Веганська дієта при діабеті: переваги

Adoption
Date
  • 843 Переглядів
Наскільки ефективна веганська дієта для профілактики та лікування діабету?

2824_unnamed_612ca2383a63b.jpg (.14 Kb)


Рослинні дієти все частіше визнаються одними з найздоровіших і найстійкіших моделей харчування. Враховуючи те, що вони мають високий вміст клітковини та низький вміст насичених жирів, веганські дієти були широко вивчені щодо їх профілактичного та терапевтичного впливу на високий рівень цукру в крові.

Наразі результати обнадійливі. Однак погано спланована рослинна дієта може містити багато вуглеводів і натрію – двох поживних речовин, за якими діабетикам слід стежити. Знання того, як скласти веганську дієту, має важливе значення, коли справа доходить до успішної профілактики та лікування цього хронічного захворювання.

Діабет – це стан, що характеризується аномально високим рівнем глюкози в крові. У здорових людей гормон інсулін допомагає доставити глюкозу в клітини організму, забезпечуючи їх необхідним паливом. У хворих на діабет організм не виробляє достатньо інсуліну або не використовує інсулін належним чином. З часом високий рівень цукру в крові може спричинити серцеві захворювання, проблеми з нирками, сліпоту та інші ускладнення. Здорове харчування є одним із найважливіших факторів, які допомагають запобігти цьому та впоратися з ним.

Веганська дієта виключає всі продукти тваринного походження:

м'ясо,
птиця,
риба,
молюски,
яйця та молочні продукти,
Похідні тваринного походження, в тому числі: желатин, мед, шелак і деякі форми вітамінів.

Вегани, як правило, готують їжу з фруктів, овочів, зернових, бобових, горіхів і насіння і їм може знадобитися вживати певні дієтичні добавки, щоб уникнути потенційних недоліків.

Багато продуктів рослинного походження містять не тільки поживні речовини, але й насичують. Наприклад, волокнисті цільнозернові продукти забезпечують повільне вивільнення енергоефективних вуглеводів, клітковини та ключових вітамінів і мінералів. Рослинні дієти також багаті фітонутрієнтами, і вони часто мають антиоксидантну дію, що може допомогти захистити від серцево-судинних захворювань і деяких видів раку.

З іншого боку, такі звичайні веганські продукти, як фрукти, злаки та бобові, містять багато вуглеводів. Обмеження вуглеводів є одним з найбезпечніших і найефективніших способів лікування діабету.

У той же час, вчені припускають, що коли йдеться про споживання вуглеводів і реакцію на інсулін, якість важливіша за кількість. Якість вуглеводів зазвичай вимірюється за допомогою глікемічного індексу (ГІ) - рейтингової системи, яка показує, наскільки швидко певний харчовий продукт може підвищити рівень цукру в крові, якщо його їсти сам по собі. Таким чином, вживання помірних кількостей продуктів з низьким ГІ може бути хорошою стратегією для діабетиків 2 типу.

Але які продукти вважаються з низьким ГІ? Макарони, бобові та багато фруктів, як правило, є найбільш підходящими. Але деякі фрукти містять більше цукру, ніж інші, тому обов’язково треба знати те, які фрукти корисні для діабетиків, щоб переконатися, що ви вибрали найкращі.

Веганська дієта при діабеті: переваги

1. Контроль ваги
Однією з потенційних переваг веганської дієти при цукровому діабеті є покращений контроль ваги. Надмірна вага або ожиріння тісно пов’язані з резистентністю до інсуліну та діабетом 2 типу. Підтримка здорової ваги є основною частиною лікування діабету. Втрата ваги допомагає стабілізувати рівень цукру в крові, знизити артеріальний тиск і запобігти серцево-судинним проблемам.

2. Профілактика діабету
Відповідно до мета-аналізу, опублікованого в JAMA Internal Medicine, більш висока прихильність до цієї рослинної дієти може значно знизити ризик розвитку діабету 2 типу. Цей зв’язок був міцним із збільшенням споживання фруктів, овочів, цільного зерна та горіхів.

Несправність підшлункової залози є однією з основних причин діабету 2 типу. Веганські дієти з низьким вмістом жиру можуть допомогти контролювати підшлункову залозу. Ожиріння та дисліпідемія можуть порушити функцію клітин підшлункової залози, що виробляють інсулін, що зрештою призведе до їх загибелі. Високий рівень глюкози в крові може ще більше прискорити цей процес. Дієти з високим вмістом насичених жирів тваринного походження особливо шкідливі, тоді як ненасичені жири рослинного походження захищають клітини підшлункової залози від пошкодження.

Веганські дієти також можуть бути кращими, ніж дієти всеїдних, щодо покращення чутливості до інсуліну. Споживання тваринного білка підсилює резистентність до інсуліну, тоді як рослинна їжа підвищує чутливість до інсуліну. Це відбувається незалежно від маси тіла.

3. Лікування діабету
Все більше доказів свідчать про те, що веганські дієти можуть бути ефективними в лікуванні існуючого діабету 2 типу. Кілька досліджень продемонстрували, що рослинні дієти краще знижують HbA1c (тест на глікований гемоглобін, який вимірює зміни рівня цукру в крові за останні 2-3 місяці), ніж звичайні дієти. Однак деякі медичні працівники стверджують, що пацієнтам важко дотримуватися веганської дієти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: Веганська дієта, при діабеті, переваги, безпека, дієта, діабет, цукор, глюкоза, вегани, їжа, харчування, профілактика, вага, лікування, інсулін, походження, рівень, залоза, вуглеводи, підшлункова


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Шкільний вік - один з найважливіших періодів для розвитку зорового аналізатора, тому профілактичні огляди необхідно проходити два рази на рік.

Чому прогресує короткозорість у дітей?

Дитина | 06:20, 27.11.2023

Шкільний вік - один з найважливіших періодів для розвитку зорового аналізатора, тому профілактичні огляди необхідно проходити два рази на рік.

Часто можуть траплятися такі ситуації, коли перед важливим іспитом чи співбесідою почав боліти живіт або ж раптово зникав голос перед важливим виступо

Як негативні емоції у батьків можуть призвести до хвороб?

Психологія | 02:00, 26.11.2023

Часто можуть траплятися такі ситуації, коли перед важливим іспитом чи співбесідою почав боліти живіт або ж раптово зникав голос перед важливим виступом на конференції. Це виникає через вразливість тіла до емоцій людини.

Для тренування імунітету діти періодично мають хворіти. Але якщо дитина буквально не вилізає з застуд, хворіє часто і із затяжними епізодами, його іму

Як допомогти формуванню здорового імунітету у дитини?

Імунітет | 08:20, 23.11.2023

Для тренування імунітету діти періодично мають хворіти. Але якщо дитина буквально не вилізає з застуд, хворіє часто і із затяжними епізодами, його імунній системі потрібна допомога та підтримка!

Американські науковці зробили неочікуваний висновок та виявили, що помірне споживання алкоголю допомагає дожити до 90 років.

Американські вчені здивували, як дожити до 90

Здоров'я | 02:00, 22.11.2023

Американські науковці зробили неочікуваний висновок та виявили, що помірне споживання алкоголю допомагає дожити до 90 років.

Насправді, жодна їжа не зможе на 100% запобігти раку грудей. Але існує багато продуктів, які підтримують здоров'я, і тим самим зменшують ризик цього з

4 продукти, які захистять від раку грудей

Харчування | 07:30, 21.11.2023

Насправді, жодна їжа не зможе на 100% запобігти раку грудей. Але існує багато продуктів, які підтримують здоров'я, і тим самим зменшують ризик цього захворювання.

Нове дослідження науковців Единбурзького університету показало неочікувані дані, що користі від кави більше, ніж шкоди.

Скільки кави потрібно пити, щоб знизити ризик появи раку?

Харчування | 06:20, 20.11.2023

Нове дослідження науковців Единбурзького університету показало неочікувані дані, що користі від кави більше, ніж шкоди.

Медики встановили, що грейпфрутовий сік у поєднанні з ліками може бути небезпечним для здоров'я. У поєднанні з певними препаратами він може бути навіт

Який сік смертельно небезпечно вживати разом з ліками?

Харчування | 06:20, 17.11.2023

Медики встановили, що грейпфрутовий сік у поєднанні з ліками може бути небезпечним для здоров'я. У поєднанні з певними препаратами він може бути навіть смертельним.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: