Булінг негативно впливає не тільки на дитину-жертву, а й на того, хто ображає - психологи

Adoption
Date
  • 284 Переглядів
Сучасні діти знають свої кордони, проте, це не захищає їх від тих, хто звик виливати свою агресію на інших. І, як виявилося, така поведінка негативно відбивається не лише на жертві.

1781_3.jpg (42.15 Kb)


Кожна третя дитина у світі є жертвою булінгу. Ті, хто зазнали цькування, мають проблеми з соціалізацією, зниження успішності, і головне — страждають на психічні розлади. Рівень розповсюдженості депресії у них в 3 рази вищій порівняно з дітьми, яких не булили, також розвивається посттравматичний стресовий розлад. Чим небезпечний булінг, на своїй сторінці розповіла психологиня Богдана Валігура:

«Найгірше те, що жертви булінгу скоюють самогубства. Може, вони самі винні? Може, в них від початку були проблеми з соціалізацією або психікою, і колектив їх просто не приймав? Чи може ті, хто є ініціаторами булінгу, — психічно хворі чи неадекватні? Звинувачення жертви у діях, що могли «спровокувати» фізичне чи емоційне насильство (віктімблеймінг) недоречне. Та й дослідження показують, що причинно-наслідковий зв'язок психопатології та булінгу є такий: спочатку проявляється булінг — і вже саме він спричиняє розвиток психопатології. При чому у всіх його учасників.

Булінг негативно впливає не тільки на жертв. У психотерапії давно є термін «травма свідка», це травматизація через споглядання та співчуття жертві. Якщо зосереджуватись саме на булінгу, то спостерігачі фактично є його невід'ємною частиною. Але їхня роль куди складніша, ніж здається.

Взагалі є купа дослідників, які розробили багато класифікацій і рольових моделей учасників булінгу. Якщо спростити, то маємо щось на кшталт цього: жертва — співжертва (спостерігач, що співчуває жертві та може стати на її захисти, також викликавши на себе агресію), ізолят (спостерігач, що ізолюється від булінгу, та може навіть заперечувати його наявність), союзники агресора (ті, що відводять від себе увагу агресора та групи, акцентуючи її на недоліках або безпідставних приниженнях інших учасників групи, зокрема жертви), агресор — вершина ієрархічної ланки неформального колективу, що зберігає своє ієрархічне положення саме завдяки такій поведінці).

Усі ці групи показують вищий рівень депресії, вживання психоактивних речовин, та кількість суїцидальних думок порівняно з дітьми, яки не брали участь у цькуванні. Спостерігачі часто мають внутрішній конфлікт, заснований на бажанні захистити себе і не опинитись на місці жертви, та розумінні, що відбувається щось жахливе й цьому треба якось завадити. Союзники агресора також мають внутрішній конфлікт, заснований на страхові".

Психолог пояснює: за булінг завжди відповідальні у першу чергу дорослі, які не звертали увагу, не навчили вирішувати конфлікти мирним шляхом, не виховали потрібні цінності.

«Часто агресор сам є жертвою або свідком домашнього насильства, — констатує психологиня. - Діти поводять себе так, тому що часто просто не вміють інакше. Досвід булінгу суттєво впливає на якість життя та психічне здоров'я дітей і в майбутньому. Дослідження це підтверджують: у дорослих, що мають досвід булінгу, вищий рівень стресу на робочому місці, вони частіше мають депресію і загалом нижчий рівень життєвого добробуту. Булінг — це величезна проблема для всього суспільства, а не тільки батьків підлітків та шкіл».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: булінг, дитина в школі, булінг в школі


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Кожен з нас має щось таке, чим ділитися не хочеться, або соромно. Навіть якщо мова про найближчих людей. Або ж є речі, які багато людей прагнуть залиш

Що приховують усі жінки від своїх чоловіків?

Мама | 08:30, 29.05.2024

Кожен з нас має щось таке, чим ділитися не хочеться, або соромно. Навіть якщо мова про найближчих людей. Або ж є речі, які багато людей прагнуть залишити лише для себе. Звідси "чоловічі заначки" і "жіночі хитрощі". Саме про таємниці жінок розповімо с

Психологи розповіли, чому сучасних дітей так складно виховувати

Виховання | 07:40, 29.05.2024

"Ми були іншими", "Я собі такого не дозволяв/ла" і таке інше. Чули колись від знайомих, або ж говорили самі? Впевнені, що так. Тож чому з сучасними дітьми усе дається складніше у вихованні, ніж з нами чи нашими батьками?

Експерти з психології розповіли, що бити жінку - це неприпустимо. Як би чоловік не виправдовував свій вчинок. Що б вона не зробила чи зробила, не дає

Чому насправді чоловік піднімає руку на жінку?

Сімейні справи | 06:20, 29.05.2024

Експерти з психології розповіли, що бити жінку - це неприпустимо. Як би чоловік не виправдовував свій вчинок. Що б вона не зробила чи зробила, не дає права бити її!

Багато батьків помилково вважають, що їхня місія - дати життя, виростити і відпустити у світ широкий. Все. Дальше хай доросла дитина робить, що вважає

Навіть якщо дитина вже доросла: Що потрібно говорити їй щодня?

Дитина | 01:20, 29.05.2024

Багато батьків помилково вважають, що їхня місія - дати життя, виростити і відпустити у світ широкий. Все. Дальше хай доросла дитина робить, що вважає за потрібне. Але це не так. Ви не перестаєте бути дитині мамою і татом, коли вона виростає.

Багато чоловіків бояться за свої телефони, мов за власне життя. Тож ніде не залишають їх без нагляду. Навіть в туалет ходять з телефоном. І в душ... А

Психологи розповіли, чому насправді жінки перевіряють телефони своїх чоловіків

Психологія | 00:30, 29.05.2024

Багато чоловіків бояться за свої телефони, мов за власне життя. Тож ніде не залишають їх без нагляду. Навіть в туалет ходять з телефоном. І в душ... А жінкам так і кортить заглянути, що ж такого приховують їхні другі половинки.

Виглядати стильно і елегантно не означає мати багато грошей. Сьогодні ми поговоримо про характеристики жінок, які завжди виглядають на мільйон.

Риси жінок, які завжди виглядають дорого

Мама | 14:50, 28.05.2024

Виглядати стильно і елегантно не означає мати багато грошей. Сьогодні ми поговоримо про характеристики жінок, які завжди виглядають на мільйон.

Як казав класик, вік любові не завада, проте фахівці іншої думки. І сьогодні ми вирішили дізнатися, яка різниця у віці між закоханими - найбільш невда

Найбільш невдала різниця у віці між чоловіком і жінкою

Сімейні справи | 08:30, 28.05.2024

Як казав класик, вік любові не завада, проте фахівці іншої думки. І сьогодні ми вирішили дізнатися, яка різниця у віці між закоханими - найбільш невдала.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: