Якщо дитині важко у школі: поради психолога

Adoption
Date
  • 1208 Переглядів
"Ненавиджу школу", "Не хочу туди ходити!" - саме це найчастіше чують батьки. У дітей накопичилася втома, до нового режиму вони ще не звикають. Ось все й виливається у подібні фрази.

6922_shkola.jpg (35.89 Kb)

Також дитина може:

-вередувати,
- конфліктувати,
- бути неуважною на уроках,
- всьому чинити опір.

Дитячий психолог Світлана Ройз дала рекомендації батькам, як вони можуть допомогти своїм дітям, якщо їм тяжко у школі.

1. Було б чудово самим дітям пояснювати, що наше тіло намагається впоратися з новим для нього режимом та навантаженням. І так проявляється стрес.

2. Після школи – у будь-який час – дітям важливо відпочити. Потупити. Побігати. Побути самим. Іноді навіть скинути напругу у комп'ютерній грі.

3. Дітям важливо розповісти – коли наш мозок зустрічається з новою інформацією, йому спочатку складно. Але з кожною дією, з кожним "тренуванням" конкретною вправою - "м'яз знання" накачується. Можна нагадати, як спочатку важко було їздити на велосипеді та роликах. Нині їхній мозок також тренується. Він обов'язково "звикне".

4. У дітей різного віку може спостерігатися "регресивна фаза" - вони можуть починати говорити, "сюсюканням", можуть з'являтися скиглі (це прихована форма опору), вони можуть повертатися до тих занять, ігор, мультфільмів, які любили, коли були молодшими. (Їм "хочеться повернутися" у той вік, коли було більше радості, свободи, безтурботності). Ця фаза тимчасова - якщо у батьків є сили та час, з дітьми здорово було б пограти в настільні ігри, у подушкові бої та ін.).

5. У всіх класах школи під час уроків і з-поміж них важливі паузи - з руханками (рух сприяє виробленню дофаміну, а він пов'язаний не тільки з відчуттям задоволення, а й з концентрацією уваги).

6. Буде дуже правильно – для молодших школярів – на перервах грати в активні ігри – організовувати їхню загальну активність.

7. Діти мають своє відчуття часу. Їм здається, що так важко буде завжди.

І саме зараз їм важлива підтримка – вчителям та батькам важливо відзначати будь-який мінімальний успіх. (Нам важливий дофамін). Щодня та тиждень мають закінчуватися: перемогами дня (тижня). В усіх дітей.

Їм важлива радість – нехай життя складається не лише з навчання.

8. Коли дитина відповідає на запитання "як справи?", що все жахливо, не треба дорікати за невдячність, негативізм, лаяти.

Важливо уточнити: чи ти дуже втомився? І здається, що так завжди буде? Ти сумуєш, що забракло часу (сил) на те, що хотів? Сьогодні не вдалося ....?

І лише після цього переходити до питання – а що сподобалося?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: школа, дитина, втома, поради, психологія, психолог, поради батькам, питання, відповіді, консультації, школярі


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Італійські вчені з Сієнського університету з'ясували, що сміх немовлят не завжди пов'язаний із щастям та іншими позитивними емоціями.

Вчені пояснили парадокс дитячого сміху

Дитина | 08:30, 12.07.2024

Італійські вчені з Сієнського університету з'ясували, що сміх немовлят не завжди пов'язаний із щастям та іншими позитивними емоціями.

Для того, щоб заспокоїти біль у яснах, знадобиться лише вода, маленькі махрові серветки та формочки для кексів.

Названо простий спосіб допомогти малюкові при прорізуванні зубів

Немовля | 07:40, 12.07.2024

Для того, щоб заспокоїти біль у яснах, знадобиться лише вода, маленькі махрові серветки та формочки для кексів.

В останні роки в розвинених країнах світу діти та підлітки все частіше страждають від психологічних та психічних проблем, серед них зростає рівень три

Психологи розповіли, що буде, якщо позбавити дітей часу на ігри

Ігри та іграшки | 01:20, 12.07.2024

В останні роки в розвинених країнах світу діти та підлітки все частіше страждають від психологічних та психічних проблем, серед них зростає рівень тривожності, депресії, суїциду. Досі фахівці списували цей ефект на захоплення молоді інтернетом та соц

Ваша дитина – шкільна знаменитість? Вчені вважають, що популярність може бути справжньою причиною проблем зі сном у дітей.

Стала відома несподівана причина безсоння у дітей

Дитина | 14:50, 11.07.2024

Ваша дитина – шкільна знаменитість? Вчені вважають, що популярність може бути справжньою причиною проблем зі сном у дітей.

Майже чверть дітей із симптомами струсу мозку не перевіряють на нього, особливо рідко – дітей молодшого віку. Це може призвести до проблем з поведінко

Стало відомо, у яких дітей менше шансів знайти друзів

Дитина | 12:10, 11.07.2024

Майже чверть дітей із симптомами струсу мозку не перевіряють на нього, особливо рідко – дітей молодшого віку. Це може призвести до проблем з поведінкою та до труднощів з пошуком друзів, це показало дослідження, опубліковане в журналі Brain Injury.

Закритість, відсторонення від розмов та ігнорування спільного дозвілля з батьками може говорити, що дитині не вистачає спілкування з близькими.

Як батькам зрозуміти, що дитині не вистачає спілкування з близькими

Сімейні справи | 10:30, 11.07.2024

Закритість, відсторонення від розмов та ігнорування спільного дозвілля з батьками може говорити, що дитині не вистачає спілкування з близькими.

Така субстанція, як слина, грає в житті малюків велику роль: вона тече у них з рота, коли ріжуться зуби, і вони щедро нагороджують нею усі предмети, д

Вчені з'ясували, чому немовлята намагаються всіх обслюнявити

Немовля | 09:30, 11.07.2024

Така субстанція, як слина, грає в житті малюків велику роль: вона тече у них з рота, коли ріжуться зуби, і вони щедро нагороджують нею усі предмети, до яких можуть дотягнутися і засунути в рот, а також усіх дорослих, які близько з ними контактують.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: