Вчені спростували 5 найпоширеніших міфів про рак, якими нас усіх лякали

Adoption
Date
  • 741 Переглядів
Науково доведено, що ризики захворіти на рак збільшуються, якщо в родині хтось уже хворів даною недугою. Проте є багато інших "теорій", які покликані лякати нас цим захворюванням. І науковці взялися їх спростовувати.

96_3.jpg (18.43 Kb)


Мобільний телефон у кишені

Протягом десятиліть поширювали чутки про те, що електромагнітне випромінювання або хвилі мобільних телефонів можуть спричинити рак. Але дослідники кажуть, що немає переконливих доказів того, що це так. Благодійна організація додає, що, хоча мережі 4G і 5G працюють на більш високочастотних радіохвилях порівняно з телефонами, створеними десять років тому, їхньої енергії все ще недостатньо, щоб пошкодити ДНК.

Тост, що підгорів

Експерти стверджують, що видалення шматочків, що пригоріли, з тосту не врятує вас від раку. Підгорілі тости, обвуглена їжа тощо містять хімічну речовину акриламід, яка природно зустрічається в продуктах, приготованих за високої температури протягом тривалого часу. Деякі дослідження пов’язали цю речовину з раком.

Однак Cancer Research UK стверджує, що докази недостатньо переконливі щодо того, що їжа, запечена, приготовлена на грилі чи смажена підвищує ризик розвитку раку. До прикладу, один відомий статистик з Кембриджського університету припустив, що людина ризикуватиме лише в тому випадку, якщо споживатиме 320 скибочок підгорілого тосту щодня. Натомість експерти кажуть, що ризик розвитку раку може підвищуватися не в тому, як ви готуєте їжу, а в тому, яку їжу ви їсте.

Наприклад, бекон є переробленим м’ясом, і незалежно від того, як воно приготовлене, воно пов’язане зі збільшенням ймовірності розвитку раку кишківника. Однак збалансована дієта, багата на овочі, фрукти й продукти з високим вмістом клітковини, включаючи чорний хліб, рис і макарони, може допомогти вам знизити ризик розвитку раку.

Стрес

У дослідженнях було зазначено, що деякі жінки ставлять питання, чи не став стрес причиною раку молочної залози. Але докази цього мізерні. Велике дослідження за участю понад 100 000 жінок у Великій Британії у 2016 році не виявило жодних переконливих доказів зв’язку стресу з раком молочної залози.

Інший аналіз 2013 року, в якому розглядалися 12 досліджень за участю понад 100 000 осіб, за якими спостерігали протягом кількох років, не виявив зв’язку між стресом на роботі та колоректальним раком, раком легень, молочної залози чи простати. Однак в окремій статті 2022 року було висловлено припущення, що може існувати зв’язок між впливом на організм кортизолу, гормону стресу та раком.

Штучні підсолоджувачі

Дієтичні газовані напої, жувальна гумка та зубна паста, а також сотні інших продуктів містять штучні підсолоджувачі, такі як аспартам.

Є деякі докази, що аспартам, який використовується в продуктах з 80-х років, може викликати рак. Тож Всесвітня організація охорони здоров’я у червні 2023 року класифікувала підсолоджувач, як "можливо канцерогенний для людини". Проте експерти кажуть, що людям доведеться споживати його у надзвичайно великих кількостях, понад дюжину банок на день, щоб він мав такий ефект.

Напої з пластикової пляшки

Вже давно є побоювання, що пластикові пляшки з водою, коробки для сніданку та упаковка для харчових продуктів містять хімікати, що викликають рак. Бісфенол А, також відомий як BPA, є хімічною речовиною, що міститься в пластикових пляшках і контейнерах, яка, як вважають, потрапляє в їжу і напої і порушує гормональний фон. В одному огляді канцерогенних властивостей BPA, проведеному дослідниками із США у 2015 році, було рекомендовано класифікувати його, як ризик розвитку раку для людини.

Дослідження 2018 року, проведене Управлінням з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США (FDA), під час якого лабораторні тварини піддавалися впливу BPA, виявило мало доказів того, що ця хімічна речовина викликає рак. Агентство з харчових стандартів також ухвалює, що рівні BPA, які досі були виявлені в продуктах харчування у Великій Британії, не вважаються шкідливими.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: рак, лікування раку, профілактика раку, міфи про рак


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Сколіоз - це не хвороба дорослих, у дітей вона буває не рідше. Причиною може бути важкий портфель, сидіння, згорбившись, чи сон у неправильній позі...

Що потрібно знати про дитячий сколіоз?

Хвороби | 10:30, 20.06.2024

Сколіоз - це не хвороба дорослих, у дітей вона буває не рідше. Причиною може бути важкий портфель, сидіння, згорбившись, чи сон у неправильній позі... Причин, насправді, ще більше. Та сьогодні поговоримо про те, чому не можна ігнорувати перші ознаки

Бувають випадки, коли пролікувати молочні чи перші постійні зубки дитини без наркозу неможливо (або дуже болюче). Тоді лікарі рекомендують медикаменто

Що потрібно знати про лікування зубів дітям під наркозом?

Дитина | 09:30, 20.06.2024

Бувають випадки, коли пролікувати молочні чи перші постійні зубки дитини без наркозу неможливо (або дуже болюче). Тоді лікарі рекомендують медикаментозний сон або наркоз. Та батьки дуже бояться цих слів і часто без вагомих причин відмовляються. Чому

Кіста - це утворення, яке може викликати біль. Дана проблема не є злоякісною, проте, нехтувати цим захворюванням небезпечно. Як же її діагностувати і

Чому з'являється кіста грудей і як її позбутися?

Хвороби | 14:50, 19.06.2024

Кіста - це утворення, яке може викликати біль. Дана проблема не є злоякісною, проте, нехтувати цим захворюванням небезпечно. Як же її діагностувати і що робити - читайте далі.

Якщо у дитини температура піднялася до 38 градусів, проте маля почувається нормально, не варто поспіщшати із жарознижувальними препаратами. Але якщо у

Лікарі розповіли, чим збивати температуру у дітей

Хвороби | 09:30, 19.06.2024

Якщо у дитини температура піднялася до 38 градусів, проте маля почувається нормально, не варто поспіщшати із жарознижувальними препаратами. Але якщо у дитини 37,6 і їй погано - давайте таблетки (або сироп, в залежності від віку).

Лікарі радять хоча би раз в шість місяців (обов'язково раз в рік!) здавати загальний аналіз крові та сечі, а також аналіз на глюкозу (цукор), щоб вчас

Чи може загальний аналіз крові виявити рак в організмі?

Профілактика і лікування | 19:46, 18.06.2024

Лікарі радять хоча би раз в шість місяців (обов'язково раз в рік!) здавати загальний аналіз крові та сечі, а також аналіз на глюкозу (цукор), щоб вчасно виявити чи попередити захворювання. Одним серед них може виявитися рак. Він значно помолодшав за

Раніше науковці вважали, що сон з телефоном дуже небезпечний. А тепер китайські науковці довели, що це не зовсім так. Гаджет більш небезпечний, коли й

Науковці переконані, що сон з телефоном може викликати рак

Здоров'я | 00:30, 18.06.2024

Раніше науковці вважали, що сон з телефоном дуже небезпечний. А тепер китайські науковці довели, що це не зовсім так. Гаджет більш небезпечний, коли його використовують.

Хто б міг подумати, що це можна робити так довго.

Україна має рекорд. Найтриваліший безперервний стоматологічний прийом пацієнтів

Хвороби | 23:00, 15.06.2024

Хто б міг подумати, що це можна робити так довго.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: