У грудному молоці мам, які перехворіли на ковід-19, знайшли сильні антитіла

Adoption
Date
  • 401 Переглядів
Дослідження демонструє, що у грудному молоці перехворілих на коронавірус матерів є сильні антитіла до хвороби. Ймовірно, що таким чином немовлятам передається імунітет. Біологи з Каліфорнійського університету в США дослідили зразки молока 15 породіль. Про це повідомляє видання MedicalXpress.

9934_2.jpg (16.61 Kb)


8 учасниць дослідження перехворіли на коронавірус, а решта 7 мали підозру на наявність хвороби. Зразки їхнього молока проаналізували на наявність антитіл до S-білка SARS-CoV-2. Усі досліджені зразки порівнювали з контрольними зразками від інших здорових жінок, які народжували ще до пандемії.

Результати дослідження
- Абсолютно у всіх нових зразках були специфічні антитіла IgA, які у 80% випадків могли зв’язуватися з важливою функціональною одиницею S-білка коронавірусу – рецептор-зв'язуючим доменом (RBD).
- 67% зразків зв'язувались з RBD антитіл IgG або IgM.
- Більшість IgA були секреторними, тобто вони мають захист від руйнування в слизових шлунково-кишкового тракту.

"Ми були раді, але не здивовані, виявивши в молоці високий рівень антитіл особливого типу – sIgA, які особливо ефективні при боротьбі з захворюваннями, що вражають слизову оболонку легень, такими як COVID-19", – розповіла авторка дослідження Дженніфер Хан-Холбрук.

Вчені вважають, що через те, що грудне молоко перехворілих на коронавірус матерів має високі рівні антитіл секреторного типу, годування грудьми може передавати немовлятам імунітет.

Ця знахідка відкриває шлях до лікування немовлят з важким перебігом коронавірусу та вразливих новонароджених. Окрім цього, цілком ймовірно, що антитіла очищеного молока можуть слугувати терапією для хворих на COVID-19 дорослих.

Попри це, науковцям ще далеко до розробки ефективної терапії на основі грудного молока. Але це відкриття може допомогти тим країнам, у яких немає інших доступних методів лікування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: антитіла, ковід, коронавірус, грудне молоко, грудне вигодовування


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Яке правильне дозування ліків для дітей? Доцент Елке Крекельс та її колеги виявили, що для деяких ліків це можна визначити досить просто.

Визначаємо дозування ліків для дитини

Консультації | 19:45, 19.04.2021

Яке правильне дозування ліків для дітей? Доцент Елке Крекельс та її колеги виявили, що для деяких ліків це можна визначити досить просто.

Медичні дослідження показують, що діти з розладами сну частіше страждають від алергії, вушних інфекцій і проблем зі слухом. У них частіше виникають со

Як відбивається нестача сну на здоров'ї дитини

Дитина | 10:00, 19.04.2021

Медичні дослідження показують, що діти з розладами сну частіше страждають від алергії, вушних інфекцій і проблем зі слухом. У них частіше виникають соціальні та емоційні проблеми. Який ще негативний вплив має нестача сну на дитину?

Діти теж можуть страждати від головного болю. Правда, у них це трапляється рідше.

Якщо у дитини болить голова

Дитина | 09:30, 19.04.2021

Діти теж можуть страждати від головного болю. Правда, у них це трапляється рідше.

Дослідники з Великої Британії стверджують, що діти, чиї батьки розлучені, з більшою ймовірністю схильні до ожиріння, ніж ті, чиї батьки залишаються ра

Розлучення може призвести до розвитку небезпечної хвороби у дітей

Сімейні справи | 12:00, 18.04.2021

Дослідники з Великої Британії стверджують, що діти, чиї батьки розлучені, з більшою ймовірністю схильні до ожиріння, ніж ті, чиї батьки залишаються разом. Вчені з Лондонської школи економіки і політичних наук проаналізували дані о 7, 5 тисяч дітей, щ

Поява симптомів молочниці - сигнал, який повинен спонукати звернутись до лікаря.

Поради для ефективного лікування молочниці

Мама | 22:00, 16.04.2021

Поява симптомів молочниці - сигнал, який повинен спонукати звернутись до лікаря.

У попередніх дослідженнях було встановлено, що у дорослих  курців змінюється мікробіом.

Пасивне куріння змінює мікробіом немовлят

Немовля | 15:30, 16.04.2021

У попередніх дослідженнях було встановлено, що у дорослих курців змінюється мікробіом.

Незважаючи на всі досягнення медицини, деякі основні питання не мають відповіді. Наприклад, людям не можна точно сказати, скільки вони житимуть. Також

Медики розповіли, чи можна передбачити менопаузу

Мама | 11:30, 16.04.2021

Незважаючи на всі досягнення медицини, деякі основні питання не мають відповіді. Наприклад, людям не можна точно сказати, скільки вони житимуть. Також не можна точно передбачити, коли закінчаться фертильні роки жінки.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: