Як відбувається розірвання шлюбу під час війни?

Adoption
Date
  • 336 Переглядів
Одруження в умовах воєнного стану є дещо простішим, ніж у мирний час. Так само розірвання шлюбу має певні особливості під час війни. У Міністерстві юстиції пояснили, як розлучитися в умовах воєнного часу і чи потрібно для цього мати військовий квиток.

2768_11.png (222. Kb)

В Україні подружжя, яке не має дітей, має право подати заяву про розірвання шлюбу до органу державної реєстрації актів цивільного стану (стаття 106 Сімейного Кодексу України).

Якщо один із подружжя з поважної причини не може особисто подати заяву про розірвання шлюбу до органу ДРАЦС, таку заяву від його імені може подати другий партнер. При цьому, документ має бути нотаріально засвідчений або прирівняний до нотаріально засвідченого.

Орган державної реєстрації актів цивільного стану складає актовий запис про розірвання шлюбу після спливу 1 місяця від дня подання заяви, якщо вона не була відкликана.

Шлюб розривається незалежно від наявності між подружжям майнового спору.

Позов до суду про розірвання шлюбу може пред’явити хтось один із подружжя (стаття 110 Кодексу).

Відповідно до частини третьої статті 115 Кодексу, розірвання шлюбу, здійснене органами ДРАЦС, засвідчується свідоцтвом про розірвання шлюбу, зразок якого затверджує Кабмін.

Документом, що засвідчує факт розірвання шлюбу судом, є рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили (частина третя статті 115 Кодексу).

Державна реєстрація розірвання шлюбу проводиться будь-яким органом ДРАЦС за зверненням заявника (пункт 14 глави 1 розділу ІІ Правил у разі введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях відповідно до Закону України "Про правовий режим воєнного стану").

Важливо: заяви про державну реєстрацію та розірвання шлюбу, форми яких затверджені додатками 6, 9, 11, 12 до Правил, містить обов’язкову для заповнення графу "Відношення до військової служби".

Там потрібно зазначити такі дані про людину:

- де перебуває на обліку;
- назва міста, номер поштової скриньки військової частини, де служить;
- військове звання (категорія) (стосовно призовників зазначається "призовник");
- серія та номер військового квитка (тимчасового посвідчення) або посвідчення про приписку.

Таку інформацію зобов’язує вносити частина 4 статті 38 Закону України "Про військовий обов’язок і військову службу" та пункт 57 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затверджений постановою Кабміну від 30.12.2022 №1487.

Вони визначають, що органи ДРАЦС зобов’язані в 7-денний строк надати інформацію про розлучення відповідним ТЦКСП (військкомату), Центральному управлінню або регіональним органам Служби безпеки України, відповідному підрозділу Служби зовнішньої розвідки України.

Відомості про шлюб або розлучення нерозривно пов’язані з призовником, військовозобов’язаним, резервістом, його батьками та членами сім’ї (дружиною (чоловіком), дітьми) – їх потрібно обов’язково вносити до Реєстру.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: розірвання шлюбу під час війни


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Кожна сьома людина знаходиться в стосунках з особою, яку не вважає коханням свого життя. В результаті масштабного опитування вчені виявили особливості

Люди закохуються двічі за життя, - дослідження

Сімейні справи | 02:00, 17.11.2023

Кожна сьома людина знаходиться в стосунках з особою, яку не вважає коханням свого життя. В результаті масштабного опитування вчені виявили особливості романтичних стосунків людей.

Нервова анорексія – хвороба, яка супроводжується відмовою від їжі, активними дієтами. Загальна психологічна характеристика цього захворювання – заниже

Сімейні конфлікти можуть стати причиною анорексії

Сімейні справи | 08:20, 16.11.2023

Нервова анорексія – хвороба, яка супроводжується відмовою від їжі, активними дієтами. Загальна психологічна характеристика цього захворювання – занижена самооцінка, негативне сприйняття себе і свого тіла, надмірний контроль над своїм життям, тілом та

Італійка Марія Монтессорі чудова вчителька, психолог, фізик, лікар. Сімдесят  років її ім’я було забуте у східній Європі і згадувалося лише в працях і

19 заповідей Марії Монтессорі для батьків

Сімейні справи | 06:20, 16.11.2023

Італійка Марія Монтессорі чудова вчителька, психолог, фізик, лікар. Сімдесят років її ім’я було забуте у східній Європі і згадувалося лише в працях істориків, педагогіки. А в той же час на Заході, в Америці, Азії відкривалися наукові інститути і ака

Батько - це захисник сім'їВін головний і що б не трапилося, на нього можна буде покластися. Він не ображає слабких, стоїть горою за свою сім'ю і близь

Яким має бути тато?

Тато | 08:20, 14.11.2023

Батько - це захисник сім'їВін головний і що б не трапилося, на нього можна буде покластися. Він не ображає слабких, стоїть горою за свою сім'ю і близьких. З ним не страшно братися за будь-яку справу.

Перша і найголовніша помилка всіх мам і тат під час виховання хлопчиків - це гіперопіка. Причому, як правило, вона йде з благих спонукань: «Я ж дбаю п

Що таке гіперопіка і чим вона погана для дитини?

Сімейні справи | 08:20, 13.11.2023

Перша і найголовніша помилка всіх мам і тат під час виховання хлопчиків - це гіперопіка. Причому, як правило, вона йде з благих спонукань: «Я ж дбаю про свого хлопчика», «Я ж хочу, щоб йому було добре».

Якщо Ваша дитина буде Вами командувати, це насамперед погано позначиться на її розвитку. До вашої уваги 3 правила, з якими кермо влади залишаться при

Як не дозволяти дитині керувати батьками?

Сімейні справи | 06:20, 08.11.2023

Якщо Ваша дитина буде Вами командувати, це насамперед погано позначиться на її розвитку. До вашої уваги 3 правила, з якими кермо влади залишаться при Вас.

Під час війни ми постійно тривожимося, але не тільки через події, які вже відбулися, а й через очікування невідомого та поганого. Наприклад, ми з остр

В очікуванні блекаутів: Як говорити про це з дітьми?

Дитина | 23:58, 03.11.2023

Під час війни ми постійно тривожимося, але не тільки через події, які вже відбулися, а й через очікування невідомого та поганого. Наприклад, ми з острахом чекаємо блекаутів, ескалації бойових дій, обстрілів, важкої зими. Інколи це сприймається важче,

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: