5 причин, чому сперма чоловіків може бути неякісною

Adoption
Date
  • 512 Переглядів
За останні 40 років кількість сперматозоїдів у чоловіків скоротилася вдвічі. З низькою кількістю сперматозоїдів та з проблемами їх якості стикається кожна третя пара, що намагається завагітніти. У чому проблема, пояснював професор БДМУ, уролог Валерій Зайцев.

7378_2.jpg (23.43 Kb)

Дослідження чоловіків з безплідних пар в Італії, показало, що якість сперми також є маркером їх загального здоров'я - більшість чоловіків з низьким рівнем сперматозоїдів мали метаболічний синдром. Це набір факторів ризику, включно з вищим індексом маси тіла, тобто ожирінням та підвищеним артеріальним тиском. Вони призводять до збільшення ризик розвитку діабету, серцевих захворювань та інсульту. А також до багатьох урологічних проблем – неплідності, проблем з ерекцією, раку простати тощо.

Головними та найбільш частими причинами порушення якості сперми є інфекції, що передаються статевим шляхом, запалення простати, варикоцеле, прийом медикаментів, а також популярні серед спортсменів анаболічні гормони. Також серед загальних причин - хімікати, які входять до складу добрив і пластику, ожиріння, куріння, стрес і малорухливий спосіб життя.

У проблемах зі спермою, як правило, поєднується кілька причин. В більшості випадків дані фактори піддаються корекції. Особливо якщо чоловік хоче досягти змін. Що буває не завжди, стверджую як лікар.

На якість (консистенцію, колір, смак і запах) сперми впливають низка факторів: продукти та тип харчування, алкоголь, кількість вживаної рідини, фізична активність, паління, прийом медикаментів, частота сексуальних контактів, рівень тестостерону, наявність або відстутність статевих інфекцій.

Іноді виділення сперми може не відбуватись, навіть при збереженні оргазму. Приміром, це зустрічається приблизно у 2% чоловіків, котрим поставлено діагноз "безпліддя". Найчастіше це виникає після травматичних уражень статевих органів, після операцій на простаті, іноді деякі медикаменти можуть призводити до відсутності виділення сперми. Серед них розповсюджені препарати для лікування доброякісної гіперплазії простати (адреноблокатори), деякі препарати для лікування неврологічних захворювань.

Для оцінки якості сперми критично важливим є дотримання правил при її отриманні та правильний аналіз. Приміром, абсолютно неприпустимим є отримання сперми дома з доставкою її в лабораторію. При відхилення в показниках сперми обов’язковим є повторний аналіз через 2-3 тижні.
Ведіть здоровий спосіб життя, контролюйте вагу, не використовуйте непотрібних медикаментів, не паліть і не "чіпляйте" статевих інфекцій!
Якщо би всі чоловіки притримувались таких елементарних правил, сперма була би набагато кращою!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: як завагітніти


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Виховувати дітей чоловічої статі виявилось складнішим інтелектуальним завданням, ніж виховувати дитину жіночої статі. Цього висновку дійшли науковці з

Народження сина б'є по інтелекту його батьків сильніше

Дитина | 12:10, 22.04.2024

Виховувати дітей чоловічої статі виявилось складнішим інтелектуальним завданням, ніж виховувати дитину жіночої статі. Цього висновку дійшли науковці з Чехії і Америки.

Безпліддя - це не вирок і багато пар змогли вилікувати його і зачати дитинку. Про те, що робити, коли ви почули про чоловіче безпліддя, читайте далі.

Чоловіче безпліддя: причини і як вилікувати?

Безпліддя | 12:10, 18.04.2024

Безпліддя - це не вирок і багато пар змогли вилікувати його і зачати дитинку. Про те, що робити, коли ви почули про чоловіче безпліддя, читайте далі.

Численні дослідження показують, що певні продукти можуть спричинити безпліддя і у чоловіків, і у жінок. Постарайтеся їсти таку їжу якомога рідше.

4 продукти, які призводять до безпліддя

Безпліддя | 01:20, 29.03.2024

Численні дослідження показують, що певні продукти можуть спричинити безпліддя і у чоловіків, і у жінок. Постарайтеся їсти таку їжу якомога рідше.

Чоловік може стати батьком у будь-якому віці, проте на піку фертильності перебуває у період від 20 до 30 років. Про це розповів лікар уролог-андролог

Чоловікам розповіли про ідеальний вік для зачаття дитини

Плануємо дитину | 14:50, 26.03.2024

Чоловік може стати батьком у будь-якому віці, проте на піку фертильності перебуває у період від 20 до 30 років. Про це розповів лікар уролог-андролог Батор Гончиков.

Вагітність може бути фізично та емоційно важким періодом для майбутньої мами. Підтримка чоловіка грає вирішальну роль в тому, як жінка долає ці виклик

Важливість підтримки коханої людини під час вагітності

Вагітність та пологи | 11:20, 20.03.2024

Вагітність може бути фізично та емоційно важким періодом для майбутньої мами. Підтримка чоловіка грає вирішальну роль в тому, як жінка долає ці виклики. Партнер повинен бути готовий підтримувати жінку та приймати всі зміни, які відбуваються у її житт

Середній вік жінки, яка виношує первістка, наближається сьогодні до 30 років, у той час як на початку нульових жінки народжували, як правило, до 24 ро

Як підготуватися до вагітності: поради лікаря

Плануємо дитину | 06:20, 17.03.2024

Середній вік жінки, яка виношує первістка, наближається сьогодні до 30 років, у той час як на початку нульових жінки народжували, як правило, до 24 років. Рішення стати батьками залежить, зокремаі, і від соціальних чинників, проте зростання рівня обі

Насамперед це не просто послуга, а складний і відповідальний процес, який вимагає психологічної, медичної та правової підготовки. Ось деякі основні фа

Сурогатне материнство: куди звертатись в Україні?

Плануємо дитину | 11:20, 10.03.2024

Насамперед це не просто послуга, а складний і відповідальний процес, який вимагає психологічної, медичної та правової підготовки. Ось деякі основні факти, які ви повинні знати.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: