Чому новонароджений спить вдень і плаче вночі?

Adoption
Date
  • 7726 Переглядів
Ситуація, про яку ми будемо вести розмову, стандартна і зустрічається дуже часто. Дитина першого року життя протягом дня - предмет гордості й обожнювання родичів - тиха, мирна, весела, добре спить і не вередує. Але всі ці достоїнства миттєво зникають у той момент, коли дорослі члени сім'ї вирішують, що, після трудів праведних добре було б і поспати. Сонний настрій мами і тата явно суперечить намірам дитини, яка плаче і починає демонструвати невгамовну активність відразу ж після впровадження в ліжечко.

66_1e3cd1df9478d0598f7d4bf6a85f1f22.jpg (30.01 Kb)


У результаті ніч перетворюється в незрозуміло що ... Спів, хитання, годування, гуляння, пиття водички, сидіння на горщику, все, що завгодно, тільки не сон. Епізодично дитячі оченята все-таки закриваються, але сон не глибокий і не тривалий, постійно знаходяться приводи до пробудження, загалом, нудьгувати по ночам батькам не доводиться.

Підкреслимо: ми не розглядаємо ситуацію, при якій дитя пищить і вимагає уваги постійно - і вдень, і вночі потребує присутності дорослих, в тому, щоб його носили на руках і т.д. Тоді вже явно доводиться шукати або хвороби, якісь серйозні педагогічні проблеми.

Наш випадок, це зовсім конкретний діагноз. Звичайно його встановлюють бабусі, і звучить він так: "дитина переплутав день з ніччю". І справді: якби вдень не світило сонце й татові не треба було йти на роботу, то все виглядало б цілком пристойно - і спимо, і не кричимо, і взагалі янголятко.

Описане положення речей не дуже відбивається на стані здоров'я дитини, але зовсім не влаштовує маму й тата. Оскільки дитина все-таки досить зацікавлена у тому, щоб мати веселих, бадьорих і здорових батьків, проблему треба вирішувати.

Особистий досвід кожної дорослої людини свідчить: бажання спати в конкретний момент часу залежить від трьох основних параметрів:

* Інтенсивності енергетичних витрат - чим вони більші, тим більше хочеться спати;
* Тривалості і глибини попереднього епізоду сну, а також часу, який минув від цього самого епізоду - тут все зрозуміло без коментарів;
* Співвідношення сну і прийому їжі - після ситного обіду й сон солодкий.

Все це справедливо і для дорослого, але стосовно до дитини першого року життя, ці фактори ще більш значимі.

Можна згадати і про те, що на сон впливає стан здоров'я, бо біль, підвищення температури тіла, кашель, нудота та інші "принади" сон явно не поліпшують. Але проблема перевернутого життя не має зв'язку з конкретними хворобами, оскільки важко уявити собі певну дитячу хворобу, яка щоразу виникає саме в той момент, коли батьки збираються спати.

А ось що впливає дійсно, так це повітря в спальні. Адже зрозуміло, що якщо повітря свіже (тобто прохолодне і вологе), то спати легко, а якщо крім дитини в кімнаті присутні мама, тато, кіт Мурзик, три килима і два обігрівачі, то можуть і проблеми виникнути.
І все-таки хвороба?

У більшості випадків, дитина, нагулявшись і вдосталь наспілкувавшись з батьками, заспокоюється до 6-7 години ранку. І немає нічого дивного в тому, що не тільки мирний ранковий сон, але й всі наступні епізоди сну в денний час, використовуються мамою для власного відпочинку. Це, до речі, часто призводить до того, що ситуація стабілізується і перестає сприйматися як особливі неприємності - жінка вчиться висипатися протягом дня і вже більш-менш спокійно реагує на безсонні ночі.

У той же час, повноцінному денному відпочинку дуже заважає купа домашніх справ - прання, прасування, прибирання, приготування обіду, походи по магазинах. Але якщо б не вічно сонний, м'ятий і злий тато, із цим взагалі можна б було змиритися.

Перевернутий режим дня і ночі не виникає просто так, ні з того ні з сього. А, з урахуванням наведеної інформації, причини, що призводять до подібного розвитку подій, легко пояснити: досить дитині одну ніч не виспатися, як потреба в сні буде компенсована мирним і глибоким сном протягом дня, в результаті ніч - стане часом гуляння та спілкування.

Перевернутий режим - це хвороба. Але не тілесне страждання конкретного дитя, а соціальна хвороба конкретної сім'ї. Численні способи мирного співіснування з цією хворобою залежать від матеріального благополуччя сім'ї і передбачають, наприклад, виділення татові окремої кімнати, щоб він міг висипатися вночі, або використання праці домробітниці, щоб мама могла висипатися вдень. У той же час, хвороба, яку не лікують, може призвести до ускладнень, і вони часто дають про себе знати. Адже зрозуміло, що може статися, коли у подружжя не збігаються місце і час сну ...

Парадоксальність ситуації посилюється ще й тим, що лікарі не мають у своєму арсеналі практично ніяких способів допомоги, тобто такої чудової таблетки, яка поверне на місце перевернений режим, не існує. Справедливості заради слід зауважити: різні заспокійливі препарати (бром, пустирник, валеріана тощо) все-таки призначаються, але справжня суть такого лікування - психотерапія для батьків ("Треба ж щось робити!"), А не реальна допомога дитині.

Головний висновок - допомоги чекати немає від кого. Доведеться розбиратися з проблемою самостійно, тим більше що, на відміну від більшості інших недуг, при хворобі перевернутого режиму ефективно тільки самолікування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки коштує харчування для новонароджених

Правила самолікування

1. Постаратися проаналізувати причини. Що могло перешкодити дитині спати? Якщо ці причини мають відношення до стану здоров'я (кишкові кольки, підвищення температури тіла, біль у вусі і т.д.) - за допомогою педіатра вирішити, як діяти вдень, щоб неприємні відчуття не тривожили малюка вночі. Пам'ятати, що найчастіша причина порушень нічного сну - повітря в спальні (сухе чи тепле).

2. Як би особисто вам не хотілося спати, з усіх сил потерпіти і постаратися зробити так, щоб дитина не виспалася протягом дня. У дитини першого року життя протягом дня, тобто в інтервалі з 6,00 до 22,00, присутні від 2 до 4 епізодів сну. В ідеалі, один з цих епізодів слід виключити, але не за рахунок подовження інших. Тобто якщо дитина спала 3 рази по 2 години, а ви "добилися" того, що дитина стала спати 2 рази, але по 3 години, це нічого не змінить. Якщо дитина демонструє бажання спати,- активно розважати її (співати, грати, розмовляти і т.д.), максимально відтягуючи той час, коли вона міцно засне. І будити через дві години. Зрозуміло, що для нормальної жінки і люблячої матері, свідомо розбудити безтурботно сплячого немовляти - завдання не з легких, але більше мирних способів не існує.

3. Протягом дня максимально збільшити енерговитрати дитини. У цьому допоможуть прогулянки, активні ігри, гімнастика. Не забувати про те, що дитина дуже багато енергії витрачає на підтримку температури тіла: у жодному разі не перегрівати (не зловживати одягом та обігрівачами), зробити так, щоб під час прогулянки малюк міг рухати руками, ногами і головою.

4. Заздалегідь привести в порядок спальню, тобто добре провітрити, пропилососити, помити підлогу. Пам'ятайте, що ідеальні умови для сну - температура 18-20 градусів С, вологість - 60-70%.

5. Відрегулювати режим годування. Зробити так, щоб їжа була присутня в інтервалі 23.00-24.00. Якщо введений прикорм, в останнє годування давати те, що найбільш ситно, тобто молочно-круп'яні каші. Якщо годуємо грудьми або сумішшю, то постаратися злегка не догодувати малюка в інтервалі 18.00-20.00, щоб він краще і з великим апетитом поїв перед сном.

6. Вечірнє купання (перед останньою їжею) провести у великій ванні, у прохолодній воді з масажем і гімнастикою - це прекрасний привід і енергію витратити, і апетит нагуляти, і з батьками перед сном набавитись.

Головна складність лікування хвороби перевернутого режиму полягає в тому, що батьки, але частіше все-таки, мами та бабусі, змушені протягом певного часу здійснювати дії, які в корені суперечать загальноприйнятим уявленням про те, як треба любити дітей. Та як це можна, щоб рідне дитя не догодувати, не укласти, розбудити?! Та ми готові ще 2 роки ночами не спати!

Готові не спати? Місяцями підтримувати проблему, вирішення якої вимагає максимум 2-3 дні? Це вже інша хвороба. Мазохізм, називається. Педіатри таке не лікують.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: новонароджений, немовля, дитина, сон, плач, безсоння, порушення режиму


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

І деякі з них справді дуже небезпечні!

6 помилок, які роблить кожна молода мама

Мама | 02:00, 22.09.2023

І деякі з них справді дуже небезпечні!

Чоловіки, як виявилося, уважніше ставляться до дочок. Заручимося даними одного наукового дослідження. У ньому взяло участь 52 татусів 1-2 річних хлопч

Вчені переконані, що татусі уважніше ставляться до доньок

Тато | 21:20, 21.09.2023

Чоловіки, як виявилося, уважніше ставляться до дочок. Заручимося даними одного наукового дослідження. У ньому взяло участь 52 татусів 1-2 річних хлопчиків та дівчаток. Вчені спостерігали, як батьки співдіють зі своїми дітьми та проводили МРТ-скануван

Як ви, мабуть, вже знаєте, з 1 вересня розпочався новий церковний рік, Україна перейшла на новий стиль - і всі іменини змістилися на 13 днів. Тож усім

Як назвати дитину, яка народилась в вересні 2023?

Вибираємо Ім'я | 09:00, 21.09.2023

Як ви, мабуть, вже знаєте, з 1 вересня розпочався новий церковний рік, Україна перейшла на новий стиль - і всі іменини змістилися на 13 днів. Тож усім варто дізнатися, коли тепер ваші рідні святкують свої іменини. А якщо ви ще й майбутні (або вже нов

Якщо ви не знаєте, як назвати дитинку, яка повинна народитися вже менше, ніж через місяць, радимо глянути в церковний календар (з вересня ми

Іменини в жовтні 2023 року: як назвати дитину?

Вибираємо Ім'я | 06:10, 21.09.2023

Якщо ви не знаєте, як назвати дитинку, яка повинна народитися вже менше, ніж через місяць, радимо глянути в церковний календар (з вересня ми "йдемо" за новим стилем). Тож й іменини усі посунулися на 13 днів. Тож давайте дізнаватися разом, хто святкує

Якщо ви не знаєте, як назвати дитину, або хочете більше дізнатися про рідкісні українські імена для хлопчиків та дівчаток, для вас наша стаття.

Забуті імена: Як красиво назвати хлопчика і дівчинку?

Вибираємо Ім'я | 00:35, 21.09.2023

Якщо ви не знаєте, як назвати дитину, або хочете більше дізнатися про рідкісні українські імена для хлопчиків та дівчаток, для вас наша стаття.

Психологи радять читати дітям казки. Особливо перед сном. Це заспокоює дитину і налаштовує її на спокійну ніч. А в дорослому віці діти з любов'ю і теп

Читаємо дітям казку перед сном: Колобок

Дитина | 08:00, 15.09.2023

Психологи радять читати дітям казки. Особливо перед сном. Це заспокоює дитину і налаштовує її на спокійну ніч. А в дорослому віці діти з любов'ю і теплом будуть згадувати вечора, коли мама чи тато читали їм казку. Сьогодні ми пропонуємо українську на

Значення: бажана, вперта або пані; морська.

Обираємо ім'я для дитини: Старе українське ім'я Марися

Вибираємо Ім'я | 07:00, 15.09.2023

Значення: бажана, вперта або пані; морська.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: