Безсоння у жінок: причини, ознаки та лікування

Adoption
Date
  • 960 Переглядів
Безсоння – це розлад сну/неспання, який може вплинути на ваше життя.

3120_activ-medical.jpg (73.64 Kb)

За визначенням, безсоння – це коли людина має один або декілька з таких симптомів: має проблеми із засипанням, не може заснути та/або прокидається рано, ніж очікувалося і не може знову заснути та відчуває втому після пробудження.

Безсоння може стати хронічною проблемою та бути симптомом більш серйозного захворювання чи розладу.

Види безсоння
Національний фонд сну класифікує безсоння наступним чином:

Гостре безсоння: короткі періоди часу з відсутністю належної кількості сну, як правило, спричинене життєвими подіями (подорожі, робота, стосунки). Часто це вирішується без лікування.
Хронічне безсоння: тривалі порушення сну, що проявляються у вигляді труднощів із засинанням або збереженням сну, щонайменше три ночі на тиждень протягом щонайменше трьох місяців.
Супутнє безсоння: це безсоння виникає одночасно з іншою медичною або психічною проблемою. Деякі з цих станів можуть включати біль у спині, часте сечовипускання, депресію або тривогу. Це також можна назвати вторинним безсонням.

Причини первинного безсоння у жінок
Категорія номер один для безсоння серед жінок пов’язана з гормональними змінами. Коли ви дивитеся на різні речі, які відбуваються з жіночим тілом протягом життя, це надзвичайно! З початком статевого дозрівання у жінок починаються гормональні зміни. Ці зміни тривають протягом дорослого віку і знову зменшуються після менопаузи.

Інші причини безсоння уві сні поширені серед чоловіків і жінок. Вони можуть включати:

апное сну та інші проблеми з диханням,
синдром неспокійних ніг,
стрес, тривога, депресія,
порушення роботи щитовидної залози,
кислотний рефлюкс,
ліки, кофеїн, алкоголь.

Причини вторинної інсомнії у жінок
Жінки мають свій унікальний набір причин для безсоння. Багато з них пов'язані з гормональними змінами. Вторинне безсоння означає той факт, що вам важко спати через інший стан. Це може бути пов’язано з іншим медичним, психічним або соціальним станом, який заважає добре спати. Нижче наведено деякі поширені причини вторинної безсоння у жінок:

Ризик безсоння у жінок виникає з початком менструації, але точна біологічна причина невідома.
На сон у жінок впливає гормональний вплив під час менструального циклу. Багато жінок повідомляють про порушення сну під час передменструального тижня та під час менструації, які можуть бути причиною спазмів, здуття живота та головних болів.
Серед жінок з передменструальним синдромом (ПМС) частіше спостерігається безсоння. Нещодавнє дослідження показало, що жінки з передменструальним синдромом мають гіршу якість сну.
Лактація може викликати безсоння. По-перше, через необхідність частого годування новонародженого, а по-друге, через збільшення грудей за рахунок вироблення молока.
Під час перименопаузи, менопаузи та постменопаузи безсоння дуже поширене. Повідомляється, що безсоння в перименопаузі спостерігається у 40–60% жінок. У більшості випадків це відбувається через припливи/нічне потовиділення.
Жінки, які працюють у нетрадиційну зміну (нічну або розділену зміну), мають підвищений ризик змін менструального циклу, безпліддя, викиднів і раку молочної залози.
Інші захворювання можуть викликати безсоння. Вони можуть включати, але не обмежуються цим, гострий біль, хронічний біль (артрит), гіпертонію, діабет, посттравматичний стресовий розлад (ПТСР), хворобу Альцгеймера, хворобу Паркінсона, астму та інші розлади дихання, кислотний рефлюкс, захворювання щитовидної залози та рак.

Симптоми безсоння у жінок
Симптоми безсоння дуже прості для тих, хто відчуває порушення сну. Вони включають:

труднощі з засинанням,
нічні пробудження, труднощі зі сном (проблеми з підтримкою сну) ,
прокидатися занадто рано, раніше запланованого.

Діагностика безсоння
Безсоння та інші порушення сну повинні бути визначені (діагностовані) медичним працівником. Причина цього полягає в тому, що наслідки безсоння можуть бути шкідливими для вашого фізичного та психічного здоров'я. Коли ви відвідуєте свого медичного працівника, він може запитати вас про таке:

Звички сну ,
Час, коли ви лягаєте спати, і скільки годин ви лежите в ліжку,
Що ви робите безпосередньо перед сном,
Температура вашої спальні,
Сплячий партнер або тварина в ліжку з вами,
Дрімання вдень,
Ліки,
Будь-які рослинні добавки,
Спосіб життя,
Зміни у відносинах,
Зміна зайнятості або посадових обов'язків.
.
Ваш медичний працівник може попросити вас вести щоденник тиждень або два. Цей щоденник повинен містити такі дані, як час коли ви лягаєте спати, коли ви встаєте, скільки разів ви не спали, чи дрімали ви тощо. Вони можуть навіть попросити вас записати будь-які життєві події. На основі даних, лікар встановить причину неспання та призначить лікування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: Безсоння у жінок, причини, ознаки, лікування, мама, сайт для мам, дієта, безсоння, менопауза, проблеми, порушення, неспокійних, передменструальний, синдром


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Розлучення батьків — завжди великий стрес для дитини, який може посилитися, якщо батьки не можуть знайти спільну мову після того, як родина розпалася.

Як бути, якщо колишній чоловік погано впливає на вашу спільну дитину?

Мама | 00:30, 24.02.2024

Розлучення батьків — завжди великий стрес для дитини, який може посилитися, якщо батьки не можуть знайти спільну мову після того, як родина розпалася. Рідкісні зустрічі з одним з батьків (зазвичай, батьком) можуть стати яскравим моментом кожного міся

Нерідко жінкам з дітьми від попередніх шлюбів буває дуже складно знайти нового супутника життя. Як тільки чоловіки чують про дитину, то одразу ж тікаю

Як жінці з дитиною знайти хорошого чоловіка?

Мама | 12:10, 23.02.2024

Нерідко жінкам з дітьми від попередніх шлюбів буває дуже складно знайти нового супутника життя. Як тільки чоловіки чують про дитину, то одразу ж тікають. Психологи розкажуть, як знайти любов.

Після появи у родині дитини завжди є ймовірність, що щось піде не за планом, наприклад, мало хто з батьків здатний відрізнити вираз лідерських здібнос

Чому дитина вами командує?

Сімейні справи | 11:20, 23.02.2024

Після появи у родині дитини завжди є ймовірність, що щось піде не за планом, наприклад, мало хто з батьків здатний відрізнити вираз лідерських здібностей від перевірки батьків на гнучкість. Дедалі частіше ми бачимо родини, де дитина навіть не питає,

У кожної мами власний досвід, який навряд чи варто порівнювати з чужим. У всіх різні обставини, підхід до догляду за дітьми, побут, фінансові можливос

5 шкідливих міфів, у які вірять молоді мами

Мама | 10:30, 23.02.2024

У кожної мами власний досвід, який навряд чи варто порівнювати з чужим. У всіх різні обставини, підхід до догляду за дітьми, побут, фінансові можливості, і, зрештою, здоров'я. Однак з покоління у покоління передаються міфи, які псують мамам життя. Вж

Як вважає відомий письменник і психолог Ліз Бурбо, серед всіх психологічних травм дитинства можна виділити 5 найбільш поширених і найбільш сильно впли

5 найбільш поширених психологічних травм з дитинства

Дитина | 08:30, 23.02.2024

Як вважає відомий письменник і психолог Ліз Бурбо, серед всіх психологічних травм дитинства можна виділити 5 найбільш поширених і найбільш сильно впливаючих на формування особистості дитини.

Напевно, кожна жінка, проживши зі своїм чоловіком під одним дахом кілька років, замислюється про поповнення у родині, однак визначити наскільки гарним

Ознаки, за якими можна зрозуміти, що чоловік буде гарним батьком

Мама | 07:40, 23.02.2024

Напевно, кожна жінка, проживши зі своїм чоловіком під одним дахом кілька років, замислюється про поповнення у родині, однак визначити наскільки гарним батьком буде ваш супутник досить складно. І тим не менше, існують ознаки, які допоможуть вам зрозум

Не можна грати на протилежній стороні. Ніколи. Навіть якщо дитина тисячу разів не права.

Психологи пояснили, чому батькам завжди треба бути на боці дитини?

Сімейні справи | 06:20, 23.02.2024

Не можна грати на протилежній стороні. Ніколи. Навіть якщо дитина тисячу разів не права.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: