що ви не заразитеся. Це захист від тяжких наслідків цих хвороб, а заразитися ви все одно можете. Однак є підказки, які зможуть вказати, наскільки серйозною є ваша хвороба.

Експерти рекомендують удома тримати експрес-тести на визначення коронавірусу. Вже на 2-3-й день хвороби такий тест покаже, чи є у вас COVID.

"Вакцинація не дозволяє вірусам вразити ваші груди. У вакцинованих пацієнтів може виникнути легкий кашель, але багато симптомів залишаються швидше проблемами верхніх дихальних шляхів, наприклад, закладеність носа - як сильна застуда", - пояснює доктор медичних наук, пульмонолог і реаніматолог університету Джонса Хопкінса Панагіс Галіацатос.

Один із характерних симптомів коронавірусу - втрата смаку та нюху. Але зараз він зустрічається все рідше і рідше. І схоже відчуття буває також за сильної застуди чи грипу.

Ситуація загалом змінилася, оскільки в багатьох людей тепер є антитіла, які захищають від серйозніших наслідків коронавірусу, чи це одужання від попередньої інфекції, імунізація чи комбінація одного й іншого.

Зверніть увагу, що COVID може викликати шлунково-кишкові симптоми - нудоту, блювання, діарею. Якщо при застуді ви маєте такий симптом, обов'язково зробіть тест на коронавірус.

Зверніть увагу на час появи симптомів
Симптоми застуди проявляються дуже швидко - якщо ви вдень замерзли, то надвечір ви вже почнете погано почуватися. З грипом ситуація зовсім інша - одна з найбільш характерних рис цього захворювання в тому, що початок хвороби зазвичай раптове з різким підвищенням температури та сильними проявами симптомів.

"Ви можете займатися своїми справами, почуватися добре, а потім раптово сідайте в машину і відчуваєте, ніби вас збив самоскид", - описав початок грипу доктор медичних наук, експерт з інфекційних захворювань із Каліфорнійського університету Пітер Чін-Хонг.

При COVID також є унікальні симптоматичні особливості - симптоми можуть бути відсутніми взагалі або бути дуже легкими. Вони схожі на застуду, але протягом тижня вам поступово ставатиме не краще, а гірше.

"COVID має двофазну структуру, тоді як вірус і застуда - ні. Це коли, у вас начебто все гаразд, а потім ви падаєте зі скелі. Ось чому потрібно почати лікування якнайшвидше, щоб воно запобігло наступу другої фази", - підкреслює Чин Хонг.

Як розрізняти всі захворювання

Застуда
Хвороба триває від 3 до 7 днів і наприкінці періоду настає повне відновлення
Початок захворювання поступовий. Температура піднімається, але не вище 38
Нежить і біль у горлі - помірні чи незначні.
Є кашель, але він швидко проходить
Немає проблем із травленням
Лімфатичні вузли не збільшуються.

Грип
Початок хвороби дуже різкий - буквально за кілька годин
Температура може бути високою до 39-40 градусів. Вона тримається кілька днів, потім починає знижуватись
Ниє все тіло, біль у м'язах. Дуже болить голова
Ніс закладає рідко
Горло червоне, може хворіти
Починається сильний кашель на 2-3 день, який може перерости у бронхіт.
Лімфатичні вузли не збільшені
Може бути блювання та діарея
Полегшення надходить на 7-10 день, а повне відновлення приходить тільки через 15-21 день.

ГРВІ (вірус)
Починається поступово, симптоми виявляються у перші два-три дні
Температура близько 38 градусів починає знижуватися через 2-3 дні.
Ломота в кістках, розбитість у тілі, але не так сильно виражено, як при грипі
Ніс закладений, виникає сльозогінність, нежить
Горло червоне, кашель проявляється у перші дні, потім поступово йде
Може спостерігатись збільшення лімфатичних вузлів
Проблеми зі шлунково-кишковим трактом бувають рідко
Хвороба проходить на 7-10 день, а до 14 дня можуть спостерігатися слабкість та інші симптоми

Коронавірус
Симптоми починають проявлятися по наростаючій і не всі відразу
Можливе підвищення температури, озноб, лихоманка
Сильна втома
Кашель, задишка
Біль в горлі
Ніс закладений, може бути нежить
Біль в м'язах
Головний біль
Блювота та діарея
Втрата смаку та запаху.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: грип, вірус, COVID, застуда


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Коли малеча починає кашляти, це виглядає лячно, адже найменші дітки ще не вміють добре відкашлювати і через це у них може червоніти чи навіть синіти н

Як лікувати кашель у немовлят?

Хвороби | 07:40, 25.05.2024

Коли малеча починає кашляти, це виглядає лячно, адже найменші дітки ще не вміють добре відкашлювати і через це у них може червоніти чи навіть синіти носогубний трикутник. Тож даний симптом не можна ігнорувати.

Усі батьки хочуть, щоб їхні діти були здоровими, щоб їх нічого не турбувало і у них було все, аби відчувати комфорт і любов. А коли маля починає незду

ГРВІ у немовлят: що треба знати батькам?

Немовля | 06:20, 25.05.2024

Усі батьки хочуть, щоб їхні діти були здоровими, щоб їх нічого не турбувало і у них було все, аби відчувати комфорт і любов. А коли маля починає нездужати, багато батьків починають нервувати. І тут важливо не наробити помилок.

Виявляється, що те, що є у нас в домі, може шкодити здоров'ю як дітей, так і дорослих. І мова зараз не про гаджети. А про те, чим ми користуємося уже

Газові плити збільшують ризик розвитку астми у дітей

Дитина | 10:30, 24.05.2024

Виявляється, що те, що є у нас в домі, може шкодити здоров'ю як дітей, так і дорослих. І мова зараз не про гаджети. А про те, чим ми користуємося уже десятки років. Так, про газові плити.

Не дивно, що у кожного дорослого українця на тлі усіх подій з'явились психологічні травми. Проте, більшість батьків намагаються вберегти своїх дітей в

Майже половина українських дітей страждає від ПТСР - нове дослідження

Хвороби | 06:20, 24.05.2024

Не дивно, що у кожного дорослого українця на тлі усіх подій з'явились психологічні травми. Проте, більшість батьків намагаються вберегти своїх дітей від болю та хвилювань. Та це неможливо здійснити так, щоб дитина не відчувала стрес зовсім.

Аборти несуть не лише психологічну небезпеку жінкам, а й загрожують фізичному здоров'ю. І мова зовсім не про гінекологічні захворювання.

Ризик серцево-судинних захворювань значно зростає через аборти

Аборт | 01:30, 24.05.2024

Аборти несуть не лише психологічну небезпеку жінкам, а й загрожують фізичному здоров'ю. І мова зовсім не про гінекологічні захворювання.

Медики переконані, що діти, які народжуються у батьків, котрим раніше ставили діагноз

Діти батьків, яким діагностували безпліддя, мають вищі шанси мати аутизм

Патологія | 10:30, 23.05.2024

Медики переконані, що діти, які народжуються у батьків, котрим раніше ставили діагноз "безпліддя", мають підвищений ризик розладу аутистичного спектру (РАС).

Аналіз крові може виявити причину пошкодження мозку в дітей, які пережили кисневе голодування до або під час народження. Це пришвидшить діагностику пр

Аналіз крові може виявити причини пошкодження мозку в новонароджених

Немовля | 07:40, 23.05.2024

Аналіз крові може виявити причину пошкодження мозку в дітей, які пережили кисневе голодування до або під час народження. Це пришвидшить діагностику проблеми і допоможе обрати правильне лікування.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: