Який колір робить жінок найпривабливішими?

Adoption
Date
  • 449 Переглядів
Ми вже давно знаємо, що фізична привабливість має важливе значення при виборі гетеростатевих партнерів, оскільки це дає надійні зовнішні ознаки щодо здатності виробляти потомство.

Для чоловіків фізична привабливість у жінок зазвичай пов’язана з певним співвідношенням талії та стегон, загальним розміром тіла та масою тіла.

1397_13644600_k-chemu-snitsya-krasnaya-odezhda.jpg (40.59 Kb)


Крім того, чоловіки довше розглядають області грудей, талії та стегон у жінок в порівнянні з іншими частинами тіла, можливо тому, що ці зони дають більше інформації щодо ознак привабливості.

Крім розміру та фігури, колір одягу також має важливе значення для оцінки привабливості, оскільки кілька досліджень показують, що червоний одяг робить жінок привабливішими для чоловіків, можливо, через його асоціацію з любов’ю та пристрастю.

Колір має великий вплив на різні інші психологічні фактори, включаючи настрій і прийняття рішень. Наприклад, яскраві кольори, як правило, пов’язані з позитивними емоціями, а темні – з негативними, що також може пояснити, як колір може вплинути на наше сприйняття фізичної привабливості та розміру тіла.

Незважаючи на те, що ми розуміємо, як і чому чоловіки оцінюють привабливість жінок, жінкам адаптивно оцінювати привабливість інших жінок і порівнювати це зі своєю власною привабливістю.

По-перше, оцінити їхні шанси на вибір партнера, а по-друге, перевірити привабливих конкурентів, які навіть можуть становити загрозу їхнім стосункам.

В одному дослідженні науковці використовували апарат для відстеження очей, щоб розглянути, як чоловіки оцінюють привабливість жінок. Вони дали учасникам кавказьких та африканських національностей фото жінок в червоному, зеленому, синьому, білому, сірому або чорному одязі. Вони попросили їх оцінити з точки зору привабливості та розміру тіла.

Дослідники передбачили, що червоно-чорний одяг буде оцінюватися вище з точки зору привабливості. Вони також припустили, що учасники будуть більше дивитися на область талії, стегон і грудей, оцінюючи фізичну привабливість, припускаючи, що це може відрізнятися в залежності від кольору одягу.

Рейтинги привабливості

Науковці виявили, що чорний і червоний одяг дає найвищі оцінки привабливості тіла та робить тіло більш струнким. На противагу цьому, сірий та зелений одяг давав найменше привабливості тіла та найвищі оцінки для розмірів тіла.

Теорія «червоного ефекту», яка передбачає, що чоловіки оцінюють жінок, які носять червоний колір, як більш привабливі через асоціацію з пристрастю та сексуальною доступністю, також застосовується до оцінок жінок щодо інших жінок. Можливо, це пов’язано з тим, що жінки можуть порівнювати привабливість інших жінок зі своєю власною, щоб оцінити свої шанси в процесі вибору партнера або спостерігати за привабливими конкурентами, які навіть можуть становити загрозу їхнім стосункам.

Дослідники пояснюють низький рейтинг привабливості зеленого та сірого одягу, можливо, через особисті колірні уподобання. Загалом, у колірних перевагах червоний часто оцінюється поряд із високим домінуванням і збудженням, тоді як у багатьох дослідженнях, сірий і зелений зазвичай асоціюються з низьким збудженням.

Дослідники також виявили, що на оцінку розміру тіла впливає колір: чорний, синій і червоний призводять до недооцінки розміру, ваги та зросту, тоді як зелений, сірий і білий призводять до переоцінки розміру тіла.

Цікаво, що колір одягу, який впливав на розмір тіла, не обов’язково мав однаковий вплив на привабливість. Наприклад, було виявлено, що чорний, червоний і синій додають стрункості тілу та вищим оцінкам привабливості, тоді як білий виробляє судження про більший розмір тіла, але високу привабливість порівняно з червоним або синім.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: колір, психологія, чоловіки, жінки, вік, привабливість, тіло, розмір, асоціації, колір робить жінок привабливішими


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Нерідко, вибираючи партнера, жінка пов’язує свою долю зі схожими один на одного чоловіками та наступає на ті самі граблі. Психологи дотримуються думки

Як стосунки дочки з батьком впливають на її вибір партнера в дорослому віці?

Психологія | 20:20, 21.09.2023

Нерідко, вибираючи партнера, жінка пов’язує свою долю зі схожими один на одного чоловіками та наступає на ті самі граблі. Психологи дотримуються думки, що це пов’язано з тим, як складалися в дитинстві її стосунки з татом. Адже тато — перший чоловік у

Спеціаліст по роботі з парами Ендрю Дж. Маршалл розповідає, як вести себе під час сварки з коханою людиною.

Поради, як сваритися і не зіпсувати стосунки

Сімейні справи | 22:20, 20.09.2023

Спеціаліст по роботі з парами Ендрю Дж. Маршалл розповідає, як вести себе під час сварки з коханою людиною.

Емоційне насильство може бути підступним, воно поступово пролазить у ваші стосунки і зрештою підриває вашу впевненість та віру в себе. Психотерапевт С

Ознаки емоційного насильства у стосунках

Сімейні справи | 21:15, 20.09.2023

Емоційне насильство може бути підступним, воно поступово пролазить у ваші стосунки і зрештою підриває вашу впевненість та віру в себе. Психотерапевт Саллі Браун розповідає про ознаки психологічного насильства у стосунках, які не можна ігнорувати.

Чимало людей розчаровуються у стосунках саме через віру в існування їхньої

Як не втратити себе у стосунках - психологи

Сімейні справи | 12:00, 18.09.2023

Чимало людей розчаровуються у стосунках саме через віру в існування їхньої "половинки". Хтось повністю розчиняється у парі, а хтось шукає необхідні ресурси у людині поруч. Щоб не перетворити кохання на споживацтво, треба віднаходити ресурси в собі. Я

Понад 1,1 мільйона жінок в Україні щороку стають жертвами фізичного чи сексуального насильства у сім’ї. Є те, що може робити кожен із нас – говорити п

Чому дуже важливо говорити про насильство в сім'ї?

Сімейні справи | 10:00, 18.09.2023

Понад 1,1 мільйона жінок в Україні щороку стають жертвами фізичного чи сексуального насильства у сім’ї. Є те, що може робити кожен із нас – говорити про домашнє насильство у своїй сім’ї, з партнером і дітьми. Говорячи про це, ми вже діємо проти насил

Батьки – безсумнівний авторитет для дитини, який має бути запорукою захисту і джерелом любові. Так трапляється не завжди. І вже з вуст дорослих людей

Токсичні батьки: що з цим робити дітям?

Сімейні справи | 08:00, 18.09.2023

Батьки – безсумнівний авторитет для дитини, який має бути запорукою захисту і джерелом любові. Так трапляється не завжди. І вже з вуст дорослих людей можна почути про токсичних батьків та нездорові відносини. Чому батьки стають токсичними? Як розпізн

Психолог Євген Герасимов дав поради, що робити батькам, чия дитина раптом поставила собі психіатричний діагноз за відео або подкастом.

Що робити батькам, якщо дитина шукає в собі хибні психічні розлади?

Дитина | 07:00, 18.09.2023

Психолог Євген Герасимов дав поради, що робити батькам, чия дитина раптом поставила собі психіатричний діагноз за відео або подкастом.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: