Пісочна терапія - від пригніченості до наснаги!

Adoption
Date
  • 3721 Переглядів
Вона дозволяє знайти здоров'я і дітям, і дорослим. На сьогоднішній день розроблені всі основи для найвищої ефективності цього виду терапії.


Кому потрібна пісочна терапія? Починаючи з 3-х років, пісочна терапія може допомогти всім, хто відчуває пригніченість, розгубленість, бездушність, внутрішню незадоволеність. Особливо показана вона тим, хто переживає кризу.

Пісочна терапія застосовується в декількох напрямках: проективна діагностика, психотерапія та психокорекція, психопрофілактика та навчання. В ході її реалізації використовуються 3 способи: аналіз сюжету і подій, аналіз всіх почуттів, які виникають від споглядання картини на піску і аналіз розташування фігур в пісочниці, їх символічного значення.

Що здатна виявити пісочна терапія:

внутрішні конфлікти;

зовнішні конфлікти з близькими і знайомими;

спрямованість і рівень агресії;

потенційні ресурси, можливості;

способи подолання проблем і труднощів.

Пісочна терапія ведеться в групах та індивідуально. Сеанс зазвичай триває близько 40 хв. Якщо терапія проводиться з дитиною, то психолог спочатку розмовляє окремо з батьками, і окремо з дитиною, з'ясовуючи характер їх взаємин. Але на сеансах батьки не присутні.

Під час сеансу клієнт будує на піску картину свого внутрішнього світу на даний момент. Для побудови пісок служить основою, а спеціальні фігурки дають можливості відображення внутрішнього світу. Пісочниця має блакитний колір, певні розміри і висоту бортиків. Серед фігурок - фігурки людей, тварин і монстрів, споруди, природні об'єкти, домашнє начиння і т.п. Колективне несвідоме може відбиватися через релігійні, етнічні та символічні об'єкти. Іграшки різні за кольором, фактурі і матеріалу. Також можна використовувати воду, яка ставиться поряд.

У підсумку роботи клієнт отримує досвід символічного дозволу самих різних життєвих ситуацій, друкує його в несвідомому. Через час цей досвід створить зміни і в поведінці. Тобто спочатку на піску відбивається внутрішній світ, а після досвід на піску переноситься назад у внутрішній світ, переробляючи несвідомим, переноситься в поведінку. Для дитини навчання полягає в отриманні життєвого досвіду для самих різних ситуацій в рамках терапії.

Психолог під час взаємодії клієнта з піском стає спостерігачем і веде протокол. Фіксується і аналізується послідовність роботи з пісочної картиною, предмети, які використовуються, і особливості роботи клієнта з піском по глибині, по поверхні, по використанню простору і води. Обговорення терапії опрацьовує перенесення і проекцію внутрішнього світу.

Пісочна терапія пробуджує в нас залишилися в пам'яті дитячі спогади про ігри з піском. І зберігаються вони зовсім не даремно, і кожне нове покоління захоплено будує щось на піску теж не дарма. Можливо, в дитинстві ми інтуїтивно вибираємо ці ігри як самолікування. А з деякого часу ми можемо це робити з ще більшою ефективністю, в будь-якому віці за допомогою професіонала.

Крім вирішення психологічних проблем клієнта, пісочна терапія розкриває індивідуальність особистості, розширює здібності усвідомлення своїх бажань і можливості їх реалізації.

Пісочна терапія не набула ще такої популярності, як наприклад арт-терапія, але вона займає упевнене положення серед всіх підходів. Нагадаємо, що арт-терапія для вагітних в Сімейному центрі «Азбука для батьків» постійно доводить свою ефективність для майбутніх мам. При бажанні проблеми вагітних, сім'ї та дитини допоможе вирішити консультація психолога.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: Пісочна терапія, психологія, дитина, мама


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Як каже Євген Комаровський, діти не влаштовують істерик перед шкафом, а перед мамою і татом, знаючи, що вони на неї відреагують. Це вже маленька маніп

Чому дитина вами керує?

Сімейні справи | 20:20, 01.12.2020

Як каже Євген Комаровський, діти не влаштовують істерик перед шкафом, а перед мамою і татом, знаючи, що вони на неї відреагують. Це вже маленька маніпуляція і якщо ви на неї піддаєтесь, це ваш шлях до провалу виховання. Результат тут лише один - ви б

Любити дітей однаково, що б там не казали батьки, доволі не просто, адже любов то одна, але проявляєш ти її до кожної дитини по-різному: в силу її хар

Чому багато батьків люблять одну дитину більше за іншу?

Сімейні справи | 07:00, 01.12.2020

Любити дітей однаково, що б там не казали батьки, доволі не просто, адже любов то одна, але проявляєш ти її до кожної дитини по-різному: в силу її характеру, поведінки і бажання горнутися до тебе.

Дослідники з Медичної школи Нью-Йоркського університету вивчили понад 8000 веб-сайтів і визначили 20 найбільш поширених тверджень, що стосуються сну.

Найпоширеніші міфи про сон, які розвіяли медики

Сімейні справи | 06:35, 29.11.2020

Дослідники з Медичної школи Нью-Йоркського університету вивчили понад 8000 веб-сайтів і визначили 20 найбільш поширених тверджень, що стосуються сну. Разом з командою експертів по медицині сну вони шукали, чи підтверджуються ці твердження науковими д

Якщо ваш менструальний цикл був точним багато місяців чи навіть років, а тут раптово

5 причин, чому нема "місячних"

Профілактика і лікування | 23:50, 28.11.2020

Якщо ваш менструальний цикл був точним багато місяців чи навіть років, а тут раптово "збився", варто придивитись до свого здоров'я. Ось кілька причин, чому так може бути.

Хоріонічний гонадотропін людини (ХГЛ) виробляється клітинами плідного яйця, з яких потім формується плацента. Цей гормон складається з двох субодиниць

Коли і як робити тест на вагітність?

Я вагітна | 20:40, 27.11.2020

Хоріонічний гонадотропін людини (ХГЛ) виробляється клітинами плідного яйця, з яких потім формується плацента. Цей гормон складається з двох субодиниць – альфа і бета. α-ХГЧ –­­ присутній в жіночому організмі завжди, а β-ХГЛ – характерний ли

Ознаки, які свідчать про неготовність до народження дітей

Мама | 18:30, 27.11.2020

Варто звернути увагу на ці ознаки.

Психологи наводять кілька ознак, які свідчать про те, що ваші стосунки не готові до появи дитини.

Як зрозуміти, що чоловік готовий до дітей?

Плануємо дитину | 07:00, 27.11.2020

Психологи наводять кілька ознак, які свідчать про те, що ваші стосунки не готові до появи дитини.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: