Як підготувати дочку до появи у неї місячних?

Adoption
Date
  • 42 Переглядів
З дитиною потрібно говорити про її здоров'я і особливості жіночого організму задовго до того, як із нею почнуть відбуватися ці зміни. От уявіть собі: дівчинка нічого не знає про менструацію і тут бачить у себе кров на білизні, що з нею буде? Шок, істерика. Тому, мами, відносьтесь відповідально до цієї теми!

8939_drakor.jpg (32.43 Kb)

Після того, як дівчинці виповниться 8-9 років, мамі потрібно обережно готувати її до першої в житті менструації, оскільки сучасні дівчатка розвиваються швидко, і менструація може початися вже в 10-11 років, хоча зазвичай вона буває в 12-13. Однак, якщо дівчинці вже виповнилося 15-16 років, а місячних все ще немає, це серйозний привід показати її дитячому гінекологу.

Мамі слід розповісти дитині, що кожен місяць у жінки відбувається процес місячних, так задумано природою і лякатися цього не варто. Дівчинці не потрібно плакати, вриватися в кімнату або кухню і голосно оповіщати всю сім'ю про подію, коли вона помітить ознаки початку циклу. Краще відвести маму вбік і спокійно розповісти про те, що сталося. Причому, повідомити про це потрібно невідкладно.

Мама заздалегідь повинна показати, якими засобами під час місячних користується сама таякі краще підійдуть для дівчини. Потрібно пояснити, що родили дівчині краще користуватися прокладками, а не гігієнічними тампонами. Саме мама спочатку повинна подбати про те, щоб у дівчинки було комфортна білизна на "складні дні" і запас гігієнічних прокладок.

Дуже важливо пояснити дівчинці, що з початком місячних потрібно вести спеціальний календар — відзначати дні початку і завершення місячних, щоб завжди бути готовим до них. В ідеалі місячні повинні бути стабільні ті щомісяця починатися у визначений термін, проте в житті часто буває, що цикли змінюються, і до цього потрібно бути готовими. Буває, що після першої менструації цикл потім не настає кілька місяців поспіль, а в період затримок дівчинка відчуває слабкість і нездужання. Все це потрібно відзначати в своєму календарі й радитися з дитячим гінекологом.

І, нарешті, найважливіше — дівчині потрібно пояснити, що з настанням місячних жіночий організм здатний до дітонародження. Тому потрібно поговорити з дівчинкою про взаємини з хлопцями, про засоби контрацепції, про поведінку і спосіб життя. Дуже важливо, щоб ця розмова була коректною з боку матері, оскільки дівчатка зазвичай соромляться подібних розмов і уникають їх. І якщо мама не знаходить спільної мови з дочкою і вчасно не пояснює всіх деталей і наслідків, то може статися проблема, яка зіпсує все подальше життя — незапланована підліткова вагітність. Дуже важливо, щоб дочки не боялися питати у мами все, що їх цікавить. Якщо дівчинка не може говорити про це з матір'ю, вона повинна звернутися до шкільного психолога, до онлайн-консультанта або в центр планування сім'ї. Але тільки не до подруг, "навчених досвідом"! Все це потрібно заздалегідь пояснити дівчинці, щоб сексуальна тема не здавалася їй чимось ганебним і непотрібним. Мама повинна бути головною порадницею і тією людиною, яка ніколи не зрадить, чи не зганьбить, а буде захищати і підтримувати в усіх життєвих ситуаціях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: місячні, дочка, дитина, дівчинка, менструація, мама, як пояснити


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Вважається, що після 30ти люди починають

Жінки і чоловіки: Який вік для них - найщасливіший?

Сімейні справи | 20:00, 03.12.2020

Вважається, що після 30ти люди починають "дивитись на життя" по-іншому, більш спокійно ставляться до негативу, а звідси випливає, що почуваються вони більш щасливими. Але післ 30ти - поняття дуже розмите. І фахівці взялися виясняти, який вік для чоло

Усі хвороби - від нервів. Чули про це? І щоб бути здоровою та щасливою, потрібно ставати більш позитивною. А як? Про це читай далі.

Як стати більш позитивною?

Мама | 06:15, 03.12.2020

Усі хвороби - від нервів. Чули про це? І щоб бути здоровою та щасливою, потрібно ставати більш позитивною. А як? Про це читай далі.

Чули про кризу 3? Так от, вона починається задовго до того, як дитині

Як навчити дитину "боротися" з власною істерикою?

Виховання | 00:50, 03.12.2020

Чули про кризу 3? Так от, вона починається задовго до того, як дитині "стукне" 3 рочки. Часто вже у два роки чадо проявляє характер, а коли щось не до вподоби, починаються істерики. Як допомогти джитині самостійно перемагати свою істерику?

Дуже важко стати самостійним підлітком, якщо з самого дитинства за тебе вирішували кожен твій крок. Тому батькам варто з ранніх років вводити практику

Вчимо дитину бути самостійною

Виховання | 23:55, 02.12.2020

Дуже важко стати самостійним підлітком, якщо з самого дитинства за тебе вирішували кожен твій крок. Тому батькам варто з ранніх років вводити практику прийняття власних рішень дитиною (звісно, якщо вони не шкодять її життю і здоров'ю).

Дуже важливоз раннього віку пояснити дитині, що гроші - не фетиш, але без них жити

Як навчити дитину заробляти гроші у дорослому житті?

Виховання | 22:20, 02.12.2020

Дуже важливоз раннього віку пояснити дитині, що гроші - не фетиш, але без них жити "якісно" і комфортно просто неможливо.

Усі наші психологічні проблеми родом з дитинства: образи батьків, друзів, недругів і навіть чужих людей. Травми, які ми не змогли пережити і забути,

Як поводитись батькам, щоб дитина не виросла травмованою особистістю?

Сімейні справи | 19:55, 02.12.2020

Усі наші психологічні проблеми родом з дитинства: образи батьків, друзів, недругів і навіть чужих людей. Травми, які ми не змогли пережити і забути, "переслідують" нас у дорослому житті. Не рідко в цьому вина самих батьків. Як то кажуть, якими б хоро

Ви не погані мама і тато, якщо вас дратує власна дитина, просто ви втомились від сірих буднів і постійної рутини!

Якщо власна дитина дратує: Поради для втомлених батьків

Сімейні справи | 00:40, 02.12.2020

Ви не погані мама і тато, якщо вас дратує власна дитина, просто ви втомились від сірих буднів і постійної рутини!

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: