Чому новонароджений спить вдень і плаче вночі?

Adoption
Date
  • 6573 Переглядів
Ситуація, про яку ми будемо вести розмову, стандартна і зустрічається дуже часто. Дитина першого року життя протягом дня - предмет гордості й обожнювання родичів - тиха, мирна, весела, добре спить і не вередує. Але всі ці достоїнства миттєво зникають у той момент, коли дорослі члени сім'ї вирішують, що, після трудів праведних добре було б і поспати. Сонний настрій мами і тата явно суперечить намірам дитини, яка плаче і починає демонструвати невгамовну активність відразу ж після впровадження в ліжечко.

66_1e3cd1df9478d0598f7d4bf6a85f1f22.jpg (30.01 Kb)

У результаті ніч перетворюється в незрозуміло що ... Спів, хитання, годування, гуляння, пиття водички, сидіння на горщику, все, що завгодно, тільки не сон. Епізодично дитячі оченята все-таки закриваються, але сон не глибокий і не тривалий, постійно знаходяться приводи до пробудження, загалом, нудьгувати по ночам батькам не доводиться.

Підкреслимо: ми не розглядаємо ситуацію, при якій дитя пищить і вимагає уваги постійно - і вдень, і вночі потребує присутності дорослих, в тому, щоб його носили на руках і т.д. Тоді вже явно доводиться шукати або хвороби, якісь серйозні педагогічні проблеми.

Наш випадок, це зовсім конкретний діагноз. Звичайно його встановлюють бабусі, і звучить він так: "дитина переплутав день з ніччю". І справді: якби вдень не світило сонце й татові не треба було йти на роботу, то все виглядало б цілком пристойно - і спимо, і не кричимо, і взагалі янголятко.

Описане положення речей не дуже відбивається на стані здоров'я дитини, але зовсім не влаштовує маму й тата. Оскільки дитина все-таки досить зацікавлена у тому, щоб мати веселих, бадьорих і здорових батьків, проблему треба вирішувати.

Особистий досвід кожної дорослої людини свідчить: бажання спати в конкретний момент часу залежить від трьох основних параметрів:

* Інтенсивності енергетичних витрат - чим вони більші, тим більше хочеться спати;
* Тривалості і глибини попереднього епізоду сну, а також часу, який минув від цього самого епізоду - тут все зрозуміло без коментарів;
* Співвідношення сну і прийому їжі - після ситного обіду й сон солодкий.

Все це справедливо і для дорослого, але стосовно до дитини першого року життя, ці фактори ще більш значимі.

Можна згадати і про те, що на сон впливає стан здоров'я, бо біль, підвищення температури тіла, кашель, нудота та інші "принади" сон явно не поліпшують. Але проблема перевернутого життя не має зв'язку з конкретними хворобами, оскільки важко уявити собі певну дитячу хворобу, яка щоразу виникає саме в той момент, коли батьки збираються спати.

А ось що впливає дійсно, так це повітря в спальні. Адже зрозуміло, що якщо повітря свіже (тобто прохолодне і вологе), то спати легко, а якщо крім дитини в кімнаті присутні мама, тато, кіт Мурзик, три килима і два обігрівачі, то можуть і проблеми виникнути.
І все-таки хвороба?

У більшості випадків, дитина, нагулявшись і вдосталь наспілкувавшись з батьками, заспокоюється до 6-7 години ранку. І немає нічого дивного в тому, що не тільки мирний ранковий сон, але й всі наступні епізоди сну в денний час, використовуються мамою для власного відпочинку. Це, до речі, часто призводить до того, що ситуація стабілізується і перестає сприйматися як особливі неприємності - жінка вчиться висипатися протягом дня і вже більш-менш спокійно реагує на безсонні ночі.

У той же час, повноцінному денному відпочинку дуже заважає купа домашніх справ - прання, прасування, прибирання, приготування обіду, походи по магазинах. Але якщо б не вічно сонний, м'ятий і злий тато, із цим взагалі можна б було змиритися.

Перевернутий режим дня і ночі не виникає просто так, ні з того ні з сього. А, з урахуванням наведеної інформації, причини, що призводять до подібного розвитку подій, легко пояснити: досить дитині одну ніч не виспатися, як потреба в сні буде компенсована мирним і глибоким сном протягом дня, в результаті ніч - стане часом гуляння та спілкування.

Перевернутий режим - це хвороба. Але не тілесне страждання конкретного дитя, а соціальна хвороба конкретної сім'ї. Численні способи мирного співіснування з цією хворобою залежать від матеріального благополуччя сім'ї і передбачають, наприклад, виділення татові окремої кімнати, щоб він міг висипатися вночі, або використання праці домробітниці, щоб мама могла висипатися вдень. У той же час, хвороба, яку не лікують, може призвести до ускладнень, і вони часто дають про себе знати. Адже зрозуміло, що може статися, коли у подружжя не збігаються місце і час сну ...

Парадоксальність ситуації посилюється ще й тим, що лікарі не мають у своєму арсеналі практично ніяких способів допомоги, тобто такої чудової таблетки, яка поверне на місце перевернений режим, не існує. Справедливості заради слід зауважити: різні заспокійливі препарати (бром, пустирник, валеріана тощо) все-таки призначаються, але справжня суть такого лікування - психотерапія для батьків ("Треба ж щось робити!"), А не реальна допомога дитині.

Головний висновок - допомоги чекати немає від кого. Доведеться розбиратися з проблемою самостійно, тим більше що, на відміну від більшості інших недуг, при хворобі перевернутого режиму ефективно тільки самолікування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки коштує харчування для новонароджених

Правила самолікування

1. Постаратися проаналізувати причини. Що могло перешкодити дитині спати? Якщо ці причини мають відношення до стану здоров'я (кишкові кольки, підвищення температури тіла, біль у вусі і т.д.) - за допомогою педіатра вирішити, як діяти вдень, щоб неприємні відчуття не тривожили малюка вночі. Пам'ятати, що найчастіша причина порушень нічного сну - повітря в спальні (сухе чи тепле).

2. Як би особисто вам не хотілося спати, з усіх сил потерпіти і постаратися зробити так, щоб дитина не виспалася протягом дня. У дитини першого року життя протягом дня, тобто в інтервалі з 6,00 до 22,00, присутні від 2 до 4 епізодів сну. В ідеалі, один з цих епізодів слід виключити, але не за рахунок подовження інших. Тобто якщо дитина спала 3 рази по 2 години, а ви "добилися" того, що дитина стала спати 2 рази, але по 3 години, це нічого не змінить. Якщо дитина демонструє бажання спати,- активно розважати її (співати, грати, розмовляти і т.д.), максимально відтягуючи той час, коли вона міцно засне. І будити через дві години. Зрозуміло, що для нормальної жінки і люблячої матері, свідомо розбудити безтурботно сплячого немовляти - завдання не з легких, але більше мирних способів не існує.

3. Протягом дня максимально збільшити енерговитрати дитини. У цьому допоможуть прогулянки, активні ігри, гімнастика. Не забувати про те, що дитина дуже багато енергії витрачає на підтримку температури тіла: у жодному разі не перегрівати (не зловживати одягом та обігрівачами), зробити так, щоб під час прогулянки малюк міг рухати руками, ногами і головою.

4. Заздалегідь привести в порядок спальню, тобто добре провітрити, пропилососити, помити підлогу. Пам'ятайте, що ідеальні умови для сну - температура 18-20 градусів С, вологість - 60-70%.

5. Відрегулювати режим годування. Зробити так, щоб їжа була присутня в інтервалі 23.00-24.00. Якщо введений прикорм, в останнє годування давати те, що найбільш ситно, тобто молочно-круп'яні каші. Якщо годуємо грудьми або сумішшю, то постаратися злегка не догодувати малюка в інтервалі 18.00-20.00, щоб він краще і з великим апетитом поїв перед сном.

6. Вечірнє купання (перед останньою їжею) провести у великій ванні, у прохолодній воді з масажем і гімнастикою - це прекрасний привід і енергію витратити, і апетит нагуляти, і з батьками перед сном набавитись.

Головна складність лікування хвороби перевернутого режиму полягає в тому, що батьки, але частіше все-таки, мами та бабусі, змушені протягом певного часу здійснювати дії, які в корені суперечать загальноприйнятим уявленням про те, як треба любити дітей. Та як це можна, щоб рідне дитя не догодувати, не укласти, розбудити?! Та ми готові ще 2 роки ночами не спати!

Готові не спати? Місяцями підтримувати проблему, вирішення якої вимагає максимум 2-3 дні? Це вже інша хвороба. Мазохізм, називається. Педіатри таке не лікують.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: новонароджений, немовля, дитина, сон, плач, безсоння, порушення режиму


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Кілька дуже корисних способів

Як подолати кольки у немовляти

Немовля | 19:00, 27.03.2020

Кілька дуже корисних способів

І для малюка, і для мами

Сім корисних властивостей грудного молока

Немовля | 16:00, 26.03.2020

І для малюка, і для мами


Шведські науковці проаналізували психіку малюків, народжених за допомогою розтину

Чи є наслідки кесаревого розтину для дитини: говорять вчені

Немовля | 19:00, 23.03.2020

Шведські науковці проаналізували психіку малюків, народжених за допомогою розтину

Чим це загрожує дитині?

Чому немовля не можна допоювати водою

Немовля | 10:00, 20.03.2020

Чим це загрожує дитині?

Як зрозуміти, що у малюка несприйняття того чи іншого продукту?

Симптоми харчової алергії у малюків на грудному вигодовуванні

Немовля | 16:00, 18.03.2020

Як зрозуміти, що у малюка несприйняття того чи іншого продукту?


Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: