Ознаки батьків, які виховують успішну дитину

Adoption
Date
  • 3311 Переглядів
Як повинні виховувати мами і тати своїх дітей? Які корисні навички прищеплювати? І що буде потрібно від самих батьків? Давайте розбиратися.

6914_1.jpeg (25.64 Kb)

Рецепт правильного виховання у всіх батьків свій. Найцікавіше, що всі мами і тати бажають дітям виключно добра і щасливого життя. Звідки ж тоді виростають ледарі, невдахи, егоїсти і невротики? Мабуть, не всі батьки в змозі направити виховання дітей в конструктивне русло. А в майбутньому їх дочки і сини не можуть побудувати кар’єру і особисте життя.

10 правил батьків успішних дітей

Яких ж правил у вихованні корисно дотримуватися, щоб виростити успішних дітей? Ось 10 найголовніших з них.

Переїхати в хороший район

Переїзд – справа надзвичайно клопітка. Але батьки, які прагнуть підтримати своїх дітей на шляху до успіху, можуть піти і на такий радикальний крок. Як це виглядає? Наприклад, батьки переїдуть в район міста, де їхні діти отримають можливість навчатися в гідному навчальному закладі, відвідувати курси, розвивати свої таланти і спілкуватися з успішними однолітками.

Прикладом тому можуть послужити батьки, які переїжджають в більш розвинені, перспективні країни, де перед людиною відкриваються широкі можливості. Переїхати в правильний район – гарне рішення для майбутнього своєї дитини.

Розвиток хороших стосунків

З 1938 року фахівці Гарвардського університету займалися довгостроковими дослідженнями життєвого досвіду 400 студентів цього навчального закладу. Після майже 70 років спостережень, анкетування, аналітик, вчені змогли відшукати «рецепт» щасливого і заможного життя.

Отримані уроки ніяк не відносилися до багатства, слави, трудової діяльності. Несподіваний висновок, отриманий з цього тривалого дослідження, на подив простий: добрі відносини роблять людину щасливою і здоровою.

Що можуть в даному питанні зробити батьки для своїх дітей? По-перше, вони розвивають благополучні зв’язки з родичами і знайомими, і вчать своїх дітей формувати і підтримувати благополучні відносини.

Правильно хвалити своїх дітей

Батьки, які виховують успішних дітей, хвалять їх, закріплюючи позитивні звички. Що це означає? Що похвала звучить за стратегії і зусилля, які реалізуються в ході вирішення проблем, а не за природні таланти.

Відразу може бути важко розібратися, що до чого. Ось кілька прикладів.

- не хваліть дитину за високий бал за контрольну, а хваліть за те, як вона підготувалася;
- не хваліть дитину за перемогу в спортивних змаганнях, а похваліть її завзятість і старання на тренуваннях, які і дали можливість здобути перемогу;
- не говоріть: «Який же ти розумний!» / «Ти чудова художниця!». Змініть думку на: «Ти чудово впорався з поставленим завданням!» або «Ти так чудово малюєш! У тебе дуже добре вийшло!»;

Мета полягає в тому, щоб хвалити саме за прогрес, а не за конкретні хвилини успіху.

Не беріть на себе дитячі обов’язки

Не варто робити домашню роботу за дітей і, тим більше це стосується шкільних домашніх завдань.

Важливо прищеплювати практичні навички, які знадобляться їм у дорослому житті.

Дайте дітям зрозуміти, що вони завжди можуть розраховувати на батьківську підтримку

Питання стосується безперервного спору про те, чи потрібно вчити дітей «не бути розмазнею», коли їм боляче, важко, чи навпаки, бути для ним тим, хто примчить при першому “ай”.

Можете здивуватися, але фахівці дотримуються точки зору «бігти за першим покликом». І мова тут виключно про підтримку, а не вирішення проблем дитини замість неї самої.

Якщо відповідати на емоції дітей підтримкою, з них виростуть добре соціально адаптовані люди.

Допомогти дітям стати стресостійкими

Стійкість до стресових ситуацій, передбачає здатність відновлюватися в короткий термін після складних ситуацій. В якійсь мірі це є фундамент успіху. Стресостійкість дає можливість рухатися від поразки до поразки, зберігаючи ентузіазм.

Подібне ставлення до проблем допоможе в майбутньому зустрічати труднощі лицем до лиця.

Подавайте дітям хороший приклад, дозвольте їм вирішувати свої проблеми і не забороняйте їм ризикувати там, де це дозволено.

Захищати їхні інтереси в школі

Тут немає ніякого протиріччя. Важливо дозволити дітям вирішувати свої проблеми, коли це реально. Але, з іншого боку, роль батьків передбачає дії як авторитетної особи і безапеляційного захисника. Це, наприклад, реалізується в школі. Є результати досліджень, які свідчать, що навчальні заклади схильні ігнорувати обдарованих школярів на користь зростання успішності серед менш здібних дітей.

Тут грає роль оманлива думка про те, що талант доб’ється всього сам. Але це не так. І зацікавлені батьки, готові встати на захист своїх дітей, можуть виправити ситуацію на краще.

Нагадування дітям про свої очікування

Фахівці університету в Ессексі (Велика Британія) дійшли висновку, що серед дівчаток, чиї батьки пред’являли підвищені вимоги (і систематично нагадували про це), більш низька статистика вагітності в підлітковому віці, вони рідше залишають школу, влаштовуються на роботу, яка погано оплачується.

Інакше кажучи, чим більше батьки «пиляють» дитину, тим успішнішою вона стане в майбутньому. Швидше за все, подібна постійна трансляція очікувань батьків подіє і на хлопчиків.

Надія, що діти виберуть собі гідну пару

Фахівці Вашингтонського університету (Сент-Луїс) прийшли до висновку, що благополучний шлюб дає можливість «ефективніше працювати, отримувати підвищення, більше заробляти і отримувати радість від того, що вони роблять.

Звичайно, шлюб – це персональний вибір дітей, а не те, на що слід активно впливати. Кращий варіант – показати своїм дітям наочний приклад благополучних стосунків у сім’ї.

Надихати дітей на підприємництво

Фінансова грамотність в сучасному світі надзвичайно важлива, і підприємницьке мислення – теж. Багато людей стверджують, що домоглися успіху, оскільки їхні батьки заохочували їх підприємницькі прагнення, і у них був хороший шанс втілювати свої амбіції в життя ще в юному віці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: батьки, діти, дитина, виховання, успішна дитина


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

У галузі психології вчені десятиліттями обговорювали питання природи, приходячи лише до одного висновку: як гени, так і довкілля є важливими у формува

Вплив навколишнього середовища на поведінку дитини

Дитина | 08:30, 24.06.2022

У галузі психології вчені десятиліттями обговорювали питання природи, приходячи лише до одного висновку: як гени, так і довкілля є важливими у формуванні поведінки людини. Діти не позбавлені від них і, можливо, більш сприйнятливі до впливу навколишнь

Сімейна психологиня Яна Баранова розповіла, що наразі через проблеми у стосунках чоловіки звертаються до неї частіше, аніж жінки. Цю тенденцію фіксуют

Хто частіше звертається за допомогою психолога: чоловіки чи жінки?

Психологія | 08:00, 24.06.2022

Сімейна психологиня Яна Баранова розповіла, що наразі через проблеми у стосунках чоловіки звертаються до неї частіше, аніж жінки. Цю тенденцію фіксують приблизно з 2008 року.

Життя занадто коротке, щоб бути нещасним 7 днів на тиждень, чи не так?!

Про що треба думати щодня, якщо хочете бути щасливими

Психологія | 05:00, 24.06.2022

Життя занадто коротке, щоб бути нещасним 7 днів на тиждень, чи не так?!

Як і дорослі, діти часто брешуть з багатьох причин або взагалі без причини. Проблемна брехня, коли дитина бреше рефлекторно, відома як патологічна бре

Діти та компульсивна брехня: причини

Дитина | 23:00, 22.06.2022

Як і дорослі, діти часто брешуть з багатьох причин або взагалі без причини. Проблемна брехня, коли дитина бреше рефлекторно, відома як патологічна брехня або компульсивна брехня.Якщо така поведінка продовжується і в дорослому віці, це може спричинити

Батьки обов’язково будуть сердитися, але ситуації, які піддають дитину постійному гніву з боку батьків, особливо батька, можуть мати серйозні наслідки

Як гнів батьків впливає на дітей?

Дитина | 17:00, 22.06.2022

Батьки обов’язково будуть сердитися, але ситуації, які піддають дитину постійному гніву з боку батьків, особливо батька, можуть мати серйозні наслідки для розвитку дитини. Вплив постійного гніву з боку батьків можна вважати різновидом насильства, яке

Коли діти ростуть, вони прогресують від повної залежності в перші роки життя до більш високого ступеня незалежності в підлітковому віці, коли починают

Побічні ефекти надмірної опіки батьків

Дитина | 08:30, 21.06.2022

Коли діти ростуть, вони прогресують від повної залежності в перші роки життя до більш високого ступеня незалежності в підлітковому віці, коли починають відчувати потребу створити свою власну ідентичність. Батьки можуть відчувати надмірний захист свої

Батьки служать прикладом для наслідування не лише через безпосередню взаємодію зі своїми дітьми, а й через приклади, які вони дають своїм ставленням і

Важливість батьків як прикладу для наслідування

Дитина | 01:30, 21.06.2022

Батьки служать прикладом для наслідування не лише через безпосередню взаємодію зі своїми дітьми, а й через приклади, які вони дають своїм ставленням і поведінкою в сім’ї та в зовнішньому світі. Вирішуючи їхні проблеми, поділяючи своє життя та зберіга

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: