Чому взимку частіше виникають депресії?

Adoption
Date
  • 63 Переглядів
Сезони впливають на наші емоції і соціальне життя. Негативні емоції можуть бути пригнічені влітку, тоді як сезонні афективні розлади досягають піку в темніші зимові місяці. Опіоїди регулюють як настрій, так і товариськість в мозку.

Зимова депресія


У дослідженні, проведеному в ПЕТ-центрі Турку, Фінляндія, дослідники порівняли, як тривалість світлового дня впливає на опіоїдні рецептори у людей і щурів.

"В ході дослідження ми виявили, що кількість опіоїдних рецепторів залежало від пори року, коли проводили візуалізацію мозку. Зміни були найбільш помітні в ділянках мозку, які контролюють емоції і товариськість. Зміни в опіоїдних рецепторах, викликані - зміна кількості денного світла може бути важливим фактором сезонного афективного розладу", - каже науковий співробітник Ліхуа Сан з ПЕТ-центру Турку і Університету Турку.

Дослідження на тваринах підтверджують важливість денного світла Дослідники хотіли переконатися, що зміни в роботі мозку були викликані кількістю денного світла, а не будь-яким іншим фактором. Щоб досягти цього, вони виміряли опіоїдні рецептори у щурів, коли тварини перебували в стандартних умовах, коли змінювалася тільки тривалість світлового дня. Результати були аналогічні тим, які спостерігалися у людей.

"Згідно з результатами, тривалість світлового дня є особливо важливим фактором сезонних коливань опіоїдних рецепторів. Ці результати допомагають нам зрозуміти механізми мозку, що лежать в основі сезонного афективного розладу", - каже професор Лаурі Нумменмаа з ПЕТ-центру Турку.

Дослідження було проведено за допомогою позитронно-емісійної томографії (ПЕТ), в ньому брали участь в цілому 204 добровольця. Невелика доза радіоактивного індикатора, який зв'язується з опіоїдними рецепторами мозку, вводилася в кровообіг суб'єктів. Розпад індикаторів вимірювали за допомогою ПЕТ-сканера.

Кількість опіоїдних рецепторів було вивчено за допомогою ПЕТ-зображень щурів

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: зима, депресія, психологія


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Сепарація – означає відокремлення, і щодо дітей її потрібно провести вчасно. На жаль, батьки самі іноді не розуміють, що їхнє бажання відгородити дити

Усе, що треба знати про сепарацію і щастя дитини

Дитина | 07:00, 18.04.2021

Сепарація – означає відокремлення, і щодо дітей її потрібно провести вчасно. На жаль, батьки самі іноді не розуміють, що їхнє бажання відгородити дитину від усього, стали причиною її несамостійності та невпевненості у собі. Нейропсихологи встановили

Поради для батьків, які переживають про самооцінку дитини.

Секрети для покращення дитячої самооцінки

Мама | 19:45, 17.04.2021

Поради для батьків, які переживають про самооцінку дитини.

Фрази, які травмують психіку дитини на все життя

Сімейні справи | 12:00, 17.04.2021

"Не заважай мені, зроби щось"Як розповіла психологиня, батьки зазвичай говорять цю фразу, коли вони втомлені та потребують відпочинку, але не варто саме так формулювати це, бо діти починають думати, що справа мами чи тата важливіша за них. Якщо батьк

Експерти розповіли про що можуть розказати дитячі малюнки.

Малюнки можуть розказати про психологічний стан дитини

Психологія | 11:00, 16.04.2021

Експерти розповіли про що можуть розказати дитячі малюнки.

Дослідження показало, що деяких чоловіків футбол та інші види спорту хвилюють сильніше, ніж секс. Принаймні, якщо взяти до уваги частоту серцевих скор

Футбол збуджує чоловіків більше, ніж інтим

Тато | 09:30, 16.04.2021

Дослідження показало, що деяких чоловіків футбол та інші види спорту хвилюють сильніше, ніж секс. Принаймні, якщо взяти до уваги частоту серцевих скорочень.

За результатами дослідження, опублікованому в журналі World Leisure Journal, вчені з'ясували, що час, який люди проводять зі своїми близькими вдома у

Лослідження: Люди щасливіші, коли багато часу проводять в сім'ї

Сімейні справи | 08:00, 16.04.2021

За результатами дослідження, опублікованому в журналі World Leisure Journal, вчені з'ясували, що час, який люди проводять зі своїми близькими вдома у звичних повсякденних справах і розвагах, робить членів сім'ї щасливішими. Авторка дослідження та доц

Дослідження показують, що діти, які схильні вважати, що склянка наполовину повна, краще долають життєві проблеми й почуваються щасливими.

Поради, як виховати дитину оптимістом

Виховання | 12:00, 15.04.2021

Дослідження показують, що діти, які схильні вважати, що склянка наполовину повна, краще долають життєві проблеми й почуваються щасливими.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: