Що відчувають діти, коли на них кричать - психологи

Adoption
Date
  • 5643 Переглядів
За словами психологів, крик – це метод нав'язування страху, а не авторитету. Адже дитина з часом починає бояться, що на неї знову кричатимуть, і через це виконує доручення. Психологиня Наталя Простун поділилася інструкцією з особистого досвіду про те, що відчувають діти, коли на них кричать батьки.

6790_8.jpg (25 Kb)

Психологиня розповіла історію, коли до неї прийшла на прийом 5-річна дитина, яка “погано” поводиться в садку, хоча з експерткою вона була весела, балакуча і цікава.

“Коли я не слухаюся маму в машині, вона висаджує мене і їде. Якщо я не слухаюсь, мама каже, що здасть мене в інтернат… і я боюся”, – розповідає малеча.

В таких випадках Наталя Простун пояснює дітям, що існує так звана "батьківська маячня", коли батьки в гніві не завжди розуміють, що говорять і при цьому продовжують любити свою дитину. "Діти часто оживають, коли чують, що це всього лише батьківський гнів", – додає вона.

Психологиня вважає, що дорослі часом можуть не розуміти, як малеча "зчитує" інформацію, як інтерпретує її і які висновки робить. Тому дитина, коли чує загрозу "будеш вести себе так, віддам в інтернат", думає, що вона не потрібна мамі, батьки не люблять її і хочуть позбутися.

Які почуття переживає в цей момент дитина? За словами психологині, дитина переживає страх, свою нікчемність, непотрібність, неважливість, нелюбов.

"Малеча або згодна робити все, щоб догодити найріднішій людині у світі, або навпаки, переживаючи біль, та гнів, буде мститися, як вміє. До того ж, в неї може сформуватися глибинне переконання, що вона погана і не заслуговує доброго ставлення до себе", – каже Наталя Простун.

Але тоді, щоб хоч якось реабілітувати себе, дитина все життя буде доводити батькам, що вона хороша, намагаючись своїми успіхами і досягненнями "купити" любов, щоб захистити себе від страху бути покинутою.

В її голові як відлуння можуть часто звучати слова мами "ти мені набрид/ла", "ти мені все життя зіпсував/ла", "відчепись від мене", "здам в інтернат" тощо. Психологиня додає, що з таких слів дитина робить висновок, що якщо вона не потрібна мамі, то значить не потрібна нікому. Через це вона можу почуватися самотньою все життя.

"Складно спостерігати, коли нехтують дитиною. Часто негативна поведінка малечі – це плач за любов’ю, туга за увагою і гіркота від зневаги", – додає експертка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, кричати на дитину, виховання


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Сепарація – означає відокремлення, і щодо дітей її потрібно провести вчасно. На жаль, батьки самі іноді не розуміють, що їхнє бажання відгородити дити

Усе, що треба знати про сепарацію і щастя дитини

Дитина | 07:00, 18.04.2021

Сепарація – означає відокремлення, і щодо дітей її потрібно провести вчасно. На жаль, батьки самі іноді не розуміють, що їхнє бажання відгородити дитину від усього, стали причиною її несамостійності та невпевненості у собі. Нейропсихологи встановили

Поради для батьків, які переживають про самооцінку дитини.

Секрети для покращення дитячої самооцінки

Мама | 19:45, 17.04.2021

Поради для батьків, які переживають про самооцінку дитини.

Фрази, які травмують психіку дитини на все життя

Сімейні справи | 12:00, 17.04.2021

"Не заважай мені, зроби щось"Як розповіла психологиня, батьки зазвичай говорять цю фразу, коли вони втомлені та потребують відпочинку, але не варто саме так формулювати це, бо діти починають думати, що справа мами чи тата важливіша за них. Якщо батьк

Експерти розповіли про що можуть розказати дитячі малюнки.

Малюнки можуть розказати про психологічний стан дитини

Психологія | 11:00, 16.04.2021

Експерти розповіли про що можуть розказати дитячі малюнки.

Дослідження показало, що деяких чоловіків футбол та інші види спорту хвилюють сильніше, ніж секс. Принаймні, якщо взяти до уваги частоту серцевих скор

Футбол збуджує чоловіків більше, ніж інтим

Тато | 09:30, 16.04.2021

Дослідження показало, що деяких чоловіків футбол та інші види спорту хвилюють сильніше, ніж секс. Принаймні, якщо взяти до уваги частоту серцевих скорочень.

За результатами дослідження, опублікованому в журналі World Leisure Journal, вчені з'ясували, що час, який люди проводять зі своїми близькими вдома у

Лослідження: Люди щасливіші, коли багато часу проводять в сім'ї

Сімейні справи | 08:00, 16.04.2021

За результатами дослідження, опублікованому в журналі World Leisure Journal, вчені з'ясували, що час, який люди проводять зі своїми близькими вдома у звичних повсякденних справах і розвагах, робить членів сім'ї щасливішими. Авторка дослідження та доц

Дослідження показують, що діти, які схильні вважати, що склянка наполовину повна, краще долають життєві проблеми й почуваються щасливими.

Поради, як виховати дитину оптимістом

Виховання | 12:00, 15.04.2021

Дослідження показують, що діти, які схильні вважати, що склянка наполовину повна, краще долають життєві проблеми й почуваються щасливими.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: