Що робити, якщо в дитини збільшилися лімфовузли?

Adoption
Date
  • 343 Переглядів
Чи обов’язково збільшення лімфовузлів у дитини є ознакою серйозного захворювання? Коли потрібно дійсно переживати і обстежуватися, а коли збільшення лімфатичних вузлів є абсолютно нормальним?

2222_1.jpg (26.79 Kb)

Лімфовузли – утворення, розміщені вздовж лімфатичних судин по всьому тілі. Вони є так званими фільтрами – забирають з організму мікроби та аномальні клітини. Вони цю функцію виконують весь час. Тому є абсолютно нормальним, коли, наприклад, лімфовузли шиї чи голови періодично збільшуються. Адже тут їхня функція пов’язана з роботою лор-органів – носа, горла, вуха. Сюди частіше сідають різні інфекції, віруси, бактерії, тому робота цих лімфовузлів буде більш напруженою. Але захворювання мине – і лімфатичні вузли прийдуть у норму.

Важливим при обстеженні збільшених лімфовузлів знати, чи був контакт з тваринами. Адже є захворювання, яке називається «котяча подряпина». Це захворювання може характеризуватися запаленням лімфатичного вузла, який граничить саме з цією подряпиною.

Крім того, якщо у дитини проблеми із зубами або були стоматологічні втручання, теж можуть реагувати регіональні лімфовузли.

Так само важливо, чи це збільшений один лімфовузол, чи група або декілька груб. Лікар зверне увагу на характеристику самого лімфовузла. Якщо лімфовузол розміром до 2 см, якщо він еластичний, не болить, рухомий, не спаяний з іншими тканинами, над ним не змінена шкіра, то найчастіше — усе з лімфовузлом нормально.

Проте якщо лімфовузол збільшений, якщо шкіра над ним гаряча, почервоніла, то тут не треба виключати бактеріальне ураження. Можливо, знадобиться антибіотик, а інколи – хірургічне втручання. У такому випадку обов’язково потрібно негайно показатися лікарю.

Якщо лімфовузол понад 2 см і постійно збільшується, то він точно має вас насторожити. Або якщо він не зменшується протягом шести тижнів. Або якщо збільшуються лімфатичні вузли груп, які не пов’язані між собою. Наприклад, на шиї та під ключицею або на шиї та під колінами.

Якщо лімфатичні вузли збільшені у надключичних зонах і у підключичних зонах, це завжди тривожно. Такі лімфатичні вузли потребують уточнення.

Якщо лімфатичні вузли не рухаються, якщо вони спаяні між собою, якщо вони кам’янистої щільності, якщо шкіра змінила свій колір, то це теж є тривожним сигналом. Лікар має оглянути такий лімфовузол.

Важливо знати! Зазвичай «поганий» лімфовузол не болить.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: в дитини збільшені лімфовузли


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Отруєння рибою є серйозним і потенційно небезпечним станом, який виникає в результаті споживання риби, що містить токсичні речовини. Це може статися ч

Основні ознаки отруєння рибою

Консультації | 23:00, 13.05.2023

Отруєння рибою є серйозним і потенційно небезпечним станом, який виникає в результаті споживання риби, що містить токсичні речовини. Це може статися через забруднення водойм отруйними речовинами, такими як важкі метали, хімічні речовини або бактерії,

Імунітет дитини не в змозі адекватно відповісти на інфекційний збудник. Нормально, коли діти 5-6 років хворіють протягом року до чотирьох разів. Скіль

Чому діти часто хворіють?

Хвороби | 12:00, 13.05.2023

Імунітет дитини не в змозі адекватно відповісти на інфекційний збудник. Нормально, коли діти 5-6 років хворіють протягом року до чотирьох разів. Скільки разів на рік дитина "має право" захворіти на ГРЗ і чому так часто чіпляються віруси, molbuk.ua по

Оральний секс — це приємно. За статистикою, 85% американок хоч раз отримували кунілінгус і приблизно така ж кількість чоловіків — мінет. Але чи настіл

Болячки, які можна "підчепити" під час орального сексу

Секс | 05:00, 07.05.2023

Оральний секс — це приємно. За статистикою, 85% американок хоч раз отримували кунілінгус і приблизно така ж кількість чоловіків — мінет. Але чи настільки безпечне це заняття?

Євген Комаровський назвав діапазони нормальної температури для людей різного віку.

Яка температура є нормою для дітей і дорослих: розповів Комаровський

Хвороби | 10:00, 03.05.2023

Євген Комаровський назвав діапазони нормальної температури для людей різного віку.

За різними даними, від 50 до 90 відсотків жінок стикалися з цим захворюванням. Цистит — найчастіше захворювання урогенітальної сфери.

Звички і причини, які провокують виникнення циститу у жінок

Хвороби | 07:00, 03.05.2023

За різними даними, від 50 до 90 відсотків жінок стикалися з цим захворюванням. Цистит — найчастіше захворювання урогенітальної сфери.

Організм під час застуди потребує якісного харчування, збалансованого вітамінами та вуглеводами. Також медики наголошують, що їжа має бути і корисною,

Що потрібно їсти під час ГРВІ і застуди?

Профілактика і лікування | 05:00, 27.04.2023

Організм під час застуди потребує якісного харчування, збалансованого вітамінами та вуглеводами. Також медики наголошують, що їжа має бути і корисною, щоб можна було швидше впоратись із недугою.

Напевне, кожен із нас зустрічався із проблемою тріщин та печіння в кутиках рота. В народі це явище називають «заїдами». Лікарі називають це ангулярним

Про що свідчать заїди в куточках рота?

Інфекції | 05:00, 23.04.2023

Напевне, кожен із нас зустрічався із проблемою тріщин та печіння в кутиках рота. В народі це явище називають «заїдами». Лікарі називають це ангулярним хейлітом. Чому виникають заїди та як із ними боротися?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: