Чоловіче безпліддя: актуальні питання

Adoption
Date
  • 1979 Переглядів
05_22.jpg

Чоловіче безпліддя - настільки делікатна тема, що її навіть в кругу чоловіків не обговорюють.
Часто трапляється, що чоловік соромиться звертатись до фахівця, а від цього страждає і дружина, і він сам.Згідно зі статистикою, в Україні 14% подружніх пар не може мати дітей. Ще не так давно говорили тільки про жіночу безплідність. Сьогодні відомо, що в 40% випадків в бездітності пар основним є саме "чоловічий фактор".

Відомо, жителі мегаполісів більш схильні даної проблеми, ніж, скажімо, жителі сіл і т.д. Цьому можна знайти деяке пояснення. Наприклад, наявність таких факторів як хронічний стрес, ненормований робочий день, нерегулярне харчування, екологічний фактор, шкідливі звички, інфекції, що передаються статевим шляхом, малорухливий спосіб життя - це ті фактори, концентрація яких у великих містах набагато вища, ніж у районних центрах. Якість продуктів харчування, вода - ті чинники, які як опосередковано, так і безпосередньо впливають на якість сперми. Крім перерахованих факторів важливо враховувати ще те, що людей у ​​мегаполісах більше, ніж в районних центрах, тому й відсоток звернень може бути більше.

Безпліддя - серйозний діагноз. Його можна поставити тільки в профільному лікувальному закладі на підставі неодноразово проведених аналізів спермограми (як мінімум, 3 аналізи).

З проблемою, що загрожує безпліддям, чоловіки можуть зіткнутися в різні періоди свого життя. У хлопчиків (до статевого дозрівання), батьки повинні звернути увагу на перенесені в ранньому дитинстві вірусні інфекції, особливо епідемічний паротит. Справа в тому, що вірус, який вражає слинні залози у хлопчиків, також вражає яєчка, що може призвести до безпліддя в майбутньому. Тому вакцинації проти інфекцій (у тому числі і від епідемічного паротиту) повинні проводитися в терміни, зазначені в календарях щеплень і суворо дотримуватися. У період статевого дозрівання важливо оберігати хлопчиків від травм органів мошонки, інфекцій, що передаються статевим шляхом.

Зайва вага має причинно-наслідковий зв'язок з безпліддям. Гормональні порушення різного характеру безпосередньо впливають на якість сперми. У зрілому віці - алкоголь, куріння, стреси - це ті основні причини, які впливають на якість сперми у чоловіків.

У кожному конкретному випадку лікування підбирається індивідуально залежно від результатів обстеження. Ні в якому разі не можна займатися самолікуванням!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Протизаплідні препарати призводять до появи тромбозу

Є ряд заходів, які чоловік може зробити, щоб убезпечити себе від проблем з якістю сперми:

- Дотримуватися здорової, збалансованої дієту;

- Регулярно робити фізичні вправи;

- Підтримувати свою вагу в нормі;

- Не палити;

- Не зловживати алкоголем;

- Постаратися зменшити вплив стресу;

- Уникати носіння тісної нижньої білизни або штанів.

Лікуванням чоловічого безпліддя (як і жіночого) повинен займатися тільки профільний фахівець.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: здоров'я, хвороби, чоловік, безпліддя


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Норвезькі фахівці дослідили, що може перешкодити жінці виносити малюка.

Що заважає жінкам виношувати дітей

Вагітність та пологи | 09:30, 18.04.2019

Норвезькі фахівці дослідили, що може перешкодити жінці виносити малюка.

Наукові співробітники дізналися, що здатне вплинути на народження мертвої дитини.

Причини народження мертвих дітей

Я вагітна | 23:30, 10.04.2019

Наукові співробітники дізналися, що здатне вплинути на народження мертвої дитини.

Незвичайна вагітність жінки сталася у Бангладеш, повідомляє

Двічі народила за один місяць

Вагітність та пологи | 23:30, 28.03.2019

Незвичайна вагітність жінки сталася у Бангладеш, повідомляє "AsiaOne".

Американські вчені провели серію досліджень і визначили, що причиною раптової втрати пам'яті можуть стати дихальна недостатність, набряк мозочка і зло

Причини появи провалів в пам'яті

Патологія | 08:00, 24.03.2019

Американські вчені провели серію досліджень і визначили, що причиною раптової втрати пам'яті можуть стати дихальна недостатність, набряк мозочка і зловживання опадами.

Академіки з Бірмінгемського університету у Великобританії розповіли, що надлишок гормонів у представниць прекрасної статі загрожує сліпотою.

Надлишок гормонів у жінок загрожує сліпотою

Патологія | 09:30, 23.03.2019

Академіки з Бірмінгемського університету у Великобританії розповіли, що надлишок гормонів у представниць прекрасної статі загрожує сліпотою.

Як зазначає

Не варто відкладати повторну вагітність, якщо перша закінчилася невдало

Вагітність та пологи | 09:30, 05.03.2019

Як зазначає "BBC", під мертвонародженням розуміється поява на світ мертвої дитини після 24 повних тижнів вагітності і, якщо дитина вмирає на більш ранньому терміні ще в утробі матері (викидень).

У ситуації, коли гормональний фон зазнає несприятливих змін, можуть розвинутися захворювання і патологічні стани, які саме - читайте у нашому матеріал

Захворювання, пов'язанні з порушенням гормонального балансу

Хвороби | 09:30, 20.02.2019

У ситуації, коли гормональний фон зазнає несприятливих змін, можуть розвинутися захворювання і патологічні стани, які саме - читайте у нашому матеріалі.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: