Дитячі маніпуляції: поради батькам

Adoption
Date
  • 342 Переглядів
Батьки нерідко зіштовхуються з маніпуляціями й вимаганням дітей. Навіть малюки дошкільного віку використовують подібні моделі поведінки. Наприклад, коли батьки примушують дитину робити уроки замість того, щоби грати в комп'ютерні ігри, вона може сказати, що батьки люблять її менше, ніж старшого брата. У результаті батьки можуть відчути провину й дозволити дитині грати далі. Донька-підліток може пообіцяти, що завтра допоможе по господарству в обмін на дозвіл піти на вечірку з друзями. Однак ані завтра, ані післязавтра свою обіцянку вона так і не виконує. Діти намагаються будь-яким способом отримати бажане. Як батьки ви не раз зіштовхувалися з поведінкою дитини, яка вас засмучувала. На жаль, діти стають все більш винахідливими у спробах отримати бажане. Але не поспішайте засмучуватися. Маніпуляції – це, імовірно, єдиний спосіб для дітей домогтися чогось у світі дорослих. Просто пам'ятайте, що ініціативність і цілеспрямованість – хороші якості дитини. Якщо спрямувати їх у правильне русло й навчити її поважати чужі кордони, можна досягти позитивних змін.

1286_2.jpg (23.37 Kb)

Для дитини природно вимагати, казати про свої бажання й намагатись отримати бажане будь-якими засобами. Не хвилюйтеся, зіштовхуючись із такою поведінкою, а краще допоможіть їй поряд із цілеспрямованістю розвинути самоконтроль і чесність.

Маніпулятивна поведінка дитини засмучує батьків. Вони звинувачують її в неповазі до себе або, навпаки, уникають конфлікту й виконують її вимогу. Час від часу батьки намагаються припинити прояви маніпуляцій, але це незмінно викликає опір дитини, і так триває нескінченно, по колу.

Кращий вихід з такої ситуації – емоційно не втягуватись у неї, адже всі ці маніпуляції розраховані на вашу реакцію. Запам'ятайте, що діти маніпулюють тільки тоді, коли батьки їм це дозволяють. Для даного процесу необхідна участь обох сторін. Згодом діти засвоюють, що брехня, емоційний шантаж, спалахи гніву, висунення умов або гра в жертву допомагають їм отримати бажане. Небезпека в тому, що такі моделі поведінки стають звичкою.

Але як зупинити прояви маніпуляцій дитини? Дотримуйтесь таких правил:

Визначте тригери, які діти використовують для маніпуляцій

Тригери – моделі поведінки, які вас засмучують і викликають відповідну реакцію. Знаючи про свої тригери, можна легко розпізнавати ситуації, коли дитина намагається за їх допомогою маніпулювати, і в подальшому припиняти подібні спроби. Складіть список таких тригерів.

Визначте власні принципи виховання дитини

Розуміння своїх переваг і недоліків як батька або матері допоможе вам у випадку, якщо дитина захоче вселити у вас невпевненість або вивести із себе. За будь-яких обставин не відступайте від своїх принципів виховання. Прислухайтесь до почуттів дитини, щоб вона розуміла, що ви про неї піклуєтесь, але вимагайте від неї виконання встановлених правил. Така стратегія виховання набагато краща, ніж спроба за будь-яку ціну зробити дитину щасливою.

Не втрачайте контакт із дитиною

Постарайтесь не реагувати занадто бурхливо, коли дитина прагне домогтись того, чого вона хоче. Допоможіть їй зрозуміти, як отримати бажане більш ефективно. Інакше кажучи, коли і ви, і дитина заспокоїтесь, розкажіть їй про те, що можна зробити для отримання бажаного.

Коли дитина розповідає про свої потреби, вислухайте її. Це не означає, що ви беззаперечно погоджуєтеся з нею. Після того як ви вислухаєте дитину, чесно висловіть свою думку. Якщо дитина буде знати, що може відкрито обговорювати з батьками свої бажання, у неї не буде потреби маніпулювати.

Вірте у свою дитину

Ніколи не втрачайте віру в добрі наміри своєї дитини. Іноді дітям бракує самовладання, але повірте – вони не хочуть зробити нас нещасними. На жаль, багато батьків думають, що це саме так, і нав'язують таку установку дитині. Віра у свою дитину дозволить їй самій бачити в собі хороше.

Зберігайте спокій

Дбайте про своє емоційне здоров'я. Коли ви тверезо реагуєте на обставини, діти вчаться у вас робити так само. Не треба відразу ж звинувачувати дитину в маніпуляціях. І тоді вона буде більш відверто й щиро казати про свої потреби.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитячі маніпуляції


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Сьогодні матері, які виховують дитину самі, без батька, – звичне явище для суспільства. Це складно, адже мама повинна замінити обох батьків, але цілко

Як виростити дитину без батька?

Мама | 05:00, 27.01.2023

Сьогодні матері, які виховують дитину самі, без батька, – звичне явище для суспільства. Це складно, адже мама повинна замінити обох батьків, але цілком можливо.

Батькам дуже важливо вміти балансувати між

Основні табу в спілкуванні з дітьми

Сімейні справи | 05:00, 25.01.2023

Батькам дуже важливо вміти балансувати між "все можна" і "не можна нічого".

Що, якби весь секрет кращого життя зводився до одного, - доброти?

Користь доброти для нашого здоров’я

Здоров'я | 08:30, 24.01.2023

Що, якби весь секрет кращого життя зводився до одного, - доброти?

Сім’я повинна жити не інтересами дитини, а інтересами сім’ї. Я не можу уявити, щоб моїй дитині подарували шоколадку, а вона не розділила її на три час

Правила психічного здоров'я сім'ї від доктора Комаровського

Доктор Комаровский | 08:00, 24.01.2023

Сім’я повинна жити не інтересами дитини, а інтересами сім’ї. Я не можу уявити, щоб моїй дитині подарували шоколадку, а вона не розділила її на три частини.

Якщо дитині дозволяють злитися вдома, вона навряд чи стане робити це на вулиці. Це нормально, коли дитина плаче, істерить вдома, але не варто допускат

Чому дитині інод треба позлитися?

Психологія | 05:00, 23.01.2023

Якщо дитині дозволяють злитися вдома, вона навряд чи стане робити це на вулиці. Це нормально, коли дитина плаче, істерить вдома, але не варто допускати, щоб це траплялося часто.

Щоденні скандали негативно впливають на психічний розвиток дітей та можуть стати причиною розвитку агресивної поведінки або, навпаки, їх зайвої скутос

Батьківський крик руйнує мозок дитини - дослідження

Здоров'я | 05:00, 23.01.2023

Щоденні скандали негативно впливають на психічний розвиток дітей та можуть стати причиною розвитку агресивної поведінки або, навпаки, їх зайвої скутості і низької самооцінки.

Одним із найпоширеніших дитячих страхів є страх темряви. Психологи дали кілька порад, як допомогти дитині перебороти цей страх.

Чому діти бояться темряви і як перемогти цей страх?

Дитина | 07:00, 22.01.2023

Одним із найпоширеніших дитячих страхів є страх темряви. Психологи дали кілька порад, як допомогти дитині перебороти цей страх.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: