Науковці розповіли, як поводятся люди, коли вони обманюють

Adoption
Date
  • 89 Переглядів
Якщо хочете знати, чи не обманює вас ваш співрозмовник, тоді читайте далі.

1110_tcll6vaw1di.jpg (28.77 Kb)


Експерименти вчених з Нідерландів і Великобританії показали, які рухи тіла характерні для брехунів. Вони визначили, що поведінку брехуна необхідно розглядати залежно від дії людини, якій брешуть.

Вивчення поведінки брехунів проводять давно, але абсолютно надійних методів розпізнавання її все ще немає. Крім того, такі дослідження зазвичай спрямовані на вивчення поведінки самого брехуна — у відриві від взаємодії його з людиною, яку обманюють. Спробу заповнити цю прогалину зробили вчені з Університету імені Еразма Роттердамського (Нідерланди), Ланкастерського і Відкритого університетів (Великобританія).

Для цього вони провели експерименти, в яких брали участь студенти коледжів: 98 осіб чоловічої статі у віці від 18 до 36 років (одну стать вибрали для того, щоб уникнути впливу відмінностей на координацію рухів учасників). Добровольців при цьому просили вирішити складну головоломку, а потім розповісти про неї іншим учасникам. Перед проведенням експерименту вчені збрехали добровольцям про те, що головоломка буде легкою, хоча насправді вона такою не була.

Це, за задумом, мало сприяти тому, щоб і самі учасники збрехали згодом — вже іншим добровольцям, коли розповідали їм про вирішене завдання. Всіх учасників забезпечили датчиками, за допомогою яких вчені фіксували рухи їх тіла. При цьому завдання розписали так, що студентам доводилося брехати все більш витончено і докладати до цього більше зусиль.

В результаті вчені з'ясували, що учасники, які брехали, зазвичай імітували рухи тіла тих, кого обманювали. І чим складнішою була брехня, тим точніше вони копіювали поведінку партнера. Як вважають дослідники, це пов'язано з тим, що витончений обман вимагає такої великої розумової роботи, що тіло змушене імітувати рухи іншої людини, а не генерувати їх самостійно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: людина, обманює, бреше, обман, неправда, обмани мене


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Батькам потрібно дозволяти дітям робити помилки, досліджуючи навколишній світ, оскільки це зміцнює їх нейронні зв'язки, необхідні для навчання, а робо

Чому діти не повинні боятися помилятись?

Дитина | 07:00, 25.02.2021

Батькам потрібно дозволяти дітям робити помилки, досліджуючи навколишній світ, оскільки це зміцнює їх нейронні зв'язки, необхідні для навчання, а робота в умовах невизначеності допомагає формувати мозок.

"Сови" виконують роботу гірше, ніж "жайворонки"

Психологія | 16:00, 24.02.2021

"Сови" можуть в два рази частіше, ніж "жайворонки", погано працювати і бути підвищений ризик розвитку дострокового виходу на пенсію через інвалідність.

Чому взимку частіше виникають депресії?

Психологія | 11:00, 24.02.2021

Сезони впливають на наші емоції і соціальне життя. Негативні емоції можуть бути пригнічені влітку, тоді як сезонні афективні розлади досягають піку в темніші зимові місяці. Опіоїди регулюють як настрій, так і товариськість в мозку.

Є батьки, які намагаються дбайливо вибудовувати довірливі відносини зі своїми дітьми. Інші на це можуть навіть не зважати. Про це у своєму блозі розпо

Чому діти не довіряють батькам?

Сімейні справи | 07:00, 24.02.2021

Є батьки, які намагаються дбайливо вибудовувати довірливі відносини зі своїми дітьми. Інші на це можуть навіть не зважати. Про це у своєму блозі розповів Дмитро Карпачов.

Чому варто відмовитись від сумних смайликів в мережі?

Психологія | 12:30, 23.02.2021

Нове дослідження, проведене вченими з Школи психології Університету Оттави, показало, що використання негативних смайликів в текстових повідомленнях викликає негативне сприйняття відправника незалежно від його істинного наміру.

Підхід до виховання дівчаток і хлопчиків має бути особливий та обдуманий для кожного до дрібниць.

Психологи пояснили різницю у вихованні хлопчиків і дівчаток

Психологія | 12:00, 23.02.2021

Підхід до виховання дівчаток і хлопчиків має бути особливий та обдуманий для кожного до дрібниць.

Підхід до виховання дівчаток і хлопчиків має бути особливий та обдуманий для кожного до дрібниць.

Психологи пояснили різницю у вихованні хлопчиків і дівчаток

Психологія | 12:00, 23.02.2021

Підхід до виховання дівчаток і хлопчиків має бути особливий та обдуманий для кожного до дрібниць.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: