Дитячі фобії: коли звертатись до спеціалістів?

Adoption
Date
  • 144 Переглядів
Фобії можуть викликати небезпечні панічні атаки.


Дитячі фобії


Досить часто маленькі діти бояться темряви, грози, собак, павуків і клоунів. Панічні атаки рідко трапляються у малюків, але частішають, коли дитина дорослішає. Посттравматичний стрес може статися, якщо дитина пережила травматичний досвід.

Специфічні фобії у дітей

Деякі загальні фобії дитинства включають в себе страх темряви, шторму, собак, павуків, костюмованих персонажів (наприклад, клоунів), висоти, крові і ін'єкцій. Діти з певними фобіями будуть намагатися уникати ситуації, яку бояться. Хоча дані фобії є загальними, зверніться за професійною допомогою, якщо страх вашої дитини:

- дійсно заважає повсякденному житті дитини;

- це те, що дитина повинна була перерости;

- триває довше шести місяців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дратівливість і фобії: що передається дітям від їх батьків?

Панічні атаки у дітей

Панічні атаки - це раптовий напад страху, що супроводжується фізичними почуттями, такими як прискорене серцебиття, задишка, утруднення в горлі або грудях, пітливість, запаморочення. Під час панічної атаки діти можуть думати, що вони вмирають або з ними відбувається щось жахливе. Ці види психічних епізодів досить рідко зустрічаються у маленьких дітей і більш поширені серед підлітків.

Панічний розлад

Страх або занепокоєння панічних атак називають панічним розладом. Для дітей з панічним розладом страх криється в самих панічних атаках, а не в конкретній ситуації. Це означає, що діти бояться своїх панічних симптомів, а не того, що викликає занепокоєння, наприклад, собаки, кусають їх, темрява і т.д. Панічні розлади дуже рідко трапляються в ранньому дитинстві - захворювання широко поширене серед старших підлітків і молодих людей.

Посттравматичний стрес

Посттравматичний стрес - це реакція на важкий травматичне подія, при якому дитина був поранений, відчував сильний страх, відчував себе вкрай наляканим або його житті щось загрожувало. Події, які можуть викликати таку реакцію, включають стихійні лиха, аварії і сексуальне, фізичне та емоційне насильство. Діти, які постраждали в результаті травматичного події, зазвичай виявляють занепокоєння протягом декількох тижнів після цього. Потім тривога поступово зникає.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: діти, фобії, психологія


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Багато сімейних пар розходяться, зсилаючись на те, що

Головний секрет щасливих пар відшукали вчені

Сімейні справи | 07:50, 18.01.2021

Багато сімейних пар розходяться, зсилаючись на те, що "не зійшлись характерами". Напевно, для того, аби зберегти сім'ю, замало характеру, адже стосунки - це щоденна праця. А науковці виявили головний секрет благополучних відносин.

Багато людей люблять поговорити самі з собою, так би мовити, висловлюють свої думки вголос. Це норма чи варто звернутись до фахівця?

Говориш сам з собою - це норма чи патологія?

Патологія | 06:50, 18.01.2021

Багато людей люблять поговорити самі з собою, так би мовити, висловлюють свої думки вголос. Це норма чи варто звернутись до фахівця?

Чому варто привчати дитину читати частіше?

Психологія | 15:30, 15.01.2021

Ці навички стануть в нагоді на все життя. Детальніше - читайте у матеріалі.

У багатьох з нас є ця риса - хвилюватись, що подумають інші про нас у тій чи іншій ситуації. Аона ні до чого хорошого не призводить, лише руйнує нам ж

Як перестати хвилюватись, що думають про тебе інші?

Психологія | 05:00, 15.01.2021

У багатьох з нас є ця риса - хвилюватись, що подумають інші про нас у тій чи іншій ситуації. Аона ні до чого хорошого не призводить, лише руйнує нам життя і плани на нього.

Як правильно сваритись на дитину?

Психологія | 20:00, 13.01.2021

Психологи розповіли, яких правил варто дотримуватись.

Коли люди знаходять собі споріднену душу, вони розуміють, що поряд з ними той, з ким можна розділити усе: і радість, і сльози. Проте, є речі, які псих

Про що ніколи не треба просити чоловіка?

Мама | 05:50, 13.01.2021

Коли люди знаходять собі споріднену душу, вони розуміють, що поряд з ними той, з ким можна розділити усе: і радість, і сльози. Проте, є речі, які психологи радять не просити у чоловіків.

Життя - водночас дуже проста і дуже складна штука. Є речі, які потрібно усвідомити дуже скоро, аби було легше жити і досягати поставлених цілей.

10 правил життя, які варто завчити до 25

Психологія | 08:50, 12.01.2021

Життя - водночас дуже проста і дуже складна штука. Є речі, які потрібно усвідомити дуже скоро, аби було легше жити і досягати поставлених цілей.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: