Діти найчастіше дістають струс мозку у віці до 4 років - медики

Adoption
Date
  • 230 Переглядів
Йшов, упав, отямився - гібс. Зі струсом мозку щось схоже, особливо якщо мова йде про дітей. Як їх не пильнуй, вони у будь-яку мить можуть впасти і сильно вдаритися головою.

2619_3.jpg (37.64 Kb)


Як визначити струс мозку у дитини та як діяти у подібній ситуації, розповів лікар-травматолог Віктор Кірейко.

— Струс мозку — це вид травми голови, при якій тимчасово порушуються функції мозку, без будь-яких змін структури мозку, — пояснює Віктор Кірейко. — Струс може бути викликаний не тільки ударом по самій голові, але й по тілу, через яке голова може різко повернутися або нахилиться, і навіть падінням на сідниці внаслідок «гідродинамічного удару» спинномозкової рідини. Будь-яка активність, яка може призвести до удару по голові, тулубу або падіння, може закінчитися струсом мозку. Це особливо актуально для контактних видів спорту, таких як футбол, хокей, баскетбол, боротьба, черлідінг та інші.

Однак не тільки спорт може бути причиною травм, а й їзда на велосипеді, катання на скейтборді або роликах, лазіння по деревах, стрибки на батуті та багато іншого. Навіть звичайні ігри у доганялки. Діти найчастіше дістають струс мозку у віці до 4 років. А потім пік травматизму припадає на підлітковий вік, коли дорослішання, прагнення до незалежності та вплив з боку однолітків іноді змушують підлітків наражати своє здоров'я на небезпеку.

— Які ознаки струсу головного мозку?

— Їх є перелік, і за наявності слід якмога раніше звернутися до лікаря.

- Небезпечний механізм травми, при якому можливі інші пошкодження (збив автомобіль, падіння з висоти понад 1,5−2 метри тощо).
- Коли удар припав на дуже обмежену поверхню (удар об якийсь штир, що виступає, або металевий кут тощо).
- Втрата свідомості. Навіть якщо вона була короткочасною, до цього симптому варто ставитися серйозно.
- Дитина не може впізнати знайомих йому людей або місце, де вона знаходиться.
- Будь-яка неадекватна поведінка (наприклад, невмотивоване збудження).
- Виглядає постійно сонним або ви не можете розбудити дитину.
- Головний біль, який посилюється чи не проходить протягом кількох годин.
- Зіниці виражено різного розміру при однаковому висвітленні.
- Слабкість/оніміння в руці/нозі. Порушення координації рухів (нестійкість під час ходьби, неможливість нормально користуватися звичайними предметами типу ложки, кружки, ручки тощо).
- Порушення мови, повторювані нудота або блювання, судоми.
- Немовля не перестає плакати і вам не вдається його заспокоїти. Немовля не їсть (груди або суміш).

— Як лікувати дитину?

— Основним методом лікування струсу мозку є обмеження фізичної та розумової активності на деякий час. Є міф про те, що дитину після травми голови обов'язково потрібно будити кожні кілька годин. Цього робити не треба! Дайте дитині, та й дорослому, відпочити. Тільки якщо сон триває надто довго або з'явилися якісь небезпечні симптоми (блювота, спазм м'язів у руці/нозі/ асиметрія обличчя, виражене порушення дихання), тоді варто постраждалого розбудити, і якщо це не виходить, то терміново звернутися за медичною допомогою.

Більшість дітей повністю одужують після струсу мозку протягом 3−4 тижнів, проте у 10−15% дітей симптоми можуть тривати довше. Час, необхідний для відновлення, залежить від різних факторів, таких як серйозність травми, того як саме травма відбулася, наявності інших захворювань (включаючи струс мозку в минулому), які методи лікування використовувалися і наскільки добре ваша дитина слідувала порадам лікаря. Під час відновлення після струсу мозку необхідно стежити за появою нових симптомів або погіршенням тих, що вже були. Немає абсолютно точних критеріїв готовності дитини до школи після струсу головного мозку. Інтенсивність симптомів може суттєво змінюватися щодня. Тому важливо спостерігати за зміною симптомів струсу мозку та докладно описувати ці зміни лікарю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: струс мозку у дітей


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Не дивно, що у кожного дорослого українця на тлі усіх подій з'явились психологічні травми. Проте, більшість батьків намагаються вберегти своїх дітей в

Майже половина українських дітей страждає від ПТСР - нове дослідження

Хвороби | 06:20, 24.05.2024

Не дивно, що у кожного дорослого українця на тлі усіх подій з'явились психологічні травми. Проте, більшість батьків намагаються вберегти своїх дітей від болю та хвилювань. Та це неможливо здійснити так, щоб дитина не відчувала стрес зовсім.

Аборти несуть не лише психологічну небезпеку жінкам, а й загрожують фізичному здоров'ю. І мова зовсім не про гінекологічні захворювання.

Ризик серцево-судинних захворювань значно зростає через аборти

Аборт | 01:30, 24.05.2024

Аборти несуть не лише психологічну небезпеку жінкам, а й загрожують фізичному здоров'ю. І мова зовсім не про гінекологічні захворювання.

Медики переконані, що діти, які народжуються у батьків, котрим раніше ставили діагноз

Діти батьків, яким діагностували безпліддя, мають вищі шанси мати аутизм

Патологія | 10:30, 23.05.2024

Медики переконані, що діти, які народжуються у батьків, котрим раніше ставили діагноз "безпліддя", мають підвищений ризик розладу аутистичного спектру (РАС).

Аналіз крові може виявити причину пошкодження мозку в дітей, які пережили кисневе голодування до або під час народження. Це пришвидшить діагностику пр

Аналіз крові може виявити причини пошкодження мозку в новонароджених

Немовля | 07:40, 23.05.2024

Аналіз крові може виявити причину пошкодження мозку в дітей, які пережили кисневе голодування до або під час народження. Це пришвидшить діагностику проблеми і допоможе обрати правильне лікування.

Якщо глянути на статистику тривалості життя чоловіків і жінок по всьому світу, можна зробити висновки, що жінки живуть довше. У нас в Україні (ще до в

Жінки з поганим здоров'ям живуть довше, ніж чоловіки – дослідження

Здоров'я | 12:10, 22.05.2024

Якщо глянути на статистику тривалості життя чоловіків і жінок по всьому світу, можна зробити висновки, що жінки живуть довше. У нас в Україні (ще до війни!) навіть жартували, що "жінки хворіють, а чоловіки - помирають". Тепер науковці знайши поясненн

Вчені з університету Бірмінгема виявили, що постійне недосипання в ранньому дитинстві може провокувати психотичні розлади.

Чи пов'язані нестача сну і психоз в дитинстві?

Здоров'я | 10:30, 22.05.2024

Вчені з університету Бірмінгема виявили, що постійне недосипання в ранньому дитинстві може провокувати психотичні розлади.

Якщо дитина стабільно набирає вагу більше норми, лікарі починають непокоїтися. Все тому, що через зайву вагу можуть страждати, як внутрішні органи, та

Скоротити життя вдвічі: Наслідки раннього ожиріння в дітей

Дитина | 07:40, 22.05.2024

Якщо дитина стабільно набирає вагу більше норми, лікарі починають непокоїтися. Все тому, що через зайву вагу можуть страждати, як внутрішні органи, так і імунна система дитини.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: