Скільки грошей треба для щастя? Вчені назвали суму

Adoption
Date
  • 163 Переглядів
75 тис. доларів на рік – ось така верхня межа доходу, підвищення якого вже ніяк не вплине на ваше відчуття щастя та добробуту. Саме на цій цифрі сходяться автори цілої низки попередніх досліджень залежності людського щастя від грошей.

9838_3.jpg (29.22 Kb)

Проте, як з’ясував автор нового дослідження на цю вічну тему, доктор філософії з Пенсільванського університету Метью Кіллінгсворт, почуття радості та задоволення зростає пропорційно зростанню доходу, а зовсім не завмирає на одному місці, коли ваш дохід досяг омріяної цифри.

Кіллінгсворт придумав новий підхід до теми й вирішив подивитися як дохід впливає не на загальне задоволення від життя, а на щоденні відчуття – до нього це не робив ніхто.

Вчений проаналізував опитувальники у спеціальному мобільному додатку Track Your Happiness (щось на кшталт “Відслідкуй своє щастя”). Щодня їх заповнювали понад 33 тис. американців, які мають роботу. Ця програма впродовж дня у будь-який момент може запропонувати вам заповнити коротку анкету з обов’язковою вказівкою рівня вашого доходу.

Миттєвий стан щастя визначався простим питанням “як ви почуваєтеся в цю хвилину?”, на яке можна було дати кілька варіантів відповідей, від “дуже добре” до “дуже погано”. Такий метод повторів дозволив вивести середні показники повсякденного відчуття щастя серед опитаних.

Додатково приблизно половина учасників анкетування мала відповісти ще на одне запитання: “Наскільки ви задоволені своїм життям загалом?” в діапазоні від “абсолютно незадоволений” до “надзвичайно задоволений”.

І ось тут з’ясувалося, що люди з високим доходом отримували більше щоденного задоволення від життя, причому після доходу $75 тис. задоволення не гальмувалося (як вважали автори всіх попередніх досліджень), а продовжувало зростати відповідно до зростання доходу.

На думку Кіллінгворта, це пов’язано з тим, що автори минулих досліджень враховували лише дихотомічні показники добробуту, які не залишали місця для виявлення покращень, що виходять за межі заданих параметрів.

На основі аналізу отриманих даних Кіллінгворт робить висновок, що зв’язок між грошима і щастям може пояснюватися почуттям контролю над своїм життям, яке залежить від засобів, які має респондент.

Цікаво, що результати дослідження також говорять про те, що гроші самі по собі не обов’язково роблять їхнього власника щасливішим. Швидше відіграє ставлення респондента до фінансового питання.

“Важливість грошей як таких практично не має відношення до відчуття щастя, – пише Кіллінгсворт, – просто люди з низьким доходом почуваються щасливішими, коли думають, що гроші не мають особливого значення. А заможні люди, навпаки, відчувають щастя, якщо вважають, що гроші – це все”.

До того ж якщо людина починає прирівнювати гроші до успіху, вона зазвичай починає втрачати задоволення від життя.

Кіллінгсворт говорить також, що йому не вдалося виявити того порога, за яким гроші перестають асоціюватися зі щастям, хоча “чинники, які об’єднують задоволення від життя з доходом, швидше за все, складні, численні і не пов’язані між собою”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: скільки грошей треба для щастя


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Не можна постійно робити одні й ті ж зауваження дітям, вони просто до них звикають і не сприймають належним чином. А як же повчати синочка чи донечку?

Фрази, якими потрібно замінити зауваження до дітей

Сімейні справи | 10:00, 30.01.2023

Не можна постійно робити одні й ті ж зауваження дітям, вони просто до них звикають і не сприймають належним чином. А як же повчати синочка чи донечку? Поговоримо про це далі.

Психологи багато говорять про те, що починаючи з року дитина повинна спати в окремому ліжку більшу частину ночі. Цей процес є визначальним етапом у ро

8 хитрощів про те, як "переселити" дитину до власного ліжка

Сімейні справи | 08:00, 29.01.2023

Психологи багато говорять про те, що починаючи з року дитина повинна спати в окремому ліжку більшу частину ночі. Цей процес є визначальним етапом у розвитку самостійності дитини і полегшує життя батькам.

Про що не можна забувати мамі й татові?

Непрості завдання для батьків

Сімейні справи | 07:00, 26.01.2023

Про що не можна забувати мамі й татові?

Всі знання закладаються у голові дитини до 15 років, а також всі риси характеру та правила поведінки теж формуються у дитинстві. «Посієш звичку – пожн

7 гріхів, яких батьки неусвідомлено вчать дітей

Сімейні справи | 12:00, 25.01.2023

Всі знання закладаються у голові дитини до 15 років, а також всі риси характеру та правила поведінки теж формуються у дитинстві. «Посієш звичку – пожнеш характер, посієш характер – пожнеш долю», – каже народна мудрість.

Батькам дуже важливо вміти балансувати між

Основні табу в спілкуванні з дітьми

Сімейні справи | 05:00, 25.01.2023

Батькам дуже важливо вміти балансувати між "все можна" і "не можна нічого".

Сім’я повинна жити не інтересами дитини, а інтересами сім’ї. Я не можу уявити, щоб моїй дитині подарували шоколадку, а вона не розділила її на три час

Правила психічного здоров'я сім'ї від доктора Комаровського

Доктор Комаровский | 08:00, 24.01.2023

Сім’я повинна жити не інтересами дитини, а інтересами сім’ї. Я не можу уявити, щоб моїй дитині подарували шоколадку, а вона не розділила її на три частини.

Акуратність і охайність рідко бувають уродженими рисами характеру. Це треба виховувати у дитині і привчати до чистоти та прибирання. Тут важливо врахо

Як навчити дитину прибирати: кілька простих порад

Сімейні справи | 12:00, 23.01.2023

Акуратність і охайність рідко бувають уродженими рисами характеру. Це треба виховувати у дитині і привчати до чистоти та прибирання. Тут важливо враховувати темперамент чада, його звички, схильності, інтереси.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: