Дитячі фобії: коли звертатись до спеціалістів?

Adoption
Date
  • 232 Переглядів
Фобії можуть викликати небезпечні панічні атаки.


Дитячі фобіїДосить часто маленькі діти бояться темряви, грози, собак, павуків і клоунів. Панічні атаки рідко трапляються у малюків, але частішають, коли дитина дорослішає. Посттравматичний стрес може статися, якщо дитина пережила травматичний досвід.

Специфічні фобії у дітей

Деякі загальні фобії дитинства включають в себе страх темряви, шторму, собак, павуків, костюмованих персонажів (наприклад, клоунів), висоти, крові і ін'єкцій. Діти з певними фобіями будуть намагатися уникати ситуації, яку бояться. Хоча дані фобії є загальними, зверніться за професійною допомогою, якщо страх вашої дитини:

- дійсно заважає повсякденному житті дитини;

- це те, що дитина повинна була перерости;

- триває довше шести місяців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дратівливість і фобії: що передається дітям від їх батьків?

Панічні атаки у дітей

Панічні атаки - це раптовий напад страху, що супроводжується фізичними почуттями, такими як прискорене серцебиття, задишка, утруднення в горлі або грудях, пітливість, запаморочення. Під час панічної атаки діти можуть думати, що вони вмирають або з ними відбувається щось жахливе. Ці види психічних епізодів досить рідко зустрічаються у маленьких дітей і більш поширені серед підлітків.

Панічний розлад

Страх або занепокоєння панічних атак називають панічним розладом. Для дітей з панічним розладом страх криється в самих панічних атаках, а не в конкретній ситуації. Це означає, що діти бояться своїх панічних симптомів, а не того, що викликає занепокоєння, наприклад, собаки, кусають їх, темрява і т.д. Панічні розлади дуже рідко трапляються в ранньому дитинстві - захворювання широко поширене серед старших підлітків і молодих людей.

Посттравматичний стрес

Посттравматичний стрес - це реакція на важкий травматичне подія, при якому дитина був поранений, відчував сильний страх, відчував себе вкрай наляканим або його житті щось загрожувало. Події, які можуть викликати таку реакцію, включають стихійні лиха, аварії і сексуальне, фізичне та емоційне насильство. Діти, які постраждали в результаті травматичного події, зазвичай виявляють занепокоєння протягом декількох тижнів після цього. Потім тривога поступово зникає.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: діти, фобії, психологія


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Дослідники поділилися результатами нової роботи, в ході якої вимірювали мозкову активність як батьків, так і дітей. В результаті вчені розповіли, як з

Науковці розповіли, як вибудувати близькі стосунки з дитиною

Мама | 11:00, 09.04.2021

Дослідники поділилися результатами нової роботи, в ході якої вимірювали мозкову активність як батьків, так і дітей. В результаті вчені розповіли, як зблизитися з дитиною з наукової точки зору.

Якщо між вами існує напруга чи ви ображені через минулі сварки, то варто виправити це. З чого почати? Ми підготували кілька порад, які допоможуть зміц

Поради, як налагодити напружені стосунки з мамою

Сімейні справи | 10:00, 08.04.2021

Якщо між вами існує напруга чи ви ображені через минулі сварки, то варто виправити це. З чого почати? Ми підготували кілька порад, які допоможуть зміцнити відносин з мамою.

Усі наші проблеми родом з дитинства. Давайте розглянемо 5 речей, які шкодять дітям з перспективою на майбутнє.

Помилки, які зруйнують життя дитини

Психологія | 09:30, 08.04.2021

Усі наші проблеми родом з дитинства. Давайте розглянемо 5 речей, які шкодять дітям з перспективою на майбутнє.

Соціологи провели дослідження та, ймовірно, знайшли чудо-ліки – голос мами по телефону. Наука доводить, що дзвінок до мами настільки ж потужний, як і

Вчені з'ясували, чому потрібно частіше телефонувати мамі

Психологія | 08:00, 08.04.2021

Соціологи провели дослідження та, ймовірно, знайшли чудо-ліки – голос мами по телефону. Наука доводить, що дзвінок до мами настільки ж потужний, як і обійми.

Якщо дитина погано поводиться, то батькам варто задуматися про те, що вони зробили не так, зокрема, чи правильно ви розмовляєте з малечею. Виховательк

Фрази, які допоможуть дитині слухати своїх батьків

Мама | 05:00, 08.04.2021

Якщо дитина погано поводиться, то батькам варто задуматися про те, що вони зробили не так, зокрема, чи правильно ви розмовляєте з малечею. Вихователька Венді Снайдер розповіла, які фрази варто говорити дітям.

Родичі часто обіймають та цілують дітей, не питаючи у них дозволу. Варто розібратись як правильно діяти в таких ситуаціях.

Обійми та поцілунки родичів: чому не варто змушувати дитину

Психологія | 20:30, 07.04.2021

Родичі часто обіймають та цілують дітей, не питаючи у них дозволу. Варто розібратись як правильно діяти в таких ситуаціях.

У нашому суспільстві всі звикли, що турбота про малюків - основне завдання жінки. Чоловіки в цей час повинні займатись фінансовим забезпеченням родини

Чому чоловіки не люблять приділяти час вихованню дітей

Сімейні справи | 10:30, 07.04.2021

У нашому суспільстві всі звикли, що турбота про малюків - основне завдання жінки. Чоловіки в цей час повинні займатись фінансовим забезпеченням родини. Такий розподіл виникає не просто так.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: