Що робити, коли дитина захворіла на кір

Adoption
Date
  • 142 Переглядів
Малюку потрібна допомога.

2669_ki.jpg (19.78 Kb)


Кір - це гостре інфекційне захворювання, яке супроводжується лихоманкою, нездужанням, конʼюнктивітом, кашлем, нежитем, а потім екзантемою (висипом), збудником якого є вірус Morbillivirus, родини Paramyxoviridae з високою здатністю поширюватись. Цією недугою хворіють лише люди.

Шляхи зараження вірусом кору
Шлях зараження повітряно-крапельний від хворої людини під час кашлю, чхання, тісних особистих контактах, але хвороба може передаватися в громадських місцях навіть за відсутності контакту від людини до людини, тому що вірус лишається в повітрі або живе на інфікованих поверхнях протягом 2 год. Вхідні ворота для інфекції це епітелій верхніх дихальних шляхів і конʼюнктива.

Періодом заразності є 5 днів до появи висипу та чотири дні після нього.

У помірних зонах пік захворюваності на кір припадає на кінець зими та ранню весну. Однак випадки трапляються протягом року, а в деяких регіонах сезонна захворюваність не спостерігається.

Симптоми кору
Захворювання включає 4 стадії:

Інкубаційний період (від 6 до 21 дня) починається після проникнення вірусу через слизову оболонку дихальних шляхів або конʼюнктиву.Вірус розмножується локально, поширюється на регіональні лімфатичні тканини. Характерно, що інфіковані особи мають безсимптомний перебіг протягом інкубаційного періоду, хоча у деяких повідомлялося про тимчасові респіраторні симптоми, лихоманку або висип.

Продромальний період (від 2х до 4х днів, але може і до 8 днів зберігатися) симптоми включають лихоманку (температура може досягати до 40 градусів С), нездужання, конʼюнктивіт, який може супроводжуватися світлобоязню і сльозотечею, нежить та кашель. Були описані різні типи лихоманки, яка може досягати 40°С. Продромальні симптоми зазвичай посилюються за кілька днів до появи екзантеми.
Енантема або зерна солі на червоному тлі, так звані плями Копліка, присутні не у всіх під час кору. Зʼявляються вони за 48 год до появи висипу. Виглядають вони як білуваті або сіруваті дрібні виступи розміром 1-3 мм з еритематозною (червоною) основою на слизовій оболонці щік навпроти корінних зубів, поширюються на слизову губ, тверде і мʼяке піднебіння). Плями

Плями Копліка можуть зливатися і зазвичай утримуються від 12 до 72 годин.

Перейдемо до третьої стадії захворювання.

Це екзантема (дрібний, червоний, макулопапульозний висип) зʼявляється приблизно через 2-4 дні від початку гарячки. Зазвичай починається з обличчя, залучає шию, верхню та нижню частини тулуба, кінцівки. Долоні та стопи залучаються рідко. Висип може включати петехії, у важких випадках може бути геморагічним. У дітей поширеність висипу та ступінь злиття висипних елементів зазвичай корелюють із тяжкістю захворювання. Інші характерні ознаки під час фази висипу включають збільшення лімфатичних вузлів, високу лихоманку (досягає піку через два-три дні після появи висилки), виражені респіраторні симптоми, включаючи фарингіт, і негнійний конʼюнктивіт. Нечасто у пацієнтів з тяжким перебігом кору розвивається генералізована лімфаденопатія (збільшення усіх груп лімфовузлів) та спленомегалія (збільшення печінки, селезінки). Покращення спостерігається протягом 48 год після появи висипу. Згодом висип темніє до коричневого кольору, блідне, після чого зʼявляється дрібне лущення на сильно уражених ділянках шкіри. Триває 6-7 днів.
Остання четверта стадія

Одужання та імунітет - після кору кашель може тривати ще протягом одного-двох тижнів, а виникнення лихоманки після третього-четвертого дня з моменту висипання свідчить про ускладнення повʼязане з кором. Імунітет після захворювання довічний, хоча є рідкісні випадки про повторну хворобу.

Діагностика захворювання
Діагностувати інфекцію можна за допомогою сироватки крові на антитіла IgM до вірусу кору (виявляється через 3 дні після появи висипу, тому його можна не виявити в день появи висипу), але бувають і хибно позитивні-негативні результати цього дослідження. IgM зазвичай не виявляється приблизно через 30 днів після екзантеми.

Протикоровий IgG зазвичай не з’являється протягом 7 днів після появи висипу, але згодом досягає піку приблизно через 14 днів після появи екзантеми.

В загальному аналізі крові може спостерігатися зменшення кількості лейкоцитів, тромбоцитів.

Визначити РНК вірусу кору можна в гепаринізованій крові, назофарингеальних аспіратах, мазках із горла та сечі за допомогою полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР).

Диференційну-діагностику проводимо з краснухою, парвовірусом, інфекційним мононуклеозом, скарлатиною,гострий шкірний червоний вовчак, хвороба Стіла у дорослих, ювенільний ідіопатичний артрит, мікоплазмовою та ВІЛ-інфекцією, хвороба Кавасакі, менінгококцемія, герпесвірус 6 типу.

Ускладнення кору
До смертельних наслідків від кору призводять ускладнення, які виникають в результаті захворювання. До них належать бактеріальна суперінфекція, зокрема пневмонія,середнього отиту, діарейне захворювання, нома (некроз слизової щік), гангренозний стоматит, коровий енцефаліт, який є найчастішою причиною смерті.

Ускладнення кору на зір включають кератит (часта причина сліпоти) і виразку рогівки.

Як лікувати кір
Не існує специфічної противірусної терапії, затвердженої для лікування кору. Лише симптоматична і підтримуюча терапія, що включає жарознижуючі засоби, вітамін А, який чинить сприятливий вплив на перебіг захворювання, так як його рівень в організмі під час кору знижується (але підбирати дозу і кратність прийому повинен виключно лікар); лікування бактеріальних суперінфекцій, таких як бактеріальна пневмонія та середній отит здійснюється антибактеріальними препаратами. Відповідна гідратація та харчування, затемнена кімната через світлобоязнь, відпочинок.

Вагітні жінки, немовлята та людям з ослабленою імунною системою, які зазнали впливу вірусу, можуть отримати ін’єкцію білків (антитіл), які називаються імуноглобулінами сироватки. Якщо їх ввести протягом шести днів після контакту з вірусом, ці антитіла можуть запобігти кору або зробити симптоми менш важкими.

Як захиститись від кору
Найкращий захист це вакцинація, вас та ваших дітей.

Повний вакцинальний комплекс включає дві дози, по календарю щеплень в 1 рік (12 місяців) і 6 років життя. Під час порушення графіку щеплень, з 7 років життя мінімальний інтервал між першою і другою дозою становить 28 днів.

Вакцина комбінована трикомпонентна, забезпечує імунітет від трьох захворювань таких як кір, краснуха і епідемічний паротит, містить живі ослаблені віруси.

Вакцина Пріорікс вводиться підшкірно в плече у дозі 0,5 мл. Вакцина безпечна та ефективна.

І памʼятайте, дорослі, які хворі на кір, мають підвищений ризик смертності порівняно зі старшими дітьми, а кір під час вагітності повʼязаний із передчасними пологами та спонтанним абортом. Тому, хто не отримав у дитинстві вакцинацію, можуть це зробити у дорослому віці.

Екстрена вакцинація у вогнищі кору проводиться нещепленим дітям і дорослим у перші три доби (72 години) після контакту з хворим на кір, якщо люди не хворіли на зазначену інфекцію та не мають клінічних проявів захворювання.

Навіть якщо минуло понад 72 години з моменту контакту, все одно варто провести вакцинацію КПК якомога раніше.

Якщо людина вже має одне щеплення й контактувала з хворим на кір, то незалежно від її віку потрібно ввести другу дозу вакцини, але не раніше, ніж через один місяць після попередньої дози КПК. Про це пише "Веселка".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: кір


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Ви прокинулись, а почуваєтесь так, наче вже пройшов увесь робочий день і ви зовсім не маєте сил? Давайте разом дізнаватися, у чому причина.

Чому ви почуваєтеся втомленими, навіть якщо спите достатньо?

Здоров'я | 09:30, 20.04.2024

Ви прокинулись, а почуваєтесь так, наче вже пройшов увесь робочий день і ви зовсім не маєте сил? Давайте разом дізнаватися, у чому причина.

Кажуть, що око сіпається від нервів. Медики застерігають, що посмикування ока може бути сигналом про хворобу мозку. Хоча у більшості випадків воно не

Симптомом якої хвороби може бути посмикування ока?

Хвороби | 08:30, 20.04.2024

Кажуть, що око сіпається від нервів. Медики застерігають, що посмикування ока може бути сигналом про хворобу мозку. Хоча у більшості випадків воно не має зв'язку із серйозними недугами.

Як тільки у нас щось болить чи піднімається температура, ми приймаємо парацетамол або ібупрофен. Медики виявили, що перший може впливати на наше сприй

Медики знайшли негативний вплив парацетамолу на дітей і дорослих

Хвороби | 07:40, 20.04.2024

Як тільки у нас щось болить чи піднімається температура, ми приймаємо парацетамол або ібупрофен. Медики виявили, що перший може впливати на наше сприйняття.

Серед переваг шипучих таблеток - вони швидко розчиняються і починають діяти швидше, ніж інші таблетки. А ще у них цікавий смак і бульбашки, які подоба

Чому небезпечно лікуватися шипучими таблетками?

Хвороби | 11:20, 19.04.2024

Серед переваг шипучих таблеток - вони швидко розчиняються і починають діяти швидше, ніж інші таблетки. А ще у них цікавий смак і бульбашки, які подобаються дітям. Але є й мінуси такого лікування. Про них читайте далі.

Безпліддя - це не вирок і багато пар змогли вилікувати його і зачати дитинку. Про те, що робити, коли ви почули про чоловіче безпліддя, читайте далі.

Чоловіче безпліддя: причини і як вилікувати?

Безпліддя | 12:10, 18.04.2024

Безпліддя - це не вирок і багато пар змогли вилікувати його і зачати дитинку. Про те, що робити, коли ви почули про чоловіче безпліддя, читайте далі.

Коли батькам варто насторожитися? Що робити, коли виявили розлади у дитини? Читайте у нашому матеріалі.

Порушення нейророзвитку дітей: що потрібно знати?

Розвиток дитини | 11:20, 18.04.2024

Коли батькам варто насторожитися? Що робити, коли виявили розлади у дитини? Читайте у нашому матеріалі.

Як не дивно, саме навесні і влітку найчастіше бувають отити. Через потрапляння води в вухо , або ж як ускладнення затуди.

Чому влітку у дітей і дорослих часто болять вуха?

Хвороби | 10:30, 18.04.2024

Як не дивно, саме навесні і влітку найчастіше бувають отити. Через потрапляння води в вухо , або ж як ускладнення затуди.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: