Генетика: Які зовнішні риси дитини залежать від її батьків?

Adoption
Date
  • 523 Переглядів
Колір очей
Якщо у тата очі темно-карі, а у мами блакитні, то у дитини з великою ймовірністю будуть карі. Ген карих очей є домінантним, тобто сильним, а блакитний – рецесивним, тобто слабким.

4587_3.jpg (30.6 Kb)

Якщо в обох батьків карі очі, то навряд чи їх дитина народиться із зеленими, сірими або блакитними очима. З часом вони почнуть темніти, перетворюючись в карі. Якщо ж обоє батьків мають блакитні очі, то і малюк з великою часткою ймовірності буде мати блакитний відтінок очей.

Домінантна ознака
Якщо хоча б в одного з батьків є ямочки на щоках, ніс з горбинкою, великий, кривий або відстовбурчені вуха, то дуже велика ймовірність, що й у дитинки буде ця особливість зовнішності. Те, що люди чомусь вважають недоліками, є домінантними ознаками й з'являються у дитини. Проте це стосується тільки однієї особливість, рідше – двох.

Волосся
Ген темного волосся переважує ген світлого, оскільки його пігмент є сильним. Якщо обоє батьків – світлі, то дитинка теж народитися блондином або світло-русявим. У випадку, коли тато – яскравий брюнет, а мама – блондинка, то волосся у дитини буде темними або русявим.

Проте дитина, яка народилася від такої комбінації темноволосою, в майбутньому може мати світленьких дітей. Діти змішаних генів отримують і сильний ген батька, і слабкий матері. Пізніше, слабкий ген може "об'єднатися" зі слабким геном партнера, тому волосся майбутнього малюка може бути світлим.

Крім цього, дитина може бути зовсім не схожий на батьків, якщо успадкує "стрибаючі гени" далеких родичів. Наприклад, у сім'ї шатенів може раптом з'явитися рудий малюк. Також бувають випадки, коли у білошкірих батьків народжувався темношкірий дитина, якщо в роду навіть кілька поколінь назад були мулати.

Хвилясте чи кучеряве волосся також вважаються домінантною ознакою. Швидше за все, вона проявиться у дитини, якщо хоча б в одного з батьків є ця риса.

Зріст та вага дитини
Генетики стверджують, що зріст дитини – це середнє арифметичне зросту обох батьків. Тобто: у мами й тата, які високого зросту – такі ж діти, а у невисоких – низенькі або середнього зросту.

Проте малеча може значно перерости своїх батьків, якщо займається видами спорту, що допомагають витягнутися, наприклад, баскетболом.

Майже у 40% людей схильність до повноти або худоби передається від батьків. Це може бути як маминою "спадщиною", так і татовою. Ось тільки схильність до стрункості рідше передається дітям, ніж схильність до набору ваги.

Інтелект
Гени, що відповідають за когнітивні здібності, містяться в Х-хромосомі. Відповідно, якщо народиться син, він отримає свій інтелект від матері. Дочки отримують розумові здібності від обох батьків. Проте успадковується лише 40% інтелекту, решта дитина добирає в результаті виховання і навчання.

На кого схожий малюк
Хлопчики в основному схожі на матусь, а дівчатка – на татусів. Так відбувається, тому що сини успадковують від матері тільки одну Х-хромосому, яка відповідає за зовнішні дані.

А у зовнішності доньки не все так однозначно, оскільки дитина бере одну Х-хромосому від мами та ще одну від батька, тому може бути схожою на обох.

Як зрозуміти, який ген в родині є домінантним
Подивіться сімейні фото як матері, так і батька. Приділіть увагу тому, які риси найчастіше повторюються у родичів з покоління в покоління. Наприклад, кучеряве волосся, форма підборіддя, форма вилиць, форма кінчика носа і так далі. Ці риси будуть домінантними й з більшою ймовірністю виявляться у майбутньої дитини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: гени, дитина, батьки, мама, тато


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Дослідження показують, що негативного впливу на малечу немає. Такий експеримент провела Європейська спільнота ембріології та репродукції людини.

Як на дитину впливає виховання у неповній сім'ї - дослідження

Сімейні справи | 12:00, 16.04.2021

Дослідження показують, що негативного впливу на малечу немає. Такий експеримент провела Європейська спільнота ембріології та репродукції людини.

Стан здоров'я і соціально-економічний статус матері впливають на розвиток плоду та ймовірність передчасних пологів. Але роль батька ніколи не враховув

У бідних сім'ях дитина частіше народжується передчасно - дослідження

Вагітність та пологи | 10:00, 16.04.2021

Стан здоров'я і соціально-економічний статус матері впливають на розвиток плоду та ймовірність передчасних пологів. Але роль батька ніколи не враховувалась, тому фахівці з Чикаго вирішили заповнити цю прогалину. Виявилось, що якщо батько майбутньої д

За результатами дослідження, опублікованому в журналі World Leisure Journal, вчені з'ясували, що час, який люди проводять зі своїми близькими вдома у

Лослідження: Люди щасливіші, коли багато часу проводять в сім'ї

Сімейні справи | 08:00, 16.04.2021

За результатами дослідження, опублікованому в журналі World Leisure Journal, вчені з'ясували, що час, який люди проводять зі своїми близькими вдома у звичних повсякденних справах і розвагах, робить членів сім'ї щасливішими. Авторка дослідження та доц

Часто молоді батьки дотримуються неефективних рекомендацій з виховання дітей, які вони прочитали в книгах. Проте у сучасному світі люди легко діляться

Корисні лайфхаки, які полегшать життя мамі і татові

Сімейні справи | 05:00, 16.04.2021

Часто молоді батьки дотримуються неефективних рекомендацій з виховання дітей, які вони прочитали в книгах. Проте у сучасному світі люди легко діляться власними практичними порадами щодо вирішення повсякденних проблем у догляді за малюком. Тож нижче о

Якщо дитина поруч, то варто забути про обговорення деяких тем.

Теми, які не варто обговорювати при дітях

Сімейні справи | 00:20, 16.04.2021

Якщо дитина поруч, то варто забути про обговорення деяких тем.

Майже кожен, розмірковуючи над своїм життям, хоч раз звинувачував у якихось проблемах своїх батьків.

Травма дитинства: Як пробачити своїх маму і тата?

Психологія | 10:00, 15.04.2021

Майже кожен, розмірковуючи над своїм життям, хоч раз звинувачував у якихось проблемах своїх батьків.

Найбільше цей ефект помітний у тих випадках, коли на момент розлучення малюкові було менше шести років. Це з'ясували вчені Лондонської школи економіки

Дитина розлучених батьків має більший ризик набрати зайву вагу - дослідження

Дитина | 07:00, 15.04.2021

Найбільше цей ефект помітний у тих випадках, коли на момент розлучення малюкові було менше шести років. Це з'ясували вчені Лондонської школи економіки та політичних наук, проаналізувавши дані про майже 8 тисяч дітей, які з’явилися на світ у 2000-2002

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: