Безсоння у жінок: причини, ознаки та лікування

Adoption
Date
  • 1281 Переглядів
Безсоння – це розлад сну/неспання, який може вплинути на ваше життя.

3120_activ-medical.jpg (73.64 Kb)

За визначенням, безсоння – це коли людина має один або декілька з таких симптомів: має проблеми із засипанням, не може заснути та/або прокидається рано, ніж очікувалося і не може знову заснути та відчуває втому після пробудження.

Безсоння може стати хронічною проблемою та бути симптомом більш серйозного захворювання чи розладу.

Види безсоння
Національний фонд сну класифікує безсоння наступним чином:

Гостре безсоння: короткі періоди часу з відсутністю належної кількості сну, як правило, спричинене життєвими подіями (подорожі, робота, стосунки). Часто це вирішується без лікування.
Хронічне безсоння: тривалі порушення сну, що проявляються у вигляді труднощів із засинанням або збереженням сну, щонайменше три ночі на тиждень протягом щонайменше трьох місяців.
Супутнє безсоння: це безсоння виникає одночасно з іншою медичною або психічною проблемою. Деякі з цих станів можуть включати біль у спині, часте сечовипускання, депресію або тривогу. Це також можна назвати вторинним безсонням.

Причини первинного безсоння у жінок
Категорія номер один для безсоння серед жінок пов’язана з гормональними змінами. Коли ви дивитеся на різні речі, які відбуваються з жіночим тілом протягом життя, це надзвичайно! З початком статевого дозрівання у жінок починаються гормональні зміни. Ці зміни тривають протягом дорослого віку і знову зменшуються після менопаузи.

Інші причини безсоння уві сні поширені серед чоловіків і жінок. Вони можуть включати:

апное сну та інші проблеми з диханням,
синдром неспокійних ніг,
стрес, тривога, депресія,
порушення роботи щитовидної залози,
кислотний рефлюкс,
ліки, кофеїн, алкоголь.

Причини вторинної інсомнії у жінок
Жінки мають свій унікальний набір причин для безсоння. Багато з них пов'язані з гормональними змінами. Вторинне безсоння означає той факт, що вам важко спати через інший стан. Це може бути пов’язано з іншим медичним, психічним або соціальним станом, який заважає добре спати. Нижче наведено деякі поширені причини вторинної безсоння у жінок:

Ризик безсоння у жінок виникає з початком менструації, але точна біологічна причина невідома.
На сон у жінок впливає гормональний вплив під час менструального циклу. Багато жінок повідомляють про порушення сну під час передменструального тижня та під час менструації, які можуть бути причиною спазмів, здуття живота та головних болів.
Серед жінок з передменструальним синдромом (ПМС) частіше спостерігається безсоння. Нещодавнє дослідження показало, що жінки з передменструальним синдромом мають гіршу якість сну.
Лактація може викликати безсоння. По-перше, через необхідність частого годування новонародженого, а по-друге, через збільшення грудей за рахунок вироблення молока.
Під час перименопаузи, менопаузи та постменопаузи безсоння дуже поширене. Повідомляється, що безсоння в перименопаузі спостерігається у 40–60% жінок. У більшості випадків це відбувається через припливи/нічне потовиділення.
Жінки, які працюють у нетрадиційну зміну (нічну або розділену зміну), мають підвищений ризик змін менструального циклу, безпліддя, викиднів і раку молочної залози.
Інші захворювання можуть викликати безсоння. Вони можуть включати, але не обмежуються цим, гострий біль, хронічний біль (артрит), гіпертонію, діабет, посттравматичний стресовий розлад (ПТСР), хворобу Альцгеймера, хворобу Паркінсона, астму та інші розлади дихання, кислотний рефлюкс, захворювання щитовидної залози та рак.

Симптоми безсоння у жінок
Симптоми безсоння дуже прості для тих, хто відчуває порушення сну. Вони включають:

труднощі з засинанням,
нічні пробудження, труднощі зі сном (проблеми з підтримкою сну) ,
прокидатися занадто рано, раніше запланованого.

Діагностика безсоння
Безсоння та інші порушення сну повинні бути визначені (діагностовані) медичним працівником. Причина цього полягає в тому, що наслідки безсоння можуть бути шкідливими для вашого фізичного та психічного здоров'я. Коли ви відвідуєте свого медичного працівника, він може запитати вас про таке:

Звички сну ,
Час, коли ви лягаєте спати, і скільки годин ви лежите в ліжку,
Що ви робите безпосередньо перед сном,
Температура вашої спальні,
Сплячий партнер або тварина в ліжку з вами,
Дрімання вдень,
Ліки,
Будь-які рослинні добавки,
Спосіб життя,
Зміни у відносинах,
Зміна зайнятості або посадових обов'язків.
.
Ваш медичний працівник може попросити вас вести щоденник тиждень або два. Цей щоденник повинен містити такі дані, як час коли ви лягаєте спати, коли ви встаєте, скільки разів ви не спали, чи дрімали ви тощо. Вони можуть навіть попросити вас записати будь-які життєві події. На основі даних, лікар встановить причину неспання та призначить лікування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: Безсоння у жінок, причини, ознаки, лікування, мама, сайт для мам, дієта, безсоння, менопауза, проблеми, порушення, неспокійних, передменструальний, синдром


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Якщо в людини не відбулося відділення від батьків, і вона залишилася залежною від них, від їхньої думки, емоцій, вона наполегливо намагатиметься позбу

Наслідки надмірної залежності дитини від батьків

Сімейні справи | 07:40, 22.07.2024

Якщо в людини не відбулося відділення від батьків, і вона залишилася залежною від них, від їхньої думки, емоцій, вона наполегливо намагатиметься позбутися залежності вже у своїй новій сім'ї.

Погана поведінкаПобачивши конфлікт між батьками, дитина відчуває бурю негативних емоцій, таких як страх, гнів, тривогу. І маленька людина не знає спос

Страшні наслідки сварок батьків при дитині

Сімейні справи | 06:20, 22.07.2024

Погана поведінкаПобачивши конфлікт між батьками, дитина відчуває бурю негативних емоцій, таких як страх, гнів, тривогу. І маленька людина не знає способів, щоб з ними справлятися. Дитина показати, що страждає, лише за допомогою криків, примх, впертос

Перший раз у перший клас - це не тільки свято, але ще багато тривоги та стресу для мами і тата.

Про що переживають батьки майбутніх першокласників?

Школярі | 01:20, 22.07.2024

Перший раз у перший клас - це не тільки свято, але ще багато тривоги та стресу для мами і тата.

Купати новонародженого ОБОВ'ЯЗКОВО в марганцівці/ромашці/чередіМІФ: купати у відварах трав малюка зовсім не обов'язково, профілактично рекомендується

Міфи і правда про догляд за дітьми від наших бабусь

Дитина | 00:30, 22.07.2024

Купати новонародженого ОБОВ'ЯЗКОВО в марганцівці/ромашці/чередіМІФ: купати у відварах трав малюка зовсім не обов'язково, профілактично рекомендується при появі запалень, подразнень, висипань, оскільки ромашка та низка – природні антисептики.

Звісно, кожна дитина - ообистість і у неї все відбувається по-своєму, та все ж...

Що потрібно знати про підлітковий вік?

Школярі | 09:30, 21.07.2024

Звісно, кожна дитина - ообистість і у неї все відбувається по-своєму, та все ж...

Чоловіки з вищою освітою йдуть у декрет частішеТиповий батько в декреті - це чоловік, який проживає в місті, з вищою освітою та заробітком вище середн

Факти про батьківство і декрет

Тато | 08:30, 21.07.2024

Чоловіки з вищою освітою йдуть у декрет частішеТиповий батько в декреті - це чоловік, який проживає в місті, з вищою освітою та заробітком вище середнього.

Психологи наголошують, що батькам варто частіше хвалити своїх дітей.

Як правильно балувати дитину?

Психологія | 06:20, 21.07.2024

Психологи наголошують, що батькам варто частіше хвалити своїх дітей.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: