Головні правила для усвідомлених батьків, які допоможуть виховати дітей щасливими

Adoption
Date
  • 174 Переглядів
Як виростити щасливу дитину і не перестаратися у вихованні? Хто такий "усвідомлений батько"? Той, хто не припускається помилок? Про це ми дізналися від психологів і тепер ділимося з вами.

9133_5_.jpg (42.54 Kb)


Дуже важко бути батьком, коли є соцмережі, що наповнені історіями і фотографіями "ідеальних" родин. Якщо посилатися на сучасні норми, то, щоб бути гарним батьком, потрібно практикувати грудне вигодовування і спільний сон, годувати дитину виключно органічною їжею, використовувати муслінові пелюшки і японські підгузки, а вже місяців з п'яти записувати на ранній розвиток, у дитячий садок Монтессорі, на ментальну арифметику і англійську. І вести про це блог, з коментарів до якого ви все одно будете регулярно дізнаватися про те, що все робите неправильно, а десь є ще більш відповідальні і усвідомлені батьки.

Коли родина готується до появи дитини, майбутні батьки сповнені рішучості стати гарними, відповідальними і усвідомленими. Спочатку ці прагнення пов'язані з тим, як зачати і виносити здорового малюка, де народжувати, який візок купити, як годувати і як доглядати. У міру зростання дитини завдання ускладнюються, виникають складнощі у вихованні. Якщо з вибором школи ми ще якось можемо впоратися, то залишатися спокійними, коли дитина, наприклад, починає красти гроші, битися у дитячому садку, палити за школою або приходить додому з пірсингом брови, досить складно.

Ми дуже часто чуємо фразу "бути усвідомленим батьком", але що це означає насправді і на яких принципах засноване це усвідомлене батьківство?

У основі цієї ідеї лежить розуміння потреб дитини, знання особливостей її розвитку у кожен період, робота з власними емоціями. Головна мета будь-якого з батьків — виростити дитину щасливою, щоб вона добре почувалася у суспільстві і наодинці з собою, знайшла своє покликання і жила власним життям. Усвідомлене батьківство укладається у три простих правила:

Поважати дитину, як окрему особистість

Пам'ятайте, що ваша дитина — не ваша власність і не ваша частина. Вона прийшла у цей світ, щоб жити власним життям, а не здійснювати ваші дитячі мрії і відповідати вашим очікуванням. І, звичайно, не для того, щоб ви могли похизуватися її успіхами перед іншими. Дитина повинна мати право на свій шлях. Навіть якщо цей шлях у підсумку вам не дуже приємний і зрозумілий. Основна ідея: "Я можу не схвалювати твій вибір, але я люблю тебе і тому готовий прийняти".

Любити і захищати

Щоб виростити зрілого і стійкого дорослого, батькам потрібно забезпечити своїй дитині лише дві речі: безумовну любов і захист. При цьому висловлюючи їх не лише словами, але і діями. Безумовний захист означає, що треба відстоювати інтереси дитини перед усім світом, що б вона не накоїла. Безумовна любов — це коли ваша дитина точно знає, що ви любите її, незважаючи ані на погані оцінки, ані на окремі вчинки. Безумовна любов — це прийняття.

Захищати від насильства

Насильство — це не лише фізичні покарання. Це ще й психологічний тиск, приниження, образи, ігнорування і багато інших дій, які завдають психіці дитини величезної шкоди. Дитяча психіка зазвичай витісняє біль і образу, але пізніше, у дорослому віці, наслідки подібних травм іноді унеможливлюють щастя і благополуччя. Якщо ті, хто тебе люблять, роблять боляче, тоді це ти такий поганий і не гідний бути щасливим — саме таким чином сприймає дитячий мозок жорстокість батьків. У результаті — агресія дитини, забитість і занижена самооцінка, невміння вибудовувати здорові відносини у дорослому віці.

Усвідомлене батьківство — це і відповідальність за те, який досвід дитина винесе з дитинства. Стати щасливим, стійким і впевненим у собі дорослим зможе тільки та дитина, яка росте у атмосфері любові, турботи і прийняття. Дуже важливо, щоб у дорослому віці дитина згадувала щасливий сміх, веселі ігри, теплі обійми, любов і підтримку батьків, а не критику, лайку за оцінки, темні кути і ремені.

Що роблять усвідомлені батьки:

- поважають думку дитини і готові її вислухати, навіть якщо не згодні;
- аргументують і пояснюють, а не наказують;
- передають дитині більше відповідальності за її життя у міру дорослішання;
- ставлять чіткі межі і вимагають їх дотримуватися, але при цьому поважають і її межі теж;
- підтримують прагнення дітей до самостійності та незалежності;
- дозволяють собі інколи бути слабкими, втомленими і нересурсними;
- можуть попросити про допомогу фахівця, якщо розуміють, що не можуть впоратися самотужки.

Чого не роблять усвідомлені батьки:

- не карають дитину способами, які роблять їй боляче і спричиняють страждання. Не б'ють, не ґвалтують, не ігнорують, не ображають і не принижують. Покарання — міра впливу, яка дає дитині чітке і зрозуміле послання: "Я дуже люблю тебе, але зараз ти вчинив погано, і ми повинні подумати, як виправити цю помилку";
- не порівнюють свою дитину з іншими дітьми;
- не думають, що дитина прийшла у світ, щоб зробити своїх батьків щасливими;
- не оцінюють дитину за її вчинками. Не "ти поганий", а "ти вчинив погано";
- не зациклюються на тому, щоб бути ідеальними і не бояться помилитися;
- не бояться просити вибачення у дитини за власні помилки.

І не варто забувати, що усвідомлений батько — це не той, хто не припускається помилок у вихованні. Нашим дітям у будь-якому випадку буде, що обговорити зі своїм психотерапевтом. Головна здібність усвідомленого батька — вміння рефлексувати, визнавати власні помилки, пробачати за них себе і просити вибачення у дитини. І щодня продовжувати цей важкий, але захоплюючий квест — бути батьком.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: усвідомлені батьки, батьківство, виховання дитини


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Тема якісного проведення часу в подружжі турбує не тільки тих, хто тільки-но почав освоюватися у світі батьківства, а й набагато досвідченіших матерів

Як залишатися на зв'язку з партнером, якщо у вас є діти: лайфхаки для молодих батьків

Сімейні справи | 23:00, 18.01.2022

Тема якісного проведення часу в подружжі турбує не тільки тих, хто тільки-но почав освоюватися у світі батьківства, а й набагато досвідченіших матерів і татусів.

Пари зі схожими місцями роботи і посадами більш імовірно, будуть мати проблеми в особистому житті, ніж ті, які займаються різними напрямками, - прийшл

Пари з однаковими професіями розлучаються частіше - психологи

Психологія | 08:00, 18.01.2022

Пари зі схожими місцями роботи і посадами більш імовірно, будуть мати проблеми в особистому житті, ніж ті, які займаються різними напрямками, - прийшли до такого висновку вчені з Університету Bedfordshire в Англії.

Смерть домашнього вихованця може викликати у дітей тривале відчуття горя і потенційно привести до проблем з психічним здоров’ям.

Вчені з'ясували, як смерть домашніх улюбленців впливає на здоров'я дитини

Здоров'я | 12:00, 16.01.2022

Смерть домашнього вихованця може викликати у дітей тривале відчуття горя і потенційно привести до проблем з психічним здоров’ям.

Хто винен, коли діти бісять, чи мають батьки право на емоції і як впоратися з напругою та стресом, не зашкодивши дитині і собі?

Чому дитина "бісить" і як батькам впоратися зі своїми емоціями?

Сімейні справи | 08:00, 16.01.2022

Хто винен, коли діти бісять, чи мають батьки право на емоції і як впоратися з напругою та стресом, не зашкодивши дитині і собі?

Ось мати волає на дитину: «Будь вдома о 20:00!», «Де шапка?», «Що ти там отримав з математики?..» Все це, по суті, захисний механізм. Для такої матері

Що відчуває дитина, якщо батьки їх постійно контролюють

Психологія | 12:00, 15.01.2022

Ось мати волає на дитину: «Будь вдома о 20:00!», «Де шапка?», «Що ти там отримав з математики?..» Все це, по суті, захисний механізм. Для такої матері застуда дитини, навіть найвипадковіша або цілком закономірна, відповідно до пори року і тієї кілько

Мабуть, для будь-кого з нас, хто у дитинстві чи підлітковому віці вів таємний щоденник, найстрашнішим, що лише можна було уявити, було те, що хтось йо

Особистий щоденник дитини: чи можна його читати батькам?

Психологія | 10:00, 15.01.2022

Мабуть, для будь-кого з нас, хто у дитинстві чи підлітковому віці вів таємний щоденник, найстрашнішим, що лише можна було уявити, було те, що хтось його прочитає, засуджуватиме чи насміхатиметься. Ставши ж батьками, ми часом самі ледь стримуємося, що

Дитина десь підхопила нові для себе слова, і починає їх радісно вживати. Вітаємо, це новий етап знайомства зі світом. Малюки проходять через кілька ти

Дитина прийшла з садочку і сказала слово з трьох букв: як діяти батькам?

Психологія | 08:00, 15.01.2022

Дитина десь підхопила нові для себе слова, і починає їх радісно вживати. Вітаємо, це новий етап знайомства зі світом. Малюки проходять через кілька типових стадій знайомства з «непристойними» словами: після двох років настає час «туалетної» тематики

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: