Як безболісно пережити розрив з коханою людиною

Adoption
Date
  • 1236 Переглядів
Як тільки ви зрозуміли, що цим стосункам прийшов кінець, в душі відбувається щось на зразок урагану - буря емоцій, вир почуттів, з кими важко впоратися. Звісно, багато що залежить від того, хто був ініціатором розриву. Якщо ви - тоді відчуваєте полегшення. Якщо ж вас поставили перед фактом, що це - кінець, погодьтеся, в один момент здавалось, що земля втекла з-під ніг.

_5.jpg (15.85 Kb)

Часто розставання супроводжується депресією та страхом перед новими стосунками. Залежно від рівня емоційності – кожен по-різному переживає цей процес. Психологи стверджують, що відчуття після розриву не менш болючі, ніж від інших трагічних життєвих ситуацій. У цей час людина переживає декілька стадій: шок, заперечення, злість, прозріння та момент повної свободи.

#1 Шок
Перша стадія. На цьому етапі ти відчуватимеш гострий біль, потім байдужість, а світ навколо стане сірим та чужим. Ця фаза найскладніша та найтрагічніша.

Що робити?
Важливо не тримати емоції всередині: плач, телефонуй подругам, звернися до психолога. Дозволь собі постраждати. Тільки не впадай у крайнощі, адже це може затягнутися та призвести до депресії! Через деякий період після стресу, ти відчуєш емоційне полегшення. Це перший крок до зцілення.

#2 Заперечення
Після того, як ти вдосталь наплакалася – починається наступний етап. Мозок блокує негативні емоції та переживання, тому виникає заперечення, що це остаточний кінець. Ти сподіваєшся на повернення партнера та забуваєш про все погане, що було між вами. У цей момент можна наламати дров, а можна – наблизитися на крок до гармонії.

Що робити?
Забудь про всі ілюзії й про те, як вам було добре разом. Усі спогади та думки – справа твоєї нервової системи. Запитай себе: якщо все було ідеально, чому ж ми розійшлися? Пригадай всі недоліки партнера, знайди плюси від розриву стосунків. Можеш виписати їх. Це буде важко, але необхідно, аби тверезо поглянути на ситуацію.

#3 Агресія
Потім з’являється злість. Після повного усвідомлення завершення стосунків ти відчуєш агресію до колишнього або до себе, адже від любові до ненависті тільки один крок. Якщо ви розійшлися на гарній ноті – замість гніву може з’явитись почуття провини.

Що робити?
У цей період думки – твій найбільший ворог. Потрібно передусім взятись за нову справу або згадати про своє хобі. У стосунках нам часто бракує часу для нас та наших вподобань. Піди на танці, у спортзал, відвідай майстер-клас. Зроби те, що ти так довго відкладала, адже момент настав.

#4 Прийняття
Твій моральний стан нарешті починає приходити в норму. Ти помічаєш довкола все більше прекрасного, а в голові панують ясні думки. Та час від часу мозок буде нагадувати про моменти, коли у стосунках все було добре – і тебе огортатиме сум.

Що робити?
На цьому етапі важливо поставити остаточну крапку. Якщо твої стосунки обірвались несподівано, і в тебе є відчуття, що щось не було сказано – покінчи з цим. Поговори з колишнім партнером або напиши листа. Поділись всіма почуттями та думками. Уяви, що це жива розмова. З іншого боку напиши відповідь, яку б ти хотіла почути. Потім спали або розірви лист – ти одразу відчуєш легкість. Психологи радять проводити такий обряд, якщо потрібно відпустити людину.

#5 Гармонія
Настав момент повної свободи! Найочікуваніший етап у завершенні стосунків. Обірвалися останні ниточки, що зв'язували тебе з партнером, і нарешті ти зумієш закрити дверцята в серці для колишніх стосунків. Усе найгірше позаду, ти знову впевнена у собі та щаслива.

Останній крок
Це найкращий час для правильних висновків. Проаналізуй всі проблеми у колишніх стосунках, аби більше це не повторилось, адже кожна ситуація нам дана для того, щоб стати кращими. Постав нові цілі та впевнено йди до них, не бійся змінювати імідж, звички та життя. Головне, не забувай любити себе, адже твій партнер – відображення тебе самої.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: розрив стосунків, стосунки, відносини, розлучення, зрада, проблеми в стосунках, психологія


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Дитячі малюнки — це не мистецтво, а мова, якою вони спілкуються. А чи знаєте ви, що кожен дитячий малюнок може вам багато про що розказати? Як навчити

Чому батькам потрібно звертати увагу на дитячі малюнки?

Психологія | 08:00, 28.01.2023

Дитячі малюнки — це не мистецтво, а мова, якою вони спілкуються. А чи знаєте ви, що кожен дитячий малюнок може вам багато про що розказати? Як навчитися читати витвори вашої малечі?

Сьогодні матері, які виховують дитину самі, без батька, – звичне явище для суспільства. Це складно, адже мама повинна замінити обох батьків, але цілко

Як виростити дитину без батька?

Мама | 05:00, 27.01.2023

Сьогодні матері, які виховують дитину самі, без батька, – звичне явище для суспільства. Це складно, адже мама повинна замінити обох батьків, але цілком можливо.

Батькам дуже важливо вміти балансувати між

Основні табу в спілкуванні з дітьми

Сімейні справи | 05:00, 25.01.2023

Батькам дуже важливо вміти балансувати між "все можна" і "не можна нічого".

Що, якби весь секрет кращого життя зводився до одного, - доброти?

Користь доброти для нашого здоров’я

Здоров'я | 08:30, 24.01.2023

Що, якби весь секрет кращого життя зводився до одного, - доброти?

Сім’я повинна жити не інтересами дитини, а інтересами сім’ї. Я не можу уявити, щоб моїй дитині подарували шоколадку, а вона не розділила її на три час

Правила психічного здоров'я сім'ї від доктора Комаровського

Доктор Комаровский | 08:00, 24.01.2023

Сім’я повинна жити не інтересами дитини, а інтересами сім’ї. Я не можу уявити, щоб моїй дитині подарували шоколадку, а вона не розділила її на три частини.

Якщо дитині дозволяють злитися вдома, вона навряд чи стане робити це на вулиці. Це нормально, коли дитина плаче, істерить вдома, але не варто допускат

Чому дитині інод треба позлитися?

Психологія | 05:00, 23.01.2023

Якщо дитині дозволяють злитися вдома, вона навряд чи стане робити це на вулиці. Це нормально, коли дитина плаче, істерить вдома, але не варто допускати, щоб це траплялося часто.

Щоденні скандали негативно впливають на психічний розвиток дітей та можуть стати причиною розвитку агресивної поведінки або, навпаки, їх зайвої скутос

Батьківський крик руйнує мозок дитини - дослідження

Здоров'я | 05:00, 23.01.2023

Щоденні скандали негативно впливають на психічний розвиток дітей та можуть стати причиною розвитку агресивної поведінки або, навпаки, їх зайвої скутості і низької самооцінки.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: