Хіміки виявили, що курили майя

Adoption
Date
  • 87 Переглядів
В останках 14 мініатюрних лікарських керамічних судин древньої цивілізації дослідники з Університету штату Вашингтон виявили сліди квітів чорнобривців. Повідомляє сайт Наша мама.
Лікарські посудини, спочатку захоронення понад тисячу років тому на півострові Юкатан в Мексиці, також містять хімічні сліди, присутні в двох типах сушеного тютюну: Nicotiana tabacum і N. rustica. Дослідницька група, очолювана доктором антропології Маріо Циммерманном, вважає, що чорнобривці прямостоячі змішували з тютюном і курили в лікувальних цілях.

Виявлення вмісту посудин малює більш чітку картину того, як стародавні майя використовували ліки. "Хоча вчені і встановили, що тютюн широко використовувався на всій території Америки, докази застосування інших рослин в медичних або релігійних цілях залишилися в значній мірі невивченими. Методи аналізу, розроблені у співпраці між кафедрою антропології та Інститутом біологічної хімії, дають нам можливість досліджувати вживання наркотиків в стародавньому світі, як ніколи раніше", - розповів Циммерман.

Робота Циммермана і його колег стала можливою завдяки новому методу аналізу, заснованого на метаболоміці, здатній виявляти тисячі рослинних сполук або метаболітів в залишках, зібраних з посудин, труб, чаш та інших археологічних артефактів. Потім ці з'єднання використовують для того, щоб визначити які саме рослини застосовував древній народ.

Біохімічний аналіз копалин курильних трубок раніше обмежувався визначенням малого числа біомаркерів: нікотину, анабазіна, котинина і кофеїну. Це дозволяло з'ясувати лише тип вживаного в минулому тютюну, але не давало інформації про нетютюнові матеріали в складі курильної суміші. "Наш сучасний метод на основі метаболоміки дозволяє ідентифікувати тисячі рослинних речовин, які стародавні люди застосовували для різних цілей", - зазначає Девід Ганг, професор Інституту біологічної хімії Університету штату Вашингтон (WSU) і співавтор дослідження.

Навесні 2012 року Циммерман допоміг розкопати два церемоніальних глечика, які використовувалися для аналізу. У той час він працював на розкопках під керівництвом Національного інституту антропології та історії Мексики на околиці Меріди, де підрядник виявив археологічні сліди майя, розчищаючи землі для нового житлового комплексу. Циммерман і команда археологів використовували GPS-обладнання, щоб розділити територію на шахову сітку. Потім вони прорубали собі шлях через густі джунглі в пошуках невеликих курганів та інших ознак древніх будівель, де іноді знаходять останки людей.

В даний час дослідницька група WSU веде переговори з декількома інститутами в Мексиці, щоб отримати доступ до більш древніх посудин з цього регіону, які вони можуть проаналізувати на наявність рослинних залишків. Інший проект, над яким вони зараз працюють - вивчення органічних залишків, що збереглися в зубному нальоті древніх скелетів людей. "Ми розширюємо кордони археологічної науки, щоб краще дослідити зв'язок людей з широким спектром психоактивних рослин", - уклав Шеннон Тушінгем, професор антропології в Університеті Вашингтона і співавтор дослідження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги:


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

В Україні буде сервіс пошуку ліків для онкохворих

Новини | 22:00, 23.02.2021

У прес-службі МОЗ України повідомили про новий електронний сервіс для онкохворих.

Сергій Бабкін розповів про важку хворобу

Зіркові батьки | 18:00, 23.02.2021

Український музикант, батько чотирьох дітей, розповів, що почав стрімко втрачати зір.

В Бельгії можуть продовжити карантин до 1 квітня

Новини | 13:00, 23.02.2021

Уряд Бельгії в понеділок озвучив наукові прогнози поширення пандемії COVID-19 в країні, вказавши, що було б дуже ризиковано значно послабити поточні обмеження в найближчі тижні.

Гібіскус покращує здоров'я та продовжує життя

Новини | 11:30, 23.02.2021

Споживання гібіскуса може збільшувати тривалість життя, покращуючи здоров'я серцево-судинної системи, знижуючи ризик розвитку деменції.

Небезпека бодіпозитиву для людини

Новини | 07:30, 23.02.2021

Багатьох розслабляє такий вид мислення.

Червоні руки - симптом небезпечної хвороби

Новини | 22:00, 22.02.2021

Це симптом неалкогольного стеатогепатиту.

У Фейсбуку заборонили рекламу про вакцинацію

Новини | 16:00, 22.02.2021

Популярна соціальна мережа Facebook заблокувала публікації з рекламою обов'язкової вакцинації.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: