Чому підлітки вживають алкогольні напої?

Adoption
Date
 • 85 Переглядів
Вживання алкогольних напоїв набуло широкого поширення серед підлітків. З огляду на сформовані в суспільстві традиції, коли радісні й сумні події в житті людини, його соціального оточення, супроводжуються значним вживанням алкоголю, діти і підлітки є не тільки свідками, але найчастіше учасниками цих подій.

3642_alkogolitapidlitki.jpeg (38.47 Kb)

Причини першого вживання алкоголю підлітками можуть бути абсолютно різними. Але можна простежити закономірність в їх зміні при дорослішанні підлітка. У десятирічному віці алкогольні напої вперше пробують або випадково, або алкоголь дають батьки «для підняття апетиту» або коли лікують вином, іноді діти можуть і самі спробувати спиртне з інтересу.

У більш пізньому віці підлітки вживають алкоголь по досить традиційним приводів: «сімейні свята», «торжество», «прихід гостей» та інші. Після 14-15 років найбільш характерними стають такі причини: «всі п'ють і я пив», «вмовили», «для сміливості» та інші.

Це показує, що прилучення до алкоголю в сім'ї є однією з основних проблем. Діти, спостерігаючи за дорослими на святах, починають думати, що вживання алкоголю є нормою і обов'язковою складовою сімейних «застіль».

Ще однією причиною розвитку підліткового алкоголізму можна вважати взаємовідносини в сім'ї дитини. Підштовхнути підлітка до алкоголізму можуть:

- Негативні міжособистісні відносини всередині сім'ї.
- Надмірна опіка з боку батьків.
- Насильство.
- Вседозволеність, потурання всім слабостей і бажанням дитини і т.д.

Вживання будь-якої кількості алкоголю (навіть у найменших дозах) в підлітковому періоді жодним чином не можна назвати нешкідливим. Наслідки регулярного вживання алкоголю підлітками набагато серйозніші і небезпечніші, ніж алкоголізм в зрілому віці. У цей час відбувається зростання і розвиток всіх життєво важливих систем і функцій людини, і вплив алкоголю на ці процеси, безсумнівно, призведе до тяжких наслідків. Відзначимо лише деякі з цих наслідків:

- Передчасний початок статевого життя, який виснажує організм, що росте, викликаючи перенапруження нервово-статевої сфери, і як результат - раннє ослаблення статевих функцій.
- Безпліддя і нездатність виносити, народити і виховати повноцінне потомство.
- Спостерігаються збої в роботі шлунково-кишкового тракту.
- Характерно пошкодження печінки, розвиток гепатиту, цирозу печінки.
- Порушення в роботі підшлункової залози (панкреатит, перитоніт).
- Порушення діяльності серцево-судинної системи (тахікардія, проблеми з артеріальним тиском і ін.).
- Розвиваються запальні захворювання нирок і сечовивідних шляхів (уретрит, цистит, пієлонефрит).
- Поява різних запальних захворювань в легенях, бронхах, гортані, носоглотці (хронічний бронхіт, бронхоектатична хвороба, пневмосклероз, туберкульоз легенів).
- Зниження імунного захисту організму, що веде до підвищеної сприйнятливості до інфекційних захворювань.
- Алкоголь завдає непоправної шкоди ендокринній системі підлітка.
- Можливий розвиток і дуже складне протікання цукрового діабету.
- Зміна складу крові, анемія і т.д.
- Спостерігаються різноманітні розлади, переважно в емоційній і вольовій сфері, падає громадська активність, згасають трудові навички, страждають здорове честолюбство і моральні якості. На перший план виступають такі емоційні порушення, як огрубіння, вибуховість, безтурботність, безініціативність, сугестивність. Деформується особистість молодої людини.

Профілактика дитячого та підліткового алкоголізму повинна проходити одночасно в декількох напрямках:

- Профілактика алкоголізму на рівні сім'ї: створення здорового способу життя, відмова від зловживання алкоголем в сім'ї, раціональне харчування, дотримання режиму дня і сну, антиалкогольне виховання в сім'ї і т.п.
- Профілактика алкоголізму на рівні школи: педагогічний такт, встановлення контакту вчителя з учнями, залучення до активного заняття фізкультурою і спортом, організована робота шкільного медичного працівника щодо профілактики алкоголізму, здійснення санітарно-просвітницької роботи.
- Профілактика з боку держави: заборона продажу алкогольної продукції молоді до 21 року, повна заборона рекламування пива по телебаченню; передбачення суворої кримінальної відповідальності за втягнення неповнолітніх у пияцтво, доведення до стану алкогольного сп'яніння, заборона прийому неповнолітніх на роботу, пов'язану з виробництвом, зберіганням і торгівлею спиртними напоями і т.п.

Діти - наше майбутнє, і якщо не звернути на це увагу сьогодні, то завтра, буде вже пізно!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


  Теги: підлітки, алкоголь, шкідливі звички, діти, традиції, алкоголізм, причини, наслідки, наслідки алкоголізму, вживання алкоголю, профілактика, профілактика алкоголізму, школа, держава, заборона, торгівля спиртними напоями


  Система Orphus

  ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


  Новини по темі

  Торжественні події прийнято зустрічати келихом пінного ігристого шампанського. Як без нього ?!Хоча не всі шанують ігристе з тієї причини, що після свя

  4 алкогольні напої, які викликають найсильніше похмілля

  Шкідливі звички | 02:30, 30.08.2021

  Торжественні події прийнято зустрічати келихом пінного ігристого шампанського. Як без нього ?!Хоча не всі шанують ігристе з тієї причини, що після святкування з шампанським похмільного дискомфорту не уникнути. Давайте заздалегідь визначимося, чи таке

  За прогнозами ВООЗ найпоширенішою психічною недугою через 30 років буде депресія. Зараз на планеті більше 300 мільйонів чоловік страждає нею. Виявляєт

  З глузду з'їхати: 5 звичок, які шкодять нашій психіці

  Шкідливі звички | 19:00, 29.08.2021

  За прогнозами ВООЗ найпоширенішою психічною недугою через 30 років буде депресія. Зараз на планеті більше 300 мільйонів чоловік страждає нею. Виявляється, на нашп сихічний стан впливають, здавалося б, нешкідливі рутинні речі. Які? Поговоримо в цій ст

  Головні факти про електронні сигарети та їх вплив на здоров'я

  Системи нагрівання тютюну замість сигарет

  Шкідливі звички | 17:00, 22.08.2021

  Головні факти про електронні сигарети та їх вплив на здоров'я

  Постійні пошуки інформації в інтернеті і перегляд телевізора лікарі внесли в перелік звичок, здатних зробити людське життя коротшим.

  Звички, які вкорочують життя

  Шкідливі звички | 13:30, 21.08.2021

  Постійні пошуки інформації в інтернеті і перегляд телевізора лікарі внесли в перелік звичок, здатних зробити людське життя коротшим.

  Вживання алкогольних напоїв набуло широкого поширення серед підлітків. З огляду на сформовані в суспільстві традиції, коли радісні й сумні події в жит

  Чому підлітки вживають алкогольні напої?

  Шкідливі звички | 08:30, 17.08.2021

  Вживання алкогольних напоїв набуло широкого поширення серед підлітків. З огляду на сформовані в суспільстві традиції, коли радісні й сумні події в житті людини, його соціального оточення, супроводжуються значним вживанням алкоголю, діти і підлітки є

  7 заборонених продуктів під час вагітності. Повідомляє сайт Наша мама.

  Яка їжа шкідлива вагітним?

  Харчування | 01:38, 12.08.2021

  7 заборонених продуктів під час вагітності. Повідомляє сайт Наша мама.

  Згідно з дослідженням, деякі професії можуть бути пов'язані з підвищеною ймовірністю вживання алкоголю у віці 40 – 69 років.

  Представники яких професій найчастіше зловживають алкоголем?

  Шкідливі звички | 08:00, 31.07.2021

  Згідно з дослідженням, деякі професії можуть бути пов'язані з підвищеною ймовірністю вживання алкоголю у віці 40 – 69 років.

  Коментарі до новини


  Додати коментар до публікації
  Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


  Код:
  captcha

  Введіть код: