Психологиня розповіла, як боротись з апатією під час війни

Adoption
Date
  • 1215 Переглядів
Вже більше двох років ми перебуваємо у стресі. Як з цим боротися, як вибратися з цього стану? Про це говоримо далі.

2999_4.jpg (20.72 Kb)


Поступово ми переходимо у стадію виснаження. Як з цим боротись — розповіла психологиня Анна Романик.

«Про емоційне виснаження можуть говорити втома; безпорадність, відчуття, наче опускаються руки; поява думок, що все дарма; відчуття провини; втрата відчуття контролю над своїм життям; бажання сховатися або втекти від ситуації. Апатія приходить від втоми боятися. Рано чи пізно вона „постукає“ в двері і точно захоче побути у вас. Проте, якщо їй дозволити „облаштуватися“, то за нею прийде депресія. Основна наша місія зараз — вистояти і попри все передати наступним поколінням ту ідентичність, яку ми зараз формуємо».

Втім, за словами психологині, допомогти собі та близьким цілком можливо.

«Спробуйте знизити рівень вимог до себе. Як би нам не хотілося жити як раніше — зараз цього не вдасться. Це ні емоційно, ні фізично неможливо. Ставлячи перед собою ті цілі, які ви ставили у мирний час, цілком вірогідно вкотре пережити відчуття безсилля через неможливість їх реалізації або досягнення. Великі справи робляться маленькими кроками!

Починаємо з малого, радіємо тим найменшим досягненням, які вдається втілити.

І обов’язково хваліть себе за будь-який успіх! Поверніть собі контроль над власним життям.

Це допоможе зрозуміти, що від вас щось залежить. Таке варто для себе відзначати, адже ми можемо контролювати певні речі, але навіть не усвідомлюємо, що робимо це. І мова не лише про глобальні процеси, а й про те, що нам може здаватися дрібницями. Повертайте звичну рутину у своє життя: задоволення базових потреб, виконання необхідних обов’язків і т.п. Підтримуйте тих, хто поруч з вами, просіть і у них про підтримку; нагадуйте, що відбувається і що робити. Нам усім необхідно зараз відчувати себе важливими і корисними у своєму просторі. Будуйте найближчі плани. Спробуйте планувати день, можливо, два. Максимум — тиждень. Проте, не будуйте грандіозних далекоглядних планів задля уникнення фрустрації. Намагайтеся жити сьогодні. Зараз це актуально як ніколи!«

Ще один «рецепт» від апатії — намагайтеся не залишатися наодинці. Обов’язково зустрічайтеся та спілкуйтеся з іншими людьми.

«Ми всі у тій же ситуації. Ми, як ніколи, розуміємо стан один одного, бо війна у нас зараз одна на всіх. І кожен по-своєму її переживає. Але вона точно показала, що ми маємо дуже багато спільного. Відверта комунікація про власні емоції та відчуття дозволяє їх переживати. Ми вчимося долати труднощі, коли чуємо про успішний досвід інших. Ми намагаємося будувати плани, коли чуємо про такі плани від близьких.

Відкладіть постійний скролінг стрічки новин. Це лише створює ілюзію контролю ситуації. Все найголовніше відбувається з вами. Подбайте про свою безпеку, щоб ви могли, за потреби, пройти в укриття, коли виникне необхідність. Перегляд інших новин структуруйте та спробуйте дозувати. Постійне «споживання» інформації перевантажує мозок і не дає відчуття спокою та опори, хоч саме це ми там і шукаємо. Дякуйте там, тоді і тому, де це актуально.

Ніхто не знає, коли буде кінець цій війні. Але сьогодні ми в цьому місці, в цій миті. Фокус у моменті «тут і зараз». Проживаючи кожен день, ми наперекір обставинам передаємо бажання жити тим, хто поруч. Просіть про допомогу. Якщо відчуваєте, що надто важко справлятися самостійно — не зволікайте!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: апатія, як позбутися апатії


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Кожен з нас має щось таке, чим ділитися не хочеться, або соромно. Навіть якщо мова про найближчих людей. Або ж є речі, які багато людей прагнуть залиш

Що приховують усі жінки від своїх чоловіків?

Мама | 08:30, 29.05.2024

Кожен з нас має щось таке, чим ділитися не хочеться, або соромно. Навіть якщо мова про найближчих людей. Або ж є речі, які багато людей прагнуть залишити лише для себе. Звідси "чоловічі заначки" і "жіночі хитрощі". Саме про таємниці жінок розповімо с

Психологи розповіли, чому сучасних дітей так складно виховувати

Виховання | 07:40, 29.05.2024

"Ми були іншими", "Я собі такого не дозволяв/ла" і таке інше. Чули колись від знайомих, або ж говорили самі? Впевнені, що так. Тож чому з сучасними дітьми усе дається складніше у вихованні, ніж з нами чи нашими батьками?

Експерти з психології розповіли, що бити жінку - це неприпустимо. Як би чоловік не виправдовував свій вчинок. Що б вона не зробила чи зробила, не дає

Чому насправді чоловік піднімає руку на жінку?

Сімейні справи | 06:20, 29.05.2024

Експерти з психології розповіли, що бити жінку - це неприпустимо. Як би чоловік не виправдовував свій вчинок. Що б вона не зробила чи зробила, не дає права бити її!

Багато батьків помилково вважають, що їхня місія - дати життя, виростити і відпустити у світ широкий. Все. Дальше хай доросла дитина робить, що вважає

Навіть якщо дитина вже доросла: Що потрібно говорити їй щодня?

Дитина | 01:20, 29.05.2024

Багато батьків помилково вважають, що їхня місія - дати життя, виростити і відпустити у світ широкий. Все. Дальше хай доросла дитина робить, що вважає за потрібне. Але це не так. Ви не перестаєте бути дитині мамою і татом, коли вона виростає.

Багато чоловіків бояться за свої телефони, мов за власне життя. Тож ніде не залишають їх без нагляду. Навіть в туалет ходять з телефоном. І в душ... А

Психологи розповіли, чому насправді жінки перевіряють телефони своїх чоловіків

Психологія | 00:30, 29.05.2024

Багато чоловіків бояться за свої телефони, мов за власне життя. Тож ніде не залишають їх без нагляду. Навіть в туалет ходять з телефоном. І в душ... А жінкам так і кортить заглянути, що ж такого приховують їхні другі половинки.

Виглядати стильно і елегантно не означає мати багато грошей. Сьогодні ми поговоримо про характеристики жінок, які завжди виглядають на мільйон.

Риси жінок, які завжди виглядають дорого

Мама | 14:50, 28.05.2024

Виглядати стильно і елегантно не означає мати багато грошей. Сьогодні ми поговоримо про характеристики жінок, які завжди виглядають на мільйон.

Як казав класик, вік любові не завада, проте фахівці іншої думки. І сьогодні ми вирішили дізнатися, яка різниця у віці між закоханими - найбільш невда

Найбільш невдала різниця у віці між чоловіком і жінкою

Сімейні справи | 08:30, 28.05.2024

Як казав класик, вік любові не завада, проте фахівці іншої думки. І сьогодні ми вирішили дізнатися, яка різниця у віці між закоханими - найбільш невдала.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: