Обережно, свекруха!

Adoption
Date
  • 2953 Переглядів
Виходячи заміж, разом з коханим дівчата отримують на додачу і його маму. Побудувати хороші стосунки з нею не завжди легко.

Звичайно, спробувати варто. Свекруха - теж людина, тому має свої переваги і недоліки, і це потрібно враховувати при налагодженні контакту. Ніхто не ідеальний. А тому іноді доведеться йти на компроміс. Крім цього, вона теж жінка, а цей факт, можливо, іноді допоможе поглянути на ситуацію з її точки зору.

Звичайно, є щасливиці, яким зі свекрухою дуже поталанило, у них повне взаєморозуміння, вони підходять один одному за темпераментом, характером і поглядами на життя. Свекруха стає подругою, спільницею, старшим товаришем, а іноді і другою матір'ю.

Але будемо виходити з думки, що таких сімей менше, ніж звичайних, середньостатистичних. Як правило, і свекруха, і невістка мають своїх тарганів у голові. У таких випадках рівень взаєморозуміння між новоспеченими родичками може сильно варіюватися від звичайних теплих і поважних стосунків до огидних, коли люди один одного не переносять.

Все залежить від ситуації і від людей, які в неї потрапили, тому дати конкретні поради, як бути, і як вирішити проблему, не можна. Але можна дати деякі рекомендації, від яких можна відштовхуватися в залежності від нюансів, які у кожного свої.

Перш за все, потрібно сказати, що спільне і роздільне проживання з матір'ю чоловіка - це дві великі різниці. Часто саме від цього залежить, як будуть будуватися ваші подальші стосунки зі свекрухою. Звичайно, часом ні роздільне проживання, ні відстань не роблять стосунки теплішими, і свекруха з невісткою не можуть знайти спільну мову навіть тоді, коли бачаться раз на місяць. Але найчастіше побудувати гармонійні відносини цим двом жінкам набагато складніше, коли живуть вони під одним дахом, особливо, якщо цей дах належить свекрусі, як це нерідко трапляється.

Звичайно, оптимальний варіант - жити окремо від батьків. Але навіть у цьому випадку немає гарантії, що у ваше життя ніхто не буде втручатися, не кажучи вже про ситуацію, коли невістка входить у новий будинок, де вже багато років живе свекруха, у неї свої усталені погляди, правила, уже налагоджений побут. Але й невістка - доросла людина, зі своїм характером, зі своїми поглядами і звичками. І вона, в свою чергу, приїхала жити до чоловіка і, відповідно, хоче відчувати себе як вдома, бачити, що вона такий же член сім'ї, як і все, що з нею теж рахуються.

7567_1.jpg
Якщо ви продиваєте зі свекрухою, окресліть свою особисту зону, де вас і чоловіка ніхто не буде турбувати

Ось тут можуть і почалися перші тертя. Потрібно зрозуміти той факт, що хоч ви зі свекрухою і не вибирали одна одну свідомо, потрібно постаратися навчитися ладнати, адже постійні конфлікти у форматі «свекруха - невістка», особливо на одній житлоплощі, цілком здатні з часом зруйнувати навіть міцний шлюб.

Намагайтеся як можна краще пізнати свекруху, її характер, звички, інтереси, погляди на життя. Так вам буде простіше зрозуміти її, зрозуміти, за які струнки потрібно тягнути, щоб правильно побудувати з нею стосунки. Ви зрозумієте, що їй подобається, а чого краще уникати при спілкуванні з нею.

Слухайте розповіді чоловіка про його сім'ю і про батьків. Так ви зможете дізнатися про сімейні традиції та порядки, про звички домочадців, про відносини між батьками, адже часто модель відносин батьків впливає на формування у дітей поглядів на сімейні стосунки в майбутньому.

Кожна свекруха розуміє, що її син теж людина, а тому він не ідеальний. І навіть може перелічити всі його недоліки. Але одна справа, коли вона сама це розуміє, і зовсім інша, коли ви в пориві злості починаєте при ній говорити про нього неприємні речі. Або скаржитися на нього, особливо при сторонніх. Ви, можливо, через годинку і охолонете, і з чоловіком помиритеся, а от слово, як кажуть, не горобець .... І у свекрухи ці бридкі слова про сина в пам'яті відкладуться швидше, ніж у вашого чоловіка. Свекруха повинна знати, що ви віддано любите її сина. А якщо ви будете критикувати його, вона сприйме це, як особисту образу.

Будьте зі свекрухою тактовні і делікатні, ставтеся до неї з повагою, щиро цікавтеся нею. Не потрібно лестити, просто будьте ввічливі. Якщо грубість готова зірватися з ваших вуст, постарайтеся відвернутися. Свекрухи буде важко негативно сприймати вас, якщо ви будете налаштовані до неї приязно.

Поводьтеся з нею достойно і впевнено. Якщо свекруха вам не зовсім приємна, постарайтеся все ж знайти в ній якісь якості, гідні вашої шани.

Якщо свекруха постійно дає непотрібні поради, приймайте їх до відома спокійно і дружелюбно, а зробити ви можете по-своєму.

Проблеми при спільному проживанні можуть виникнути і через те, що ви зі свекрухою ділите особистий простір, притираєтеся до звичок один одного. Наприклад, одна з вас може вести спосіб життя, який іде в розріз із способом життя іншої. Якщо на компроміс піти ніяк не можна або ніхто не хоче, то спільне проживання - це, можливо, помилка, адже чим далі - тим гірше.

Якщо ви тільки почали жити разом, необхідно обговорити спільний побут і домашні обов'язки, щоб потім не було непорозумінь і образ.

У питаннях виховання дітей дайте зрозуміти, що поважаєте і цінуєте її думку, але остаточне рішення прийматиме будете ви, батьки. Ваші погляди з цього питання напевно будуть розходитися через різницю у віці. Але все ж дозволяйте свекрусі теж брати участь, адже вона - бабуся.

Намагайтеся вчитися у свекрухи чогось цікавого, переймати її досвід. І вам - корисно, і їй - приємно.

Зі самого початку окресліть свою особисту зону, де вас і чоловіка ніхто не буде турбувати. Самі наводьте в своїй кімнаті порядок. Дайте зрозуміти, якщо вам не подобається, коли в кімнату входять без стуку.

Якщо спілкування зі свекрухою дається вам важко, постарайтеся звести це спілкування до мінімуму, що всіх влаштує і не викличе зайвих питань.

Важко доводиться, коли свекруха постійно критикує невістку, налаштовує чоловіка проти дружини, а іноді і дітей проти власної матері, втручається в життя подружжя і у виховання дітей, а іноді вважає, що невістка просто не варта її сина.

Якщо відчуваєте, що конфлікти неминучі, краще з'їхати і врятувати стосунки, а також - нерви. Та й спілкуватися стане легше. Якщо не виходить любити свекруху, не мучте себе, достатньо просто добрих і поважних стосунків, бажано на відстані.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: Свекруха, стосунки, конфлікт, критика, поведінка


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Плотный рабочий график, постоянные командировки и другие рабочие дела забирают очень много сил, которые потом очень сложно восстановить. Порой мы наск

Клиника, которая подойдет всем

Сімейні справи | 14:53, 02.05.2020

Плотный рабочий график, постоянные командировки и другие рабочие дела забирают очень много сил, которые потом очень сложно восстановить. Порой мы насколько сосредоточены на работе, что забываем уделить время себе. Многие из нас перешли на очень сложн

С началом карантина украинцы стали больше употреблять спиртного. Да, согласно результатам социологического опроса, проведенного социологической группо

Как вылечить близкого человека от алкоголизма

Сімейні справи | 16:52, 23.04.2020

С началом карантина украинцы стали больше употреблять спиртного. Да, согласно результатам социологического опроса, проведенного социологической группой «Рейтинг», жители Украины, особенно мужчины, стали чаще прикладываться к спиртному.

В наше время очень трудно найти человека, который не пользовался бы смартфоном. Старые кнопочные модели еще встречаются у наших бабушек и дедушек, а т

Когда необходимо заменять батарею на своем iPhone

Сімейні справи | 21:54, 19.03.2020

В наше время очень трудно найти человека, который не пользовался бы смартфоном. Старые кнопочные модели еще встречаются у наших бабушек и дедушек, а также у маленьких детей, потому что им не нужны другие функции. Но практически все другое население с

Довольно часто в нашей стране люди не слишком интересуются своим здоровьем. Особенно здесь дело идет о стоматологии, где у людей старше тридцати лет д

Для чего ставить себе брекеты и зачем это делать

Сімейні справи | 08:56, 15.03.2020

Довольно часто в нашей стране люди не слишком интересуются своим здоровьем. Особенно здесь дело идет о стоматологии, где у людей старше тридцати лет до сих пор присутствует страх перед бормашиной и другими предметами работы зубных врачей. Естественно

У нашому житті ніхто і ні від чого не може бути застрахований. Кожного дня ми витрачаємо доволі великі суми грошей, тож як би детально ти не розрахову

Як найкраще взяти кредит онлайн

Сімейні справи | 20:17, 05.03.2020

У нашому житті ніхто і ні від чого не може бути застрахований. Кожного дня ми витрачаємо доволі великі суми грошей, тож як би детально ти не розраховував власний місячний бюджет, різноманітні форс-мажори змушують постійно його коригувати. На жаль, та

Багато хто вважає, що якщо в будинку з'явився новонароджений член сім'ї, то про відпочинок далеко від будинку варто забути років на п'ять. Отже, чи іс

Як організувати відпустку з новонародженою дитиною

Сімейні справи | 02:07, 21.02.2020

Багато хто вважає, що якщо в будинку з'явився новонароджений член сім'ї, то про відпочинок далеко від будинку варто забути років на п'ять. Отже, чи існує можливість відпочити з малюком?

У відрядження і тим більше на відпочинок людина відправляється з великою кількістю речей. Щоб зручно розмістити їх, потрібно об'ємна сумка.

Як підібрати дорожню валізу на коліщатках

Сімейні справи | 01:28, 16.02.2020

У відрядження і тим більше на відпочинок людина відправляється з великою кількістю речей. Щоб зручно розмістити їх, потрібно об'ємна сумка.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: