Як розслабитись під час пологів?

Adoption
Date
  • 1924 Переглядів
9512_neobychnaya-i-_1.jpg (53.02 Kb)

Техніка розслаблення


Для того, щоб пологи протікали спокійніше, важливо навчитися розслаблятися. Якщо жінка добре розслаблена, розкриття шийки матки відбувається швидше і безболісно.

Чим напруженіше шийка, тим сильніше вона чинить опір розкриттю, і процес розтягується на невизначений час. М'язи матки змушені скорочуватися все сильніше і сильніше, щоб добитися хоч якогось результату. Разом з силою скорочень збільшується і інтенсивність больових відчуттів. Напружені тканини гірше забезпечуються киснем, що і породжує больові відчуття.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дослідження: У яких жінок частіше народжуються активні діти?

Для досягнення подібного ефекту необхідний постійний тренінг. Технік розслаблення існує безліч, ми пропонуємо кілька з них:

Контрастна техніка
Підходить для тих, у кого немає досвіду розслаблення. Розслаблення треба порівняти з сильним напруженням. Помічником стане свідоме напруження м'язів. Вправи виконуються сидячи або лежачи. Відчуйте своє тіло, скользніте по ньому внутрішнім поглядом. Підніміть і напружте одну ногу, носок направте на себе. У такому положенні утримуйте її 10-30 секунд, відчуваючи напругу в кожній м'язі. Раптово і повністю скиньте напругу, щоб нога впала на місце. Відчуйте легкість і шукане розслаблення в нозі. Ця вправа повторіть з іншою ногою і з руками (стисніть кулак). Тепер примружтеся, стисніть губи і розслабте. Повторіть кілька разів, прислухайтеся до відчуттів розслаблення. Чому важливо навчитися розслабляти особа? Той, кому це вдається, досягає повної релаксації. Зробити це буває досить важко: багато мімічних м'язів. Щоки і губи треба намагатися не напружувати – навик їх глибокого розслаблення в пологах сприяє хорошому розкриттю шийки матки.

Поетапне розслаблення
Цей метод підходить для людей з уявою. Завдання: викликати розслаблення в одній точці або м'язі і поширювати його далі по всьому тілу. У класичному варіанті цієї техніки починають з пальців ніг. Концентруємо увагу на мізинцях, намагаючись відчути тепло і тяжкість. Потім починаємо поетапне розслаблення від стопи вгору до коліна, животу, рукам, плечового поясу. Шиї і обличчю треба приділити більше уваги. Розслаблення можна починати з будь-якої точки: пальці ніг, рук, область серця, верхівка. Якими способами можна поширювати розслаблення? Спробуйте відчути поширення тепла і тяжкості; світло, що виникає в одній точці і розливається по тілу; накат морських хвиль, спочатку на ноги, потім вище; бігає по тілу світловий кулька.

Візуалізація
Візуалізація – це робота з образами. Розслабитися допомагає подорож у світ мрій. Уявіть якусь чудову ситуацію з власною участю. Можна використовувати реальний сюжет з минулого або створювати його, виходячи зі своїх мрій про майбутнє. Малюйте собі такі ситуації, в яких ви відчуваєте максимально позитивні емоції. Повернувшись з позитивних мрій, ви виявите, що тіло абсолютно розслаблено. Для пологів – це незамінний спосіб. Візуалізація – дуже потужний інструмент матеріалізації думки. Використовуйте тільки образи. Можна представляти свою матку як розквітаючий бутон, випусковий бджілку. На кожній сутичці намагайтеся бачити і відчувати, як хвиля підхоплює і виносить вас на свій гребінь, потім опускає. Це може не вийти відразу. Віддавайте фантазіям частину свого часу і отримаєте допомогу … від себе самої.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: пологи, жінка, дихання, схватки, потуги, перейми, вагітність, розслабитись


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Які показання виділяють лікарі?

Коли не обійтися без кесаревого розтину

Пологи | 01:10, 14.09.2019

Які показання виділяють лікарі?

Що впливає на тривалість народження малюка?

Найпоширеніші причини затяжних пологів

Пологи | 15:20, 10.09.2019

Що впливає на тривалість народження малюка?

І які консультації пройти?

Які аналізи потрібно здати перед пологами

Пологи | 11:35, 10.09.2019

І які консультації пройти?

Не обов'язково народжувати лежачи!

В чому переваги вертикальних пологів

Пологи | 19:50, 09.09.2019

Не обов'язково народжувати лежачи!

На що звертати особливу увагу?

Чому пологи починаються передчасно: п'ять причин

Пологи | 21:45, 04.09.2019

На що звертати особливу увагу?

Що потрібно знати майбутній мамі?

Чотири способи приготуватися до пологів психологічно

Пологи | 12:45, 29.08.2019

Що потрібно знати майбутній мамі?

Які є порадидля багатоплідної вагітності?

На якому терміні краще всього народжувати близнюків

Пологи | 21:20, 28.08.2019

Які є порадидля багатоплідної вагітності?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: